CUI 1093261
CONREP SRL
CONREP SRL este o firmă din Braşov, județul Brașov, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit. Firma este plătitoare de TVA din 1993 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 41.1 mil. lei (−12.1% față de 2024), un profit net de 1.9 mil. lei și 56 de angajați.
Date de identificare
CUI
1093261
Nr. înregistrare
J1991001055083
EUID
ROONRC.J1991001055083
Formă juridică
SRL
Județ
Brașov
Localitate
Braşov
Adresă
STR. MORII, NR.79
Data înregistrării
26-11-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 26.11.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4647 - Comerţ cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor şi a articolelor de iluminat
-
4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4684 - Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire
-
4753 - Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și al altor acoperitoare de podea
-
4755 - Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
-
4791 - Intermedieri în comerţul cu amănuntul nespecializat
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5210 - Depozitări
-
5224 - Manipulări
-
6811 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7413 - Activități de design de interior
-
7414 - Alte activităţi de design specializat
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
41 076 439
Rezultat net
+1 927 624
Capitaluri proprii
34 304 830
Număr mediu de salariați
56
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
14 458 964
|
15 913 283
|
14 181 802
|
14 838 041
|
17 084 497
|
17 126 376
|
17 705 064
|
17 165 007
|
16 885 725
|
16 726 601
|
16 958 345
|
17 075 048
|
16 974 588
|
17 340 303
|
14 204 745
|
12 409 686
|
11 246 628
|
| Active circulante |
23 303 434
|
22 736 479
|
24 075 951
|
24 834 891
|
23 759 596
|
20 020 664
|
16 600 499
|
13 777 933
|
14 452 106
|
15 120 393
|
13 823 040
|
12 968 175
|
11 057 644
|
10 572 024
|
9 298 925
|
9 081 650
|
8 979 158
|
| Stocuri |
11 299 202
|
11 796 383
|
12 800 691
|
12 767 362
|
10 628 367
|
9 275 348
|
7 683 363
|
8 527 524
|
8 099 711
|
9 560 456
|
8 740 178
|
7 937 529
|
6 295 695
|
4 857 811
|
4 404 608
|
4 032 033
|
3 358 092
|
| Creanțe |
3 537 432
|
3 605 941
|
2 905 683
|
4 166 055
|
3 266 751
|
2 749 626
|
3 459 225
|
2 889 677
|
4 270 446
|
4 518 851
|
4 520 917
|
4 996 245
|
4 655 229
|
5 536 728
|
4 365 416
|
4 227 944
|
4 475 261
|
| Casa și conturi la bănci |
5 172 792
|
7 334 155
|
8 369 577
|
7 901 474
|
9 864 478
|
7 995 690
|
5 457 911
|
2 360 732
|
2 081 949
|
1 041 086
|
561 945
|
34 401
|
106 720
|
177 485
|
528 901
|
821 673
|
1 145 805
|
| Cheltuieli în avans |
36 418
|
6 568
|
43 986
|
9 985
|
59 847
|
36 283
|
33 973
|
22 501
|
16 463
|
23 488
|
49 832
|
2 587
|
2 100
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
3 493 986
|
5 679 125
|
5 067 663
|
9 397 057
|
8 948 334
|
4 753 529
|
4 127 952
|
3 667 561
|
7 421 464
|
12 096 967
|
12 412 108
|
13 752 474
|
13 348 153
|
11 146 097
|
8 343 395
|
7 581 158
|
7 960 096
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
8 334
|
18 334
|
28 333
|
38 333
|
48 333
|
58 333
|
68 333
|
78 333
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
16 986
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
302 693
|
—
|
| Capitaluri proprii |
34 304 830
|
32 977 205
|
33 234 076
|
30 285 860
|
31 955 606
|
32 404 474
|
30 193 250
|
27 269 547
|
23 894 497
|
19 725 182
|
18 360 776
|
16 225 003
|
14 607 846
|
16 766 230
|
15 160 275
|
13 607 485
|
12 265 690
|
| Capital subscris vărsat |
150 000
|
150 000
|
150 000
|
150 000
|
150 000
|
150 000
|
150 000
|
150 000
|
150 000
|
150 000
|
150 000
|
150 000
|
150 000
|
150 000
|
150 000
|
150 000
|
150 000
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
41 076 439
|
46 716 268
|
49 932 044
|
55 485 635
|
49 002 584
|
41 347 987
|
47 378 936
|
43 651 166
|
53 373 498
|
49 556 402
|
44 090 146
|
40 198 211
|
32 925 590
|
34 179 031
|
30 719 515
|
31 516 292
|
34 743 439
|
| Venituri totale |
42 781 764
|
46 888 757
|
50 286 408
|
58 202 956
|
49 078 923
|
41 651 217
|
47 490 200
|
44 981 613
|
53 474 148
|
49 686 121
|
44 552 742
|
40 507 187
|
33 645 489
|
34 278 486
|
30 879 459
|
31 627 810
|
35 662 998
|
| Cheltuieli totale |
40 534 598
|
44 491 636
|
46 778 952
|
51 436 369
|
44 789 116
|
38 155 257
|
42 909 545
|
41 835 171
|
48 606 019
|
45 736 416
|
42 035 794
|
39 016 759
|
32 382 324
|
32 581 827
|
29 072 643
|
30 062 359
|
32 665 293
|
| Rezultat brut |
+2 247 166
|
+2 397 121
|
+3 507 456
|
+6 766 587
|
+4 289 807
|
+3 495 960
|
+4 580 655
|
+3 146 442
|
+4 868 129
|
+3 949 705
|
+2 516 948
|
+1 490 428
|
+1 263 165
|
+1 696 659
|
+1 806 816
|
+1 565 451
|
+2 997 705
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+1 927 624
|
+2 007 289
|
+2 995 479
|
+5 640 269
|
+3 630 079
|
+3 011 225
|
+3 923 702
|
+2 476 433
|
+4 169 315
|
+3 364 406
|
+2 135 773
|
+1 278 888
|
+1 080 905
|
+1 435 136
|
+1 552 790
|
+1 341 794
|
+2 572 584
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
57
|
58
|
59
|
60
|
61
|
67
|
67
|
71
|
68
|
65
|
60
|
53
|
43
|
47
|
44
|
46
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut CONREP SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 41 076 439 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 1 927 624 lei.
-
Este CONREP SRL plătitoare de TVA?
-
Da, CONREP SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are CONREP SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit.
-
Când a fost înființată CONREP SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 iulie 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către CONREP SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește CONREP SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.