CUI 1118838
DUPLEX SA
DUPLEX SA este o firmă din Făgăraş, județul Brașov, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 1993 și este înregistrată în RO e-Factura. Stare: În dizolvare sau insolvență. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 12.9 mil. lei (+197.8% față de 2024) și un profit net de 6.7 mil. lei.
Date de identificare
CUI
1118838
Nr. înregistrare
J08/1146/1991
EUID
ROONRC.J08/1146/1991
Formă juridică
SA
Județ
Brașov
Localitate
Făgăraş
Adresă
STR. MIHAIL EMINESCU, NR.26, SPAŢIU 4, ET.1
Data înregistrării
26-11-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 26.11.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator judiciar
reprezentant al persoanei juridice
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
0812 - Extracţia pietrişului şi nisipului; extracţia argilei şi caolinului
-
1011 - Prelucrarea şi conservarea cărnii
-
1012 - Prelucrarea şi conservarea cărnii de pasăre
-
1013 - Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
-
1020 - Prelucrarea şi conservarea peştelui, crustaceelor şi moluştelor
-
1031 - Prelucrarea şi conservarea cartofilor
-
1032 - Fabricarea sucurilor de fructe şi legume
-
1039 - Prelucrarea şi conservarea fructelor şi legumelor n.c.a.
-
1051 - Fabricarea produselor lactate şi a brânzeturilor
-
1061 - Fabricarea produselor de morărit
-
1071 - Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor şi a produselor proaspete de patiserie
-
1072 - Fabricarea biscuiţilor şi pişcoturilor; fabricarea prăjiturilor şi a produselor conservate de patiserie
-
1085 - Fabricarea de mâncărururi preparate
-
1089 - Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
-
1091 - Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă
-
1092 - Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de companie
-
1101 - Distilarea, rafinarea şi mixarea băuturilor alcoolice
-
1102 - Fabricarea vinurilor din struguri
-
1103 - Fabricarea cidrului şi a altor vinuri din fructe
-
1107 - Producţia de băuturi răcoritoare nealcoolice; producţia de ape minerale şi alte ape îmbuteliate
-
2361 - Fabricarea produselor din beton pentru construcţii
-
2362 - Fabricarea produselor din ipsos pentru construcţii
-
2363 - Fabricarea betonului
-
2364 - Fabricarea mortarului
-
2369 - Fabricarea altor articole din beton, ciment şi ipsos
-
2511 - Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice
-
2512 - Fabricarea de uşi şi ferestre din metal
-
2711 - Fabricarea motoarelor, generatoarelor şi transformatoarelor electrice
-
3320 - Instalarea maşinilor şi echipamentelor industriale
-
4221 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru fluide
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii
-
4615 - Intermedieri în comerţul cu mobilă, articole de menaj şi de fierărie
-
4646 - Comerţ cu ridicata al produselor farmaceutice
-
4669 - Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4791 - Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
-
4799 - Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
-
5210 - Depozitări
-
5510 - Hoteluri şi alte facilităţi de cazare similare
-
5520 - Facilităţi de cazare pentru vacanţe şi perioade de scurtă durată
-
5530 - Parcuri pentru rulote, campinguri şi tabere
-
5590 - Alte servicii de cazare
-
5610 - Restaurante
-
5621 - Activităţi de alimentaţie (catering) pentru evenimente
-
5629 - Alte servicii de alimentaţie n.c.a.
-
5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
-
6810 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7111 - Activităţi de arhitectură
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
7120 - Activităţi de testări şi analize tehnice
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
12 929 214
Rezultat net
+6 652 654
Capitaluri proprii
−9 766 692
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4100 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
6 224 367
|
6 603 920
|
8 692 707
|
8 283 385
|
7 248 756
|
2 497 285
|
1 136 956
|
1 125 673
|
1 195 074
|
1 970 715
|
2 331 214
|
1 977 186
|
2 198 357
|
2 432 133
|
2 705 235
|
3 039 799
|
3 229 477
|
| Active circulante |
72 847 647
|
59 341 246
|
74 102 001
|
15 550 512
|
12 485 756
|
20 874 546
|
3 858 463
|
3 522 168
|
3 142 771
|
2 769 051
|
2 948 400
|
3 468 024
|
2 880 889
|
3 160 848
|
4 106 410
|
3 494 653
|
2 437 477
|
| Stocuri |
20 766 799
|
32 600 679
|
38 445 274
|
7 068 851
|
3 401 117
|
3 798 477
|
2 394 222
|
2 493 918
|
2 275 578
|
2 245 391
|
1 968 317
|
1 966 893
|
1 978 520
|
1 988 988
|
2 068 921
|
1 310 809
|
841 130
|
| Creanțe |
51 726 402
|
26 515 202
|
35 336 932
|
8 317 823
|
7 947 032
|
15 207 520
|
973 946
|
491 017
|
491 191
|
218 618
|
489 132
|
759 163
|
477 592
|
536 675
|
1 902 045
|
1 687 066
|
1 325 315
|
| Casa și conturi la bănci |
354 446
|
225 365
|
319 795
|
163 838
|
1 137 607
|
1 868 549
|
490 295
|
537 233
|
376 002
|
305 042
|
490 951
|
741 968
|
424 777
|
635 185
|
135 444
|
496 778
|
271 032
|
| Cheltuieli în avans |
14 010 284
|
10 123
|
10 123
|
10 123
|
430 123
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
2 576
|
—
|
4 298
|
272 663
|
2 000
|
4 337
|
| Datorii |
102 479 377
|
82 008 717
|
78 446 308
|
19 407 759
|
14 010 392
|
20 194 938
|
2 774 852
|
2 465 776
|
2 118 075
|
1 911 858
|
2 762 784
|
3 286 683
|
2 974 976
|
3 116 486
|
2 966 873
|
2 403 436
|
1 631 344
|
| Venituri în avans |
369 613
|
386 819
|
404 026
|
421 232
|
456 150
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
10 096
|
21 111
|
32 125
|
43 140
|
54 154
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
6 000
|
18 000
|
| Capitaluri proprii |
−9 766 692
|
−16 440 247
|
3 954 497
|
4 015 029
|
5 698 093
|
3 176 893
|
2 220 567
|
2 182 065
|
2 219 770
|
2 827 908
|
2 516 830
|
2 161 103
|
2 094 174
|
2 459 682
|
4 085 310
|
4 083 876
|
3 967 793
|
| Capital subscris vărsat |
304 945
|
304 945
|
304 945
|
304 945
|
304 945
|
304 945
|
304 945
|
304 945
|
304 945
|
304 945
|
304 945
|
304 945
|
304 945
|
304 945
|
304 945
|
304 945
|
304 945
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
12 929 214
|
−13 226 643
|
28 415 686
|
3 778 274
|
9 991 024
|
73 249 439
|
1 388 809
|
1 300 121
|
869 681
|
2 516 283
|
1 837 927
|
3 046 329
|
1 355 100
|
1 826 553
|
2 684 042
|
5 157 400
|
5 816 672
|
| Venituri totale |
14 746 150
|
−10 160 883
|
31 781 847
|
12 340 259
|
7 327 565
|
71 836 154
|
1 493 744
|
1 727 129
|
1 957 277
|
2 530 789
|
1 839 122
|
3 834 546
|
1 362 351
|
1 836 613
|
3 694 560
|
5 999 619
|
7 131 302
|
| Cheltuieli totale |
8 093 496
|
−10 781 654
|
31 733 359
|
12 278 861
|
7 293 484
|
71 707 007
|
1 455 170
|
1 701 462
|
1 939 095
|
2 219 711
|
1 483 395
|
3 609 062
|
1 681 410
|
3 462 241
|
3 676 059
|
5 982 018
|
7 096 789
|
| Rezultat brut |
+6 652 654
|
+620 771
|
+48 488
|
+61 398
|
+34 081
|
+129 147
|
+38 574
|
+25 667
|
+18 182
|
+311 078
|
+355 727
|
+225 484
|
−319 059
|
−1 625 628
|
+18 501
|
+17 601
|
+34 513
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+6 652 654
|
+613 013
|
+40 730
|
+41 262
|
+24 604
|
+129 147
|
+38 574
|
+25 667
|
+18 182
|
+311 078
|
+355 727
|
+225 484
|
−319 059
|
−1 625 628
|
+1 434
|
+1 047
|
+16 995
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
10
|
1
|
16
|
16
|
14
|
18
|
—
|
10
|
—
|
—
|
6
|
5
|
30
|
61
|
69
|
82
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut DUPLEX SA în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 12 929 214 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 6 652 654 lei.
-
Este DUPLEX SA plătitoare de TVA?
-
Da, DUPLEX SA este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are DUPLEX SA?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată DUPLEX SA?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 iulie 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către DUPLEX SA în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește DUPLEX SA?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.