CUI 1122375
UNICOM SA
UNICOM SA este o firmă din Codlea, județul Brașov, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate. Firma este plătitoare de TVA din 1993 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 783.4 mii lei (+0.4% față de 2024), un profit net de 216.7 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
1122375
Nr. înregistrare
J08/427/1991
EUID
ROONRC.J08/427/1991
Formă juridică
SA
Județ
Brașov
Localitate
Codlea
Adresă
Str. Gării, Nr. 39-41, C.P. 505100
Data înregistrării
26-11-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 26.11.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
7739 - Activităţi de închirierea şi leasing cu alte maşini, echipamente şi bunuri tangibile n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
783 386
Rezultat net
+216 689
Capitaluri proprii
666 484
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4730 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4730 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
25 279
|
37 996
|
50 272
|
62 680
|
75 136
|
2 974
|
3 286
|
4 016
|
14 141
|
25 376
|
36 643
|
49 757
|
63 321
|
557 687
|
2 401 219
|
2 218 186
|
1 737 183
|
| Active circulante |
795 302
|
758 579
|
710 474
|
628 837
|
640 731
|
588 888
|
568 707
|
538 050
|
521 704
|
557 724
|
965 607
|
529 648
|
930 010
|
1 136 375
|
1 533 728
|
1 649 999
|
1 403 419
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
356
|
35 124
|
74 329
|
508 610
|
464 513
|
| Creanțe |
242 464
|
145 889
|
247 618
|
195 657
|
112 686
|
126 067
|
139 152
|
109 993
|
104 034
|
136 274
|
423 362
|
103 340
|
187 249
|
357 469
|
1 005 492
|
1 098 094
|
869 018
|
| Casa și conturi la bănci |
552 838
|
612 690
|
462 856
|
433 180
|
526 045
|
460 821
|
427 555
|
426 057
|
415 670
|
419 450
|
540 245
|
424 308
|
740 405
|
741 782
|
451 907
|
41 295
|
67 888
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
733
|
1 030
|
1 118
|
1 129
|
758
|
1 031
|
24 058
|
13 644
|
| Datorii |
154 097
|
146 779
|
113 563
|
75 007
|
64 463
|
72 272
|
62 767
|
61 524
|
94 953
|
77 602
|
147 843
|
113 466
|
270 370
|
262 134
|
3 857 530
|
3 923 093
|
3 280 386
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
7 662
|
20 353
|
437
|
9 706
|
| Capitaluri proprii |
666 484
|
649 796
|
647 183
|
616 510
|
651 404
|
519 590
|
509 226
|
480 542
|
440 892
|
506 231
|
855 437
|
467 057
|
724 090
|
1 425 024
|
58 095
|
−31 287
|
−135 846
|
| Capital subscris vărsat |
104 997
|
104 997
|
104 997
|
104 997
|
104 997
|
104 997
|
104 997
|
104 997
|
104 997
|
104 997
|
104 997
|
104 997
|
104 997
|
104 997
|
104 997
|
104 997
|
104 997
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
783 386
|
780 649
|
755 455
|
648 837
|
638 309
|
633 402
|
642 048
|
627 142
|
583 847
|
563 234
|
567 713
|
542 842
|
562 572
|
517 270
|
3 039 965
|
4 095 387
|
2 357 060
|
| Venituri totale |
784 572
|
783 099
|
755 616
|
667 340
|
821 834
|
645 724
|
667 436
|
694 818
|
651 604
|
563 544
|
1 018 030
|
544 886
|
1 443 951
|
4 123 511
|
3 130 559
|
4 133 268
|
2 496 476
|
| Cheltuieli totale |
546 013
|
556 994
|
517 387
|
445 561
|
451 802
|
398 904
|
402 079
|
418 220
|
360 620
|
329 466
|
340 513
|
330 708
|
750 829
|
2 852 882
|
3 031 886
|
4 036 324
|
2 315 581
|
| Rezultat brut |
+238 559
|
+226 105
|
+238 229
|
+221 779
|
+370 032
|
+246 820
|
+265 357
|
+276 598
|
+290 984
|
+234 078
|
+677 517
|
+214 178
|
+693 122
|
+1 270 629
|
+98 673
|
+96 944
|
+180 895
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+216 689
|
+202 612
|
+230 673
|
+215 106
|
+361 814
|
+240 364
|
+258 683
|
+269 650
|
+280 780
|
+196 119
|
+567 323
|
+178 943
|
+581 301
|
+1 041 528
|
+89 382
|
+90 494
|
+175 162
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
—
|
1
|
1
|
1
|
—
|
1
|
1
|
—
|
2
|
2
|
2
|
7
|
31
|
31
|
24
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut UNICOM SA în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 783 386 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 216 689 lei.
-
Este UNICOM SA plătitoare de TVA?
-
Da, UNICOM SA este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are UNICOM SA?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate.
-
Când a fost înființată UNICOM SA?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 mai 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către UNICOM SA în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește UNICOM SA?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.