CUI 1107952
TRANSCOM SA
TRANSCOM SA este o firmă din Braşov, județul Brașov, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate. Firma este plătitoare de TVA din 1993 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.5 mil. lei (−0.7% față de 2024), o pierdere netă de 36.1 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
1107952
Nr. înregistrare
J08/1357/1991
EUID
ROONRC.J08/1357/1991
Formă juridică
SA
Județ
Brașov
Localitate
Braşov
Adresă
STR. CARIEREI, NR.162
Data înregistrării
26-11-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 26.11.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 467 340
Rezultat net
−36 106
Capitaluri proprii
4 747 766
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
4 408 017
|
3 978 619
|
5 246 095
|
3 435 830
|
4 218 929
|
3 881 421
|
2 025 760
|
2 163 455
|
2 301 149
|
2 438 843
|
2 576 537
|
2 711 868
|
2 952 359
|
3 093 699
|
3 235 039
|
2 970 520
|
3 092 062
|
| Active circulante |
742 433
|
1 455 314
|
1 098 276
|
3 213 471
|
625 096
|
779 657
|
1 536 630
|
1 258 294
|
918 064
|
616 125
|
421 249
|
124 597
|
32 009
|
16 622
|
13 802
|
16 324
|
19 554
|
| Stocuri |
118 504
|
118 504
|
118 504
|
2 474 734
|
118 504
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
419 022
|
216 857
|
630 951
|
626 409
|
179 942
|
95 587
|
471 810
|
655 752
|
236 511
|
64 437
|
60 660
|
14 240
|
12 896
|
12 384
|
12 589
|
12 277
|
14 321
|
| Casa și conturi la bănci |
204 907
|
1 119 953
|
348 821
|
112 328
|
326 650
|
684 070
|
1 064 820
|
602 542
|
681 553
|
551 688
|
360 589
|
110 357
|
19 113
|
4 238
|
1 213
|
4 047
|
5 233
|
| Cheltuieli în avans |
6 505
|
4 988
|
5 604
|
4 851
|
3 855
|
642
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
409 189
|
238 306
|
1 069 060
|
1 824 184
|
159 508
|
83 568
|
116 243
|
116 232
|
59 998
|
48 778
|
46 042
|
56 965
|
33 163
|
21 717
|
20 093
|
21 035
|
20 243
|
| Capitaluri proprii |
4 747 766
|
5 200 615
|
5 280 915
|
4 829 968
|
4 688 372
|
4 578 152
|
3 446 147
|
3 305 517
|
3 159 215
|
3 006 190
|
2 951 744
|
2 779 500
|
2 951 205
|
3 088 604
|
3 228 748
|
2 965 809
|
3 091 373
|
| Capital subscris vărsat |
242 165
|
242 165
|
242 165
|
242 165
|
242 165
|
242 165
|
242 165
|
242 165
|
242 165
|
242 165
|
242 165
|
242 165
|
242 165
|
242 165
|
242 165
|
242 165
|
242 165
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
1 467 340
|
1 478 157
|
986 200
|
704 897
|
719 284
|
533 981
|
360 000
|
360 000
|
360 000
|
509 848
|
515 810
|
229 362
|
69 419
|
62 903
|
58 871
|
62 032
|
65 000
|
| Venituri totale |
1 467 834
|
2 870 010
|
1 876 901
|
1 991 084
|
719 284
|
1 838 085
|
359 999
|
360 001
|
360 000
|
509 848
|
516 310
|
229 397
|
69 424
|
62 907
|
58 876
|
62 035
|
65 009
|
| Cheltuieli totale |
1 370 570
|
2 303 195
|
1 363 154
|
1 832 385
|
544 574
|
691 097
|
208 839
|
202 898
|
197 075
|
347 402
|
344 066
|
295 069
|
204 741
|
203 051
|
181 999
|
184 374
|
181 590
|
| Rezultat brut |
+97 264
|
+566 815
|
+513 747
|
+158 699
|
+174 710
|
+1 146 988
|
+151 160
|
+157 103
|
+162 925
|
+162 446
|
+172 244
|
−65 672
|
−135 317
|
−140 144
|
−123 123
|
−122 339
|
−116 581
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−36 106
|
+416 743
|
+497 043
|
+141 597
|
+155 720
|
+1 132 005
|
+140 630
|
+146 303
|
+153 025
|
+162 446
|
+172 244
|
−72 554
|
−137 400
|
−140 144
|
−123 123
|
−125 564
|
−119 448
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut TRANSCOM SA în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 1 467 340 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 36 106 lei.
-
Este TRANSCOM SA plătitoare de TVA?
-
Da, TRANSCOM SA este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are TRANSCOM SA?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate.
-
Când a fost înființată TRANSCOM SA?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 august 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către TRANSCOM SA în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește TRANSCOM SA?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.