CUI 1088737
REFAROM SA
CUI
1088737
Nr. înregistrare
J1991000083083
EUID
ROONRC.J1991000083083
Formă juridică
SA
Județ
BRAŞOV
Localitate
Mun. Braşov
Adresă
STR. CARIEREI, NR.127
Cod CAEN principal
2320 - Fabricarea de produse refractare
Data înregistrării
26-11-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 26.11.1992
Stare la Registrul Comerțului
Website
Plătitor de TVA
din 01-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
ZOTA CĂTĂLIN
Administrator
PRECUP LAURENŢIA
reprezentant al persoanei juridice
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
2320 - Fabricarea de produse refractare
-
2332 - Fabricarea cărămizilor, țiglelor și altor produse pentru construcții, din argilă arsă
-
2344 - Fabricarea altor produse tehnice din ceramică
-
2361 - Fabricarea produselor din beton pentru construcții
-
2399 - Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a.
-
2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
-
2821 - Fabricarea cuptoarelor, furnalelor şi arzătoarelor
-
3311 - Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
-
3312 - Repararea și întreținerea mașinilor
-
3319 - Repararea și întreținerea altor echipamente
-
3320 - Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
-
3811 - Colectarea deşeurilor nepericuloase
-
3821 - Recuperarea materialelor reciclabile
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4612 - Intermedieri în comerţul cu combustibili, minereuri, metale şi produse chimice pentru industrie
-
4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4644 - Comerţ cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, şi produse de întreţinere
-
4649 - Comerţ cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
-
4681 - Comerţ cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi şi gazoşi şi al produselor derivate
-
4682 - Comerţ cu ridicata al metalelor şi minereurilor metalice
-
4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4685 - Comerţ cu ridicata al produselor chimice
-
4686 - Comerţ cu ridicata al altor produse intermediare
-
4687 - Comerţ cu ridicata al deşeurilor şi resturilor
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5210 - Depozitări
-
5224 - Manipulări
-
6811 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7020 - Activităţi de consultanţă în afaceri și management
-
7120 - Activităţi de testări şi analize tehnice
-
7210 - Cercetare-dezvoltare în ştiinţe naturale şi inginerie
-
7499 - Alte activităţi profesionale, stiinţifice şi tehnice n.c.a.
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 2320 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2320 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2320 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2320 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2320 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2320 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2320 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2320 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2320 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2320 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2320 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2320 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2320 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2320 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2320 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2320 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2320 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
2 806 049
|
2 960 596
|
2 880 863
|
2 615 660
|
2 693 436
|
2 831 397
|
2 900 716
|
2 847 324
|
2 789 458
|
2 880 733
|
2 980 118
|
3 020 407
|
3 056 713
|
2 996 623
|
1 409 001
|
1 074 447
|
1 155 165
|
| Active circulante |
4 186 796
|
5 669 406
|
3 929 962
|
4 123 364
|
3 268 143
|
3 040 720
|
2 949 853
|
2 726 445
|
3 060 145
|
2 970 133
|
2 819 680
|
2 761 029
|
2 721 368
|
3 090 043
|
2 672 387
|
2 391 962
|
2 102 393
|
| Stocuri |
2 282 217
|
2 511 178
|
2 027 422
|
1 492 683
|
1 442 777
|
1 428 079
|
1 796 531
|
1 568 476
|
1 615 954
|
1 670 593
|
1 301 368
|
1 064 714
|
1 133 941
|
1 169 573
|
1 079 833
|
965 942
|
851 366
|
| Creanțe |
1 842 586
|
2 187 557
|
1 743 345
|
2 199 121
|
1 415 227
|
1 546 622
|
1 105 936
|
1 131 028
|
1 428 210
|
1 224 068
|
1 429 916
|
1 663 114
|
1 522 120
|
1 847 583
|
1 512 337
|
1 240 908
|
1 195 963
|
| Casa și conturi la bănci |
61 993
|
970 671
|
159 195
|
431 560
|
410 139
|
66 019
|
47 386
|
26 941
|
15 981
|
75 472
|
88 396
|
33 201
|
65 307
|
72 887
|
80 217
|
185 112
|
55 064
|
| Cheltuieli în avans |
13 357
|
7 977
|
12 364
|
7 001
|
5 124
|
23 651
|
7 514
|
10 774
|
9 832
|
15 578
|
10 819
|
4 338
|
2 933
|
3 191
|
3 996
|
2 688
|
4 150
|
| Datorii |
2 917 525
|
4 583 712
|
2 736 929
|
2 601 805
|
1 974 420
|
1 667 209
|
1 915 867
|
1 754 687
|
1 970 273
|
2 061 243
|
1 925 213
|
1 928 771
|
1 969 447
|
2 316 906
|
1 976 963
|
1 476 088
|
1 470 309
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
45 761
|
246 200
|
38 748
|
4 950
|
3 694
|
74
|
750
|
897
|
914
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
15 000
|
15 000
|
15 000
|
97 934
|
—
|
35 444
|
—
|
0
|
22 443
|
—
|
—
|
36 000
|
36 000
|
42 000
|
41 400
|
37 700
|
—
|
| Capitaluri proprii |
4 073 677
|
4 039 267
|
4 071 260
|
4 046 286
|
3 946 522
|
3 946 915
|
3 903 468
|
3 824 906
|
3 863 025
|
3 805 127
|
3 884 654
|
3 820 106
|
3 774 653
|
3 730 951
|
2 067 021
|
1 955 309
|
1 791 399
|
| Capital subscris vărsat |
328 120
|
328 120
|
328 120
|
328 120
|
328 120
|
328 120
|
328 120
|
328 120
|
328 120
|
328 120
|
328 120
|
328 120
|
328 120
|
328 120
|
328 120
|
328 120
|
328 120
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
14 973 179
|
15 682 245
|
11 376 166
|
11 909 279
|
7 792 112
|
7 024 914
|
6 625 959
|
6 828 269
|
7 049 135
|
6 900 831
|
7 706 134
|
7 506 535
|
6 743 558
|
7 459 203
|
7 712 893
|
6 443 964
|
5 732 385
|
| Venituri totale |
15 242 209
|
15 715 659
|
11 893 092
|
12 052 958
|
7 985 052
|
6 854 195
|
6 932 902
|
6 875 934
|
7 110 666
|
7 633 494
|
8 795 025
|
8 375 935
|
7 245 912
|
8 035 869
|
8 664 013
|
7 005 672
|
6 125 964
|
| Cheltuieli totale |
15 062 724
|
15 544 693
|
11 646 214
|
11 761 088
|
7 786 345
|
6 660 293
|
6 749 294
|
6 754 806
|
6 867 333
|
7 396 643
|
8 387 798
|
7 961 809
|
6 821 546
|
7 544 079
|
8 158 889
|
6 541 327
|
5 793 700
|
| Rezultat brut |
+179 485
|
+170 966
|
+246 878
|
+291 870
|
+198 707
|
+193 902
|
+183 608
|
+121 128
|
+243 333
|
+236 851
|
+407 227
|
+414 126
|
+424 366
|
+491 790
|
+505 124
|
+464 345
|
+332 264
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+149 664
|
+143 624
|
+219 436
|
+230 904
|
+163 925
|
+156 898
|
+151 872
|
+103 600
|
+201 983
|
+195 092
|
+343 274
|
+348 409
|
+356 419
|
+411 470
|
+414 230
|
+378 147
|
+272 091
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
45
|
47
|
44
|
42
|
42
|
52
|
58
|
59
|
62
|
61
|
61
|
60
|
59
|
56
|
51
|
54
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Surse: ANAF, interogat la 11-10-2026 · Registrul Comerțului (ONRC), setul de date firme-02-09-2026, importat la 12-10-2026 · Ministerul Finanțelor, situații financiare importate la 09-10-2026.
Emite facturi către REFAROM SA în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește REFAROM SA?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.