CUI 1091414
INTERCAZ SA
INTERCAZ SA este o firmă din Braşov, județul Brașov, înființată în 1992. Activitatea principală: CAEN 3311 - Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal. Firma este plătitoare de TVA din 1993 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 564.3 mii lei (−26.4% față de 2024), o pierdere netă de 4.5 mii lei și 3 angajați.
Date de identificare
CUI
1091414
Nr. înregistrare
J08/1068/1992
EUID
ROONRC.J08/1068/1992
Formă juridică
SA
Județ
Brașov
Localitate
Braşov
Adresă
STR. CARIEREI, NR.153
Data înregistrării
26-11-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 26.11.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Administrator
reprezentant al persoanei juridice
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
2529 - Producţia de rezervoare, cisterne şi containere metalice
-
2530 - Producţia generatoarelor de aburi (cu excepţia cazanelor pentru încălzire centrală)
-
3320 - Instalarea maşinilor şi echipamentelor industriale
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4520 - Întreţinerea şi repararea autovehiculelor
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
564 344
Rezultat net
−4 521
Capitaluri proprii
379 752
Număr mediu de salariați
3
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 3311 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 3311 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 3311 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 3311 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 3311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 3311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 3311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 3311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 3311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 3311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 3311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3311 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3311 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3311 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
54 336
|
55 628
|
60 139
|
65 192
|
77 361
|
79 546
|
84 990
|
99 489
|
114 092
|
130 189
|
149 070
|
169 217
|
131 978
|
147 768
|
179 525
|
215 142
|
225 448
|
| Active circulante |
412 424
|
428 428
|
732 654
|
349 566
|
319 971
|
196 474
|
151 216
|
143 990
|
465 557
|
434 125
|
276 387
|
272 295
|
436 140
|
110 825
|
233 323
|
195 235
|
239 596
|
| Stocuri |
1 377
|
7 089
|
4 433
|
7 253
|
7 350
|
10 796
|
9 511
|
12 209
|
1 158
|
3 287
|
5 106
|
8 634
|
7 020
|
8 205
|
21 757
|
12 222
|
15 929
|
| Creanțe |
93 369
|
180 992
|
190 478
|
99 753
|
111 420
|
69 386
|
81 718
|
73 389
|
148 229
|
104 076
|
77 884
|
88 515
|
429 020
|
52 547
|
211 224
|
162 374
|
206 428
|
| Casa și conturi la bănci |
59 958
|
27 568
|
84 538
|
25 958
|
13 616
|
116 292
|
59 987
|
58 392
|
2 133
|
2 390
|
39 397
|
598
|
100
|
50 073
|
342
|
20 639
|
3 037
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
110
|
437
|
726
|
2 152
|
—
|
—
|
1 614
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
80 508
|
93 283
|
119 044
|
101 518
|
107 473
|
118 846
|
155 818
|
73 744
|
245 445
|
249 798
|
254 342
|
103 150
|
240 247
|
87 362
|
248 677
|
247 028
|
152 151
|
| Venituri în avans |
6 500
|
6 500
|
6 500
|
6 500
|
6 500
|
6 500
|
6 500
|
6 500
|
6 500
|
6 500
|
6 500
|
6 500
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
379 752
|
384 273
|
667 249
|
306 850
|
283 796
|
151 400
|
76 040
|
163 235
|
327 704
|
309 630
|
164 615
|
331 862
|
327 871
|
171 231
|
164 171
|
163 349
|
312 893
|
| Capital subscris vărsat |
93 874
|
93 874
|
93 874
|
93 874
|
93 874
|
93 874
|
93 874
|
93 874
|
93 874
|
93 874
|
93 874
|
93 874
|
93 874
|
93 874
|
93 874
|
93 874
|
93 874
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
564 344
|
767 087
|
983 160
|
860 666
|
771 617
|
659 025
|
652 014
|
421 341
|
667 202
|
965 006
|
559 364
|
690 316
|
769 138
|
675 331
|
784 128
|
799 254
|
1 359 221
|
| Venituri totale |
588 922
|
826 748
|
1 404 723
|
975 831
|
785 728
|
692 792
|
667 768
|
434 167
|
787 712
|
972 249
|
575 074
|
719 401
|
775 230
|
789 928
|
784 436
|
800 499
|
1 473 333
|
| Cheltuieli totale |
593 443
|
819 207
|
850 370
|
812 061
|
636 544
|
566 052
|
754 963
|
597 641
|
768 552
|
822 084
|
742 321
|
711 893
|
612 745
|
782 868
|
783 614
|
943 593
|
1 458 080
|
| Rezultat brut |
−4 521
|
+7 541
|
+554 353
|
+163 770
|
+149 184
|
+126 740
|
−87 195
|
−163 474
|
+19 160
|
+150 165
|
−167 247
|
+7 508
|
+162 485
|
+7 060
|
+822
|
−143 094
|
+15 253
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−4 521
|
+5 128
|
+480 442
|
+139 306
|
+132 396
|
+126 740
|
−87 195
|
−164 469
|
+18 073
|
+150 165
|
−167 247
|
+3 991
|
+156 641
|
+7 060
|
+822
|
−149 544
|
+5 714
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
6
|
6
|
6
|
6
|
8
|
10
|
10
|
11
|
18
|
19
|
15
|
13
|
16
|
15
|
17
|
27
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut INTERCAZ SA în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 564 344 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 4 521 lei.
-
Este INTERCAZ SA plătitoare de TVA?
-
Da, INTERCAZ SA este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are INTERCAZ SA?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 3311 - Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal.
-
Când a fost înființată INTERCAZ SA?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 aprilie 1992.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către INTERCAZ SA în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește INTERCAZ SA?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.