CUI 11398530
DRAGUS CONSTRUCT SRL
DRAGUS CONSTRUCT SRL este o firmă din Sat Certeze Com. Certeze, județul SATU MARE, înființată în 1999. Activitatea principală: CAEN 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 373.5 mii lei (−11.9% față de 2024), un profit net de 5 mii lei și 5 angajați.
CUI
11398530
Nr. înregistrare
J1999000032300
EUID
ROONRC.J1999000032300
Formă juridică
SRL
Județ
SATU MARE
Localitate
Sat Certeze Com. Certeze
Adresă
STR. PRINCIPALA, NR.667
Cod CAEN principal
4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Data înregistrării
02-02-1999
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 02.02.1999
Stare la Registrul Comerțului
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
DRĂGUŞ VASILE
Administrator
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
2223 - Fabricarea de uși și ferestre din material plastic
-
2224 - Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
-
2512 - Fabricarea de uși și ferestre din metal
-
4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4342 - Alte lucrări speciale de construcţii pentru clădiri
-
4350 - Lucrări speciale de construcţii pentru proiecte de geniu civil
-
4391 - Activități de zidărie
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
8122 - Activități specializate de curățenie
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2223 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2223 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2223 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2223 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2223 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2223 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2223 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2223 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2223 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2223 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2223 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2223 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2223 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2223 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2223 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2223 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2223 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
1 764
|
4 528
|
7 291
|
10 054
|
11 513
|
35 271
|
46 755
|
58 239
|
12 124
|
12 277
|
12 430
|
15 251
|
19 091
|
26 148
|
36 688
|
56 190
|
84 857
|
| Active circulante |
306 538
|
299 565
|
276 816
|
176 601
|
168 100
|
149 231
|
130 730
|
110 493
|
125 862
|
178 512
|
228 939
|
369 486
|
499 294
|
451 929
|
419 918
|
367 450
|
329 341
|
| Stocuri |
44 770
|
48 099
|
39 856
|
31 347
|
39 860
|
19 010
|
21 804
|
5 304
|
25 206
|
40 977
|
78 948
|
69 884
|
184 621
|
265 071
|
275 672
|
289 069
|
264 839
|
| Creanțe |
228 588
|
215 659
|
204 257
|
143 591
|
123 662
|
128 805
|
103 694
|
103 679
|
91 670
|
100 050
|
124 985
|
293 022
|
289 580
|
179 763
|
140 279
|
57 916
|
61 254
|
| Casa și conturi la bănci |
33 180
|
35 807
|
32 703
|
1 663
|
4 578
|
1 416
|
5 232
|
1 510
|
8 986
|
37 485
|
25 006
|
6 580
|
25 093
|
7 095
|
3 967
|
20 465
|
3 248
|
| Datorii |
351 519
|
352 274
|
340 131
|
249 661
|
246 305
|
256 296
|
250 488
|
244 440
|
218 383
|
275 799
|
327 319
|
477 553
|
611 840
|
573 307
|
552 297
|
519 955
|
511 740
|
| Capitaluri proprii |
−43 217
|
−48 181
|
−56 024
|
−63 006
|
−66 692
|
−71 794
|
−73 003
|
−75 708
|
−80 397
|
−85 010
|
−85 950
|
−92 816
|
−93 455
|
−95 230
|
−95 691
|
−96 315
|
−97 542
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
373 490
|
424 022
|
419 548
|
480 788
|
303 765
|
440 114
|
506 728
|
372 359
|
467 807
|
436 277
|
527 505
|
641 822
|
657 969
|
738 239
|
683 998
|
702 920
|
754 484
|
| Venituri totale |
373 585
|
424 062
|
420 731
|
485 512
|
331 984
|
445 053
|
510 293
|
378 773
|
474 430
|
441 806
|
532 816
|
646 597
|
665 315
|
746 584
|
691 786
|
723 514
|
769 607
|
| Cheltuieli totale |
362 709
|
409 214
|
409 545
|
476 972
|
322 794
|
437 664
|
502 489
|
370 298
|
465 081
|
440 687
|
524 641
|
645 503
|
663 203
|
745 548
|
690 644
|
715 838
|
841 617
|
| Rezultat brut |
+10 876
|
+14 848
|
+11 186
|
+8 540
|
+9 190
|
+7 389
|
+7 804
|
+8 475
|
+9 349
|
+1 119
|
+8 175
|
+1 094
|
+2 112
|
+1 036
|
+1 142
|
+7 676
|
−72 010
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+4 963
|
+7 843
|
+6 982
|
+3 686
|
+5 103
|
+1 209
|
+2 705
|
+4 689
|
+4 613
|
+940
|
+6 867
|
+639
|
+1 774
|
+462
|
+624
|
+1 226
|
−77 743
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
5
|
5
|
5
|
4
|
5
|
6
|
6
|
8
|
9
|
11
|
10
|
14
|
14
|
14
|
12
|
13
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Surse: ANAF, interogat la 12-10-2026 · Registrul Comerțului (ONRC), setul de date firme-02-09-2026, importat la 12-10-2026 · Ministerul Finanțelor, situații financiare importate la 09-10-2026.
Emite facturi către DRAGUS CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește DRAGUS CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.