CAEN 1410
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare
432 de firme active cu activitatea principală CAEN 1410 (Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare), dintre care 311 cu situații financiare depuse. Cele mai mari după cifra de afaceri 2025: DBI GLOBAL SUPPLY CHAIN ROMANIA S.R.L., IMPERIAL SA, TEFRON EUROPE S.R.L.. Firme noi și distribuția pe județe. Date ANAF, ONRC și MF.
Pe scurt
Firme active
432
Cu situații financiare depuse
311
Denumire CAEN Rev.3
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare
Sunt numărate firmele care au acest cod ca activitate principală la ANAF.
Sursa: ANAF, ONRC (data.gov.ro) și MF · actualizat 16-10-2026
Top 20 firme după cifra de afaceri
Ultimul an raportat de fiecare firmă, în lei.
|
#
|
Firma
|
Cifra de afaceri
|
Profit net
|
Angajați
|
An
|
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | DBI GLOBAL SUPPLY CHAIN ROMANIA S.R.L. | 270 301 509 |
+9 902 532 |
488 | 2025 |
| 2 | IMPERIAL SA | 57 435 045 |
−4 421 878 |
368 | 2025 |
| 3 | TEFRON EUROPE S.R.L. | 44 450 424 |
−7 001 657 |
120 | 2025 |
| 4 | MANUFACTURA DE EST SRL | 34 152 068 |
+1 388 048 |
318 | 2025 |
| 5 | TRICO POINT SRL | 34 050 301 |
+261 096 |
140 | 2025 |
| 6 | MANIFATTURE NEAMŢ SRL | 31 940 097 |
+1 415 137 |
159 | 2025 |
| 7 | MOBIENTE SRL | 21 469 887 |
+710 488 |
51 | 2025 |
| 8 | ANGAR PROD SRL | 19 740 572 |
+6 246 |
116 | 2025 |
| 9 | ARANKNIT S.R.L. | 17 121 162 |
+1 875 207 |
44 | 2025 |
| 10 | CURZONIA (RO) SRL | 13 880 079 |
+2 233 211 |
114 | 2025 |
| 11 | TRICONF TEXTIL SRL | 12 456 215 |
+252 024 |
179 | 2025 |
| 12 | OFFENSIVE SRL | 12 306 413 |
+4 605 |
115 | 2025 |
| 13 | TRICOROM SRL | 11 996 442 |
+22 084 |
136 | 2025 |
| 14 | DATSA TEXTIL SRL | 11 462 349 |
−962 070 |
132 | 2025 |
| 15 | LUCY DAN COM SRL | 9 283 408 |
+59 014 |
54 | 2025 |
| 16 | G & G CONSULTING SRL | 8 072 634 |
+2 102 136 |
38 | 2025 |
| 17 | ALEXTRICOT SRL | 7 718 996 |
−1 159 941 |
100 | 2025 |
| 18 | TRE-RO FASHION SRL | 6 374 902 |
+175 161 |
39 | 2025 |
| 19 | MACONF SRL | 6 184 222 |
−341 085 |
— | 2025 |
| 20 | SAG IMPEX SRL | 5 981 290 |
−192 887 |
55 | 2025 |
Sursa: ANAF, ONRC (data.gov.ro) și MF · actualizat 16-10-2026
Cele mai noi firme
10-06-2026
26-05-2026
26-05-2026
08-04-2026
06-04-2026
30-03-2026
27-03-2026
05-03-2026
Sursa: ANAF, ONRC (data.gov.ro) și MF · actualizat 16-10-2026
Top firme
Clasamentele după cifra de afaceri, profit și angajați, pe fiecare an.
Sursa: ANAF, ONRC (data.gov.ro) și MF · actualizat 16-10-2026
Pe județe
-
București
57
-
Cluj
25
-
Dolj
25
-
Neamț
21
-
Olt
21
-
Timiș
16
-
Brașov
15
-
Hunedoara
15
-
Botoșani
13
-
Bihor
12
-
Constanța
11
-
Galați
11
-
Ilfov
11
-
Satu Mare
11
-
Argeș
10
-
Bistrița-Năsăud
10
-
Teleorman
10
-
Călărași
9
-
Giurgiu
9
-
Prahova
9
-
Bacău
8
-
Iași
8
-
Maramureș
8
-
Mureș
8
-
Vaslui
8
-
Sibiu
7
-
Brăila
6
-
Vâlcea
6
-
Vrancea
6
-
Alba
5
-
Mehedinți
5
-
Suceava
5
-
Arad
4
-
Buzău
4
-
Dâmbovița
4
-
Sălaj
4
-
Tulcea
4
-
Harghita
3
-
Ialomița
3
-
Caraș-Severin
2
-
Gorj
2
-
Covasna
1
Sursa: ANAF, ONRC (data.gov.ro) și MF · actualizat 16-10-2026
Coduri CAEN din aceeași grupă
Sursa: ANAF, ONRC (data.gov.ro) și MF · actualizat 16-10-2026