CUI 1140940
PAIR SRL
PAIR SRL este o firmă din Mândra, județul Brașov, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 2562 - Fabricarea articolelor de feronerie. Firma este plătitoare de TVA din 1999. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 261.9 mii lei (+77.4% față de 2024), un profit net de 36 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
1140940
Nr. înregistrare
J08/1232/1991
EUID
ROONRC.J08/1232/1991
Formă juridică
SRL
Județ
Brașov
Localitate
Mândra
Adresă
SAT.RIUSOR, Nr. 61, C.P.
Data înregistrării
26-11-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 26.11.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-10-1999
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
2562 - Fabricarea articolelor de feronerieCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
0161 - Activităţi auxiliare pentru producţia vegetală
-
0162 - Activităţi auxiliare pentru creşterea animalelor
-
0163 - Activităţi după recoltare
-
0164 - Pregătirea seminţelor
-
1623 - Fabricarea altor elemente de dulgherie şi tâmplărie, pentru construcţii
-
2511 - Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice
-
3102 - Fabricarea de mobilă pentru bucătării
-
3109 - Fabricarea de mobilă n.c.a.
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4532 - Comerţ cu amănuntul de piese şi accesorii pentru autovehicule
-
4647 - Comerţ cu ridicata al mobilei, covoarelor şi a articolelor de iluminat
-
4661 - Comerţ cu ridicata al maşinilor agricole, echipamentelor şi furniturilor
-
4662 - Comerţ cu ridicata al maşinilor-unelte
-
4669 - Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente
-
4673 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4799 - Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
261 884
Rezultat net
+36 020
Capitaluri proprii
89 560
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2562 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2562 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2562 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2562 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2562 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2562 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2562 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2562 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4332 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4332 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4332 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4332 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4332 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4332 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4332 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4332 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4332 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
278
|
90 237
|
92 922
|
103 745
|
115 647
|
130 133
|
146 281
|
168 882
|
182 419
|
137 587
|
149 398
|
102 300
|
103 928
|
106 315
|
114 460
|
118 355
|
87 778
|
| Active circulante |
105 345
|
64 201
|
71 675
|
29 635
|
4 789
|
20 518
|
30 782
|
47 051
|
77 138
|
17 935
|
6 548
|
6 914
|
1 483
|
742
|
2 492
|
3 741
|
123
|
| Stocuri |
13 479
|
11 856
|
16 826
|
—
|
—
|
—
|
21 997
|
29 490
|
23 315
|
8 800
|
377
|
371
|
778
|
2
|
1 693
|
—
|
—
|
| Creanțe |
19 986
|
21 847
|
15 936
|
17 350
|
1 498
|
19 049
|
8 661
|
1 837
|
51 204
|
539
|
5 502
|
4 184
|
501
|
496
|
496
|
3 513
|
70
|
| Casa și conturi la bănci |
71 880
|
30 498
|
38 913
|
12 285
|
3 291
|
1 469
|
124
|
15 724
|
2 619
|
8 596
|
669
|
2 359
|
204
|
244
|
303
|
228
|
53
|
| Datorii |
16 063
|
13 384
|
18 568
|
9 799
|
32 083
|
44 405
|
72 473
|
220 744
|
234 967
|
98 840
|
102 613
|
43 086
|
30 982
|
41 674
|
55 381
|
87 588
|
73 618
|
| Capitaluri proprii |
89 560
|
141 054
|
146 029
|
123 581
|
88 353
|
106 246
|
104 590
|
−4 811
|
24 590
|
56 682
|
53 333
|
66 128
|
74 429
|
65 383
|
61 571
|
34 508
|
14 283
|
| Capital subscris vărsat |
200 200
|
200 200
|
200 200
|
200 200
|
200 200
|
200 200
|
200 200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
261 884
|
147 625
|
164 198
|
156 074
|
57 123
|
125 557
|
50 162
|
69 505
|
158 794
|
83 628
|
81 519
|
64 712
|
65 906
|
65 533
|
70 826
|
56 805
|
33 912
|
| Venituri totale |
261 835
|
154 902
|
192 562
|
156 075
|
57 253
|
125 557
|
50 169
|
69 657
|
158 867
|
83 755
|
81 797
|
64 772
|
65 931
|
65 543
|
70 826
|
56 806
|
33 914
|
| Cheltuieli totale |
223 197
|
158 355
|
154 042
|
119 317
|
74 574
|
122 706
|
140 295
|
102 685
|
189 370
|
78 112
|
91 853
|
71 130
|
54 905
|
55 515
|
41 638
|
32 659
|
34 904
|
| Rezultat brut |
+38 638
|
−3 453
|
+38 520
|
+36 758
|
−17 321
|
+2 851
|
−90 126
|
−33 028
|
−30 503
|
+5 643
|
−10 056
|
−6 358
|
+11 026
|
+10 028
|
+29 188
|
+24 147
|
−990
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+36 020
|
−4 975
|
+36 634
|
+35 228
|
−17 893
|
+1 656
|
−90 599
|
−33 650
|
−32 092
|
+3 349
|
−12 501
|
−8 302
|
+9 047
|
+8 062
|
+27 063
|
+20 225
|
−2 527
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
4
|
2
|
1
|
1
|
1
|
4
|
4
|
3
|
3
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut PAIR SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 261 884 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 36 020 lei.
-
Este PAIR SRL plătitoare de TVA?
-
Da, PAIR SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 1999.
-
Ce cod CAEN principal are PAIR SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 2562 - Fabricarea articolelor de feronerie.
-
Când a fost înființată PAIR SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 iulie 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către PAIR SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește PAIR SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.