CUI 1101186
ROMACO S.A.
CUI
1101186
Nr. înregistrare
J08/1471/1991
EUID
ROONRC.J08/1471/1991
Formă juridică
SA
Județ
BRAŞOV
Localitate
Mun. Braşov
Adresă
Str. POIENELOR (PAVILION ADMINISTRATIV), Nr. 5, C.P. 500173
Cod CAEN principal
0812 - Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului
Data înregistrării
26-11-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 20.08.1991
Stare la Registrul Comerțului
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
INFO - DIP INSOLVENCY S.P.R.L.
lichidator judiciar
FARA REPREZENTANT
reprezentant al persoanei juridice
PRECUP LAURENŢIA
reprezentant al persoanei juridice
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 0812 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0812 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0812 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0812 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0812 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0812 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0812 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0812 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0812 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0812 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0812 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0812 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0812 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0812 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0812 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0812 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0812 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
651 900
|
870 076
|
870 076
|
870 076
|
550 659
|
595 828
|
826 887
|
884 780
|
| Active circulante |
29 384
|
29 384
|
30 344
|
30 404
|
30 484
|
30 549
|
30 624
|
41 132
|
42 714
|
30 954
|
12 568
|
12 434
|
5 575 081
|
5 604 436
|
5 651 769
|
8 623 737
|
8 286 759
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
39 540
|
| Creanțe |
29 384
|
29 384
|
29 384
|
29 384
|
29 384
|
29 384
|
29 384
|
29 384
|
29 384
|
29 384
|
10 540
|
10 218
|
5 573 356
|
5 604 418
|
5 651 751
|
8 623 664
|
8 239 691
|
| Casa și conturi la bănci |
—
|
—
|
960
|
1 020
|
1 100
|
1 165
|
1 240
|
11 748
|
13 330
|
1 570
|
2 028
|
2 216
|
1 725
|
18
|
18
|
73
|
7 528
|
| Datorii |
1 857 899
|
1 857 899
|
1 778 593
|
1 718 624
|
1 683 278
|
1 613 563
|
1 613 563
|
1 577 940
|
1 546 712
|
1 903 946
|
1 869 961
|
1 845 966
|
1 814 724
|
1 892 800
|
1 852 090
|
2 184 819
|
1 604 546
|
| Capitaluri proprii |
−1 828 515
|
−1 828 515
|
−1 748 249
|
−1 688 220
|
−1 652 794
|
−1 583 014
|
−1 582 939
|
−1 536 808
|
−1 503 998
|
−1 221 092
|
−987 317
|
−963 456
|
4 630 433
|
4 262 295
|
4 395 507
|
7 265 805
|
7 566 993
|
| Capital subscris vărsat |
1 005 536
|
1 005 536
|
1 005 536
|
1 005 536
|
1 005 536
|
1 005 536
|
1 005 536
|
1 005 536
|
1 005 536
|
1 005 536
|
1 005 536
|
1 005 536
|
1 005 536
|
1 005 536
|
1 005 536
|
1 005 536
|
1 005 536
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
2 000
|
28 234
|
27 249
|
20 269
|
919 060
|
878 210
|
| Venituri totale |
0
|
5 911
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
456 730
|
0
|
0
|
2 000
|
161 501
|
27 249
|
20 269
|
879 519
|
878 210
|
| Cheltuieli totale |
0
|
86 177
|
60 029
|
35 426
|
69 780
|
75
|
46 131
|
32 810
|
739 636
|
15 600
|
23 860
|
5 595 889
|
254 434
|
160 461
|
2 890 566
|
1 074 915
|
714 065
|
| Rezultat brut |
0
|
−80 266
|
−60 029
|
−35 426
|
−69 780
|
−75
|
−46 131
|
−32 810
|
−282 906
|
−15 600
|
−23 860
|
−5 593 889
|
−92 933
|
−133 212
|
−2 870 297
|
−195 396
|
+164 145
|
| Rezultat net |
Față de 2024
|
−80 266
|
−60 029
|
−35 426
|
−69 780
|
−75
|
−46 131
|
−32 810
|
−282 906
|
−15 600
|
−23 860
|
−5 593 889
|
−93 229
|
−133 212
|
−2 870 297
|
−301 189
|
+134 337
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
—
|
18
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Surse: ANAF, interogat la 11-10-2026 · Registrul Comerțului (ONRC), setul de date firme-02-09-2026, importat la 12-10-2026 · Ministerul Finanțelor, situații financiare importate la 09-10-2026.
Emite facturi către ROMACO S.A. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ROMACO S.A.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.