CUI 1120897
ARA SRL
ARA SRL este o firmă din Orş. Râşnov, județul Brașov, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 2599 - Fabricarea altor articole din metal n.c.a.. Firma este plătitoare de TVA din 1993. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.1 mil. lei (−8.5% față de 2024), un profit net de 54.2 mii lei și 10 angajați.
Date de identificare
CUI
1120897
Nr. înregistrare
J1991000587082
EUID
ROONRC.J1991000587082
Formă juridică
SRL
Județ
Brașov
Localitate
Orş. Râşnov
Adresă
STR. GĂRII, NR.4
Data înregistrării
26-11-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 26.11.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
2599 - Fabricarea altor articole din metal n.c.a.Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
-
2551 - Acoperirea metalelor
-
2552 - Tratamente termice ale metalelor
-
2553 - Operațiuni de mecanică generală
-
2561 - Fabricarea produselor de tăiat
-
2815 - Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză şi a elementelor mecanice de transmisie
-
3213 - Fabricarea imitațiilor de bijuterii și articole similare
-
3250 - Fabricarea de dispozitive, aparate şi instrumente medicale stomatologice
-
3299 - Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
-
3311 - Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
-
3312 - Repararea și întreținerea mașinilor
-
3315 - Repararea și întreținerea navelor și bărcilor civile
-
3319 - Repararea și întreținerea altor echipamente
-
3320 - Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
-
5590 - Alte servicii de cazare
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
2 120 790
Rezultat net
+54 182
Capitaluri proprii
1 755 331
Număr mediu de salariați
10
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 2599 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2599 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2599 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2599 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2599 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2599 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2599 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2599 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2599 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2599 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2599 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2599 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2599 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2599 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2599 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2599 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2599 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
2 463 781
|
2 666 529
|
2 686 551
|
2 882 550
|
3 282 337
|
3 435 711
|
2 779 898
|
3 027 252
|
3 209 263
|
3 337 496
|
3 274 174
|
2 933 480
|
1 825 843
|
1 863 324
|
1 933 242
|
2 010 617
|
2 120 098
|
| Active circulante |
1 200 927
|
1 235 294
|
1 512 715
|
1 532 348
|
2 028 091
|
1 941 520
|
1 594 466
|
1 448 730
|
1 684 048
|
1 360 333
|
1 194 852
|
930 688
|
1 869 909
|
591 988
|
507 840
|
496 812
|
278 333
|
| Stocuri |
594 993
|
544 887
|
627 232
|
471 691
|
651 241
|
601 018
|
361 938
|
645 488
|
585 430
|
255 514
|
263 912
|
238 470
|
168 959
|
213 690
|
130 177
|
80 234
|
98 120
|
| Creanțe |
604 781
|
678 430
|
877 109
|
1 002 608
|
1 340 884
|
1 203 649
|
1 132 083
|
761 356
|
1 091 527
|
959 078
|
712 511
|
648 682
|
1 699 530
|
350 179
|
348 353
|
413 661
|
166 105
|
| Casa și conturi la bănci |
1 153
|
11 977
|
8 374
|
58 049
|
35 966
|
136 853
|
100 445
|
—
|
7 091
|
145 741
|
218 429
|
43 536
|
1 420
|
28 119
|
29 310
|
2 917
|
14 108
|
| Cheltuieli în avans |
91 068
|
100 013
|
57 547
|
106 475
|
93 835
|
95 463
|
106 906
|
248 470
|
153 982
|
178 067
|
35 161
|
40 560
|
43 011
|
46 858
|
28 684
|
28 516
|
111 975
|
| Datorii |
2 000 445
|
2 300 687
|
2 625 650
|
3 028 738
|
3 199 219
|
3 194 469
|
1 643 976
|
1 969 479
|
2 200 303
|
1 998 732
|
1 696 640
|
1 115 592
|
882 575
|
721 088
|
737 034
|
767 795
|
726 691
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
44 933
|
165 367
|
281 121
|
393 527
|
505 932
|
618 337
|
730 742
|
847 596
|
995 541
|
33 212
|
48 220
|
63 227
|
78 234
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
1 755 331
|
1 701 149
|
1 631 163
|
1 492 635
|
2 160 111
|
2 112 858
|
2 556 173
|
2 361 446
|
2 341 058
|
2 258 827
|
2 076 805
|
1 941 540
|
1 860 647
|
1 747 870
|
1 684 512
|
1 704 923
|
1 705 481
|
| Capital subscris vărsat |
46 000
|
46 000
|
46 000
|
46 000
|
46 000
|
46 000
|
46 000
|
46 000
|
15 640
|
15 640
|
15 640
|
15 640
|
8 840
|
8 840
|
8 840
|
8 840
|
8 840
|
| Patrimoniul regiei |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
2 120 790
|
2 317 286
|
3 217 479
|
4 736 131
|
3 896 274
|
3 122 462
|
5 500 646
|
4 443 421
|
4 806 472
|
4 462 658
|
3 900 048
|
3 459 508
|
3 365 847
|
2 657 119
|
2 541 916
|
2 058 871
|
1 533 777
|
| Venituri totale |
2 243 700
|
2 456 087
|
3 517 488
|
4 577 511
|
4 068 299
|
3 363 377
|
5 523 846
|
4 540 356
|
5 158 740
|
4 488 693
|
3 945 191
|
3 598 772
|
3 332 328
|
2 796 431
|
2 606 063
|
2 074 612
|
1 544 008
|
| Cheltuieli totale |
2 178 034
|
2 369 235
|
3 376 307
|
4 444 988
|
4 021 046
|
3 806 334
|
5 252 858
|
4 499 754
|
5 094 356
|
4 294 577
|
3 773 524
|
3 452 525
|
3 159 315
|
2 724 522
|
2 434 200
|
1 980 318
|
1 473 890
|
| Rezultat brut |
+65 666
|
+86 852
|
+141 181
|
+132 523
|
+47 253
|
−442 957
|
+270 988
|
+40 602
|
+64 384
|
+194 116
|
+171 667
|
+146 247
|
+173 013
|
+71 909
|
+171 863
|
+94 294
|
+70 118
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+54 182
|
+69 986
|
+138 528
|
+132 523
|
+47 253
|
−442 957
|
+224 476
|
+25 497
|
+43 876
|
+155 698
|
+135 555
|
+117 058
|
+145 331
|
+60 106
|
+144 365
|
+76 593
|
+58 899
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
12
|
17
|
30
|
30
|
31
|
42
|
42
|
48
|
48
|
45
|
42
|
41
|
38
|
35
|
32
|
30
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut ARA SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 2 120 790 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 54 182 lei.
-
Este ARA SRL plătitoare de TVA?
-
Da, ARA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are ARA SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 2599 - Fabricarea altor articole din metal n.c.a..
-
Când a fost înființată ARA SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 iunie 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ARA SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ARA SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.