CUI 1058841
UNICAT SRL
CUI
1058841
Nr. înregistrare
J1991000175119
EUID
ROONRC.J1991000175119
Formă juridică
SRL
Județ
CARAŞ-SEVERIN
Localitate
Mun. Reşiţa
Adresă
BLD. REVOLUŢIA DIN DECEMBRIE, NR.29
Cod CAEN principal
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Data înregistrării
04-12-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 04.12.1992
Stare la Registrul Comerțului
Plătitor de TVA
din 01-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
NICORICI ELISABETA
Administrator
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
1071 - Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor şi a produselor proaspete de patiserie
-
1082 - Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei şi a produselor zaharoase
-
1083 - Prelucrarea ceaiului şi cafelei
-
4711 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun
-
4721 - Comerţ cu amănuntul al fructelor şi legumelor proaspete, în magazine specializate
-
4724 - Comerţ cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie şi produselor zaharoase, în magazine specializate
-
4725 - Comerţ cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate
-
4729 - Comerţ cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
-
4778 - Comerţ cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
-
4781 - Comerţ cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor şi produselor din tutun efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe
-
4789 - Comerţ cu amănuntul prin standuri, chioşcuri şi pieţe al altor produse
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5210 - Depozitări
-
5610 - Restaurante
-
5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4723 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
39 443
|
44 944
|
50 943
|
59 002
|
70 564
|
258 765
|
278 929
|
266 872
|
271 085
|
286 524
|
312 452
|
331 309
|
387 326
|
412 960
|
441 758
|
442 375
|
407 952
|
| Active circulante |
56 723
|
87 064
|
46 582
|
18 470
|
27 044
|
14 835
|
13 805
|
26 999
|
37 691
|
20 134
|
31 749
|
11 385
|
38 123
|
15 151
|
39 129
|
17 968
|
11 315
|
| Stocuri |
16 349
|
17 392
|
14 282
|
15 681
|
21 120
|
9 951
|
10 274
|
18 921
|
30 132
|
19 000
|
19 517
|
9 726
|
19 310
|
13 407
|
34 008
|
16 558
|
9 017
|
| Creanțe |
10 504
|
4 671
|
672
|
0
|
618
|
4 531
|
1 836
|
1 897
|
3 095
|
0
|
652
|
361
|
14 284
|
514
|
4 850
|
1 328
|
2 010
|
| Casa și conturi la bănci |
29 870
|
65 001
|
31 628
|
2 789
|
5 306
|
353
|
1 695
|
6 181
|
4 464
|
1 134
|
11 580
|
1 298
|
4 529
|
1 230
|
271
|
82
|
288
|
| Cheltuieli în avans |
1 635
|
2 389
|
2 155
|
1 011
|
0
|
—
|
—
|
—
|
0
|
240
|
0
|
—
|
—
|
—
|
905
|
1 051
|
—
|
| Datorii |
98 095
|
67 847
|
63 423
|
94 056
|
70 100
|
76 815
|
135 954
|
112 293
|
169 582
|
92 851
|
85 464
|
125 167
|
76 521
|
84 344
|
143 396
|
172 173
|
155 484
|
| Venituri în avans |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
−294
|
66 550
|
36 257
|
−15 573
|
27 508
|
196 785
|
156 780
|
181 578
|
139 194
|
214 047
|
258 737
|
217 527
|
348 928
|
343 767
|
338 396
|
289 221
|
263 783
|
| Capital subscris vărsat |
5 175
|
5 175
|
5 175
|
5 175
|
5 175
|
5 175
|
5 175
|
45 000
|
45 000
|
79 200
|
79 200
|
79 200
|
180 000
|
180 000
|
180 000
|
180 000
|
180 000
|
| Patrimoniul regiei |
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
927 595
|
888 996
|
746 528
|
744 586
|
667 974
|
654 876
|
944 667
|
876 257
|
914 294
|
855 061
|
832 321
|
759 485
|
723 789
|
741 658
|
720 886
|
700 794
|
846 245
|
| Venituri totale |
1 196 641
|
1 149 933
|
1 015 178
|
994 755
|
909 151
|
875 177
|
1 225 996
|
1 118 676
|
1 190 917
|
1 107 778
|
1 103 774
|
1 023 352
|
965 826
|
1 020 775
|
965 268
|
960 476
|
1 194 233
|
| Cheltuieli totale |
1 204 914
|
1 092 561
|
955 715
|
979 248
|
1 029 181
|
830 619
|
1 165 255
|
1 067 514
|
1 146 183
|
1 084 124
|
1 047 218
|
1 009 561
|
958 929
|
1 013 574
|
928 115
|
928 246
|
1 188 916
|
| Rezultat brut |
−8 273
|
+57 372
|
+59 463
|
+15 507
|
−120 030
|
+44 558
|
+60 741
|
+51 162
|
+44 734
|
+23 654
|
+56 556
|
+13 791
|
+6 897
|
+7 201
|
+37 153
|
+32 230
|
+5 317
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−30 611
|
+30 293
|
+51 830
|
+7 974
|
−126 894
|
+40 005
|
+51 192
|
+42 383
|
+36 165
|
+18 464
|
+46 580
|
+11 410
|
+5 162
|
+5 371
|
+30 846
|
+25 440
|
−419
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
8
|
7
|
9
|
7
|
6
|
11
|
11
|
13
|
11
|
9
|
11
|
10
|
15
|
13
|
12
|
15
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Surse: ANAF, interogat la 11-10-2026 · Registrul Comerțului (ONRC), setul de date firme-02-09-2026, importat la 12-10-2026 · Ministerul Finanțelor, situații financiare importate la 09-10-2026.
Emite facturi către UNICAT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește UNICAT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.