CUI 11425
PROCON S.R.L.
PROCON S.R.L. este o firmă din Sector 2, București, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea. Firma este plătitoare de TVA din 2012 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 258.9 mii lei (−6.0% față de 2024) și un profit net de 145.4 mii lei.
Date de identificare
CUI
11425
Nr. înregistrare
J40/5557/1991
EUID
ROONRC.J40/5557/1991
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 2
Adresă
STR. AUREL VLAICU, NR.148
Data înregistrării
10-12-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 28.06.1991
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-03-2012
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
258 853
Rezultat net
+145 381
Capitaluri proprii
146 546
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
49 997
|
100 571
|
151 199
|
201 826
|
2 469
|
—
|
—
|
—
|
0
|
11 053
|
33 157
|
55 261
|
79 626
|
—
|
—
|
| Active circulante |
170 219
|
179 972
|
22 647
|
115 194
|
144 504
|
106 911
|
110 397
|
25 870
|
99 095
|
61 273
|
165 213
|
86 582
|
114 490
|
321 390
|
84 846
|
4 631
|
| Creanțe |
147 142
|
143 097
|
15 544
|
110 258
|
123 968
|
6 231
|
29 808
|
1 526
|
25 181
|
8 297
|
59 538
|
8 329
|
2 997
|
38 756
|
50
|
28
|
| Casa și conturi la bănci |
23 077
|
36 875
|
7 103
|
4 936
|
20 536
|
100 680
|
80 589
|
24 344
|
73 914
|
52 976
|
105 675
|
78 253
|
111 493
|
39 634
|
84 796
|
4 603
|
| Cheltuieli în avans |
9 759
|
9 451
|
8 995
|
7 577
|
—
|
2 434
|
1 102
|
2 355
|
2 118
|
2 732
|
1 436
|
6 072
|
2 160
|
1 566
|
—
|
—
|
| Datorii |
33 432
|
94 151
|
28 442
|
59 540
|
149 572
|
40 660
|
47 093
|
22 701
|
20 319
|
19 082
|
26 493
|
47 002
|
1 931
|
23 128
|
1 687
|
3 813
|
| Venituri în avans |
—
|
5 000
|
10 000
|
15 000
|
20 000
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
146 546
|
140 269
|
93 771
|
199 430
|
176 758
|
71 154
|
64 406
|
5 524
|
80 894
|
44 923
|
151 209
|
78 809
|
169 980
|
379 454
|
83 159
|
818
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
258 853
|
275 331
|
218 815
|
170 911
|
191 168
|
95 059
|
124 205
|
56 631
|
95 103
|
102 148
|
242 073
|
138 464
|
260 345
|
431 101
|
149 137
|
39 426
|
| Venituri totale |
264 145
|
282 908
|
242 988
|
178 247
|
191 169
|
95 061
|
124 206
|
56 993
|
95 105
|
104 564
|
242 522
|
138 712
|
271 195
|
431 150
|
149 157
|
40 133
|
| Cheltuieli totale |
84 492
|
107 682
|
145 529
|
61 683
|
20 329
|
22 541
|
62 485
|
51 981
|
56 281
|
57 736
|
85 202
|
60 369
|
100 628
|
39 927
|
62 688
|
37 434
|
| Rezultat brut |
+179 653
|
+175 226
|
+97 459
|
+116 564
|
+170 840
|
+72 520
|
+61 721
|
+5 012
|
+38 824
|
+46 828
|
+157 320
|
+78 343
|
+170 567
|
+391 223
|
+86 469
|
+2 699
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+145 381
|
+139 104
|
+66 152
|
+112 146
|
+165 793
|
+69 906
|
+58 882
|
+3 577
|
+35 971
|
+43 758
|
+150 044
|
+74 182
|
+162 431
|
+378 289
|
+81 994
|
−347
|
| Alte date | ||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
0
|
1
|
1
|
2
|
1
|
1
|
2
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut PROCON S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 258 853 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 145 381 lei.
-
Este PROCON S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, PROCON S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 2012.
-
Ce cod CAEN principal are PROCON S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea.
-
Când a fost înființată PROCON S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 iunie 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către PROCON S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește PROCON S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.