CUI 11465028
TEPO CONSTRUCT SRL
TEPO CONSTRUCT SRL este o firmă din Pecica Orş. Pecica, județul Arad, înființată în 1999. Activitatea principală: CAEN 4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit. Firma este plătitoare de TVA din 1999 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.4 mil. lei (+10.3% față de 2024), un profit net de 23.2 mii lei și 4 angajați.
Date de identificare
CUI
11465028
Nr. înregistrare
J02/73/1999
EUID
ROONRC.J02/73/1999
Formă juridică
SRL
Județ
Arad
Localitate
Pecica Orş. Pecica
Adresă
Str. 205, Nr. 19, C.P. 317235
Data înregistrării
19-02-1999
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 19.02.1999
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 19-02-1999
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
4754 - Comerţ cu amănuntul al articolelor şi aparatelor electrocasnice, în magazine specializate
-
4759 - Comerţ cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat şi al articole de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
-
4778 - Comerţ cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
7732 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente pentru construcţii
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 364 437
Rezultat net
+23 195
Capitaluri proprii
1 166 048
Număr mediu de salariați
4
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
42 380
|
44 601
|
23 647
|
22 719
|
29 871
|
37 036
|
10 322
|
9 657
|
12 942
|
14 298
|
8 976
|
19 721
|
32 902
|
12 792
|
25 462
|
39 482
|
58 949
|
| Active circulante |
1 262 903
|
1 281 838
|
1 388 552
|
1 461 722
|
1 425 796
|
1 317 190
|
1 274 589
|
1 102 690
|
936 515
|
787 164
|
583 945
|
535 436
|
557 245
|
450 335
|
424 335
|
455 091
|
595 850
|
| Stocuri |
1 173 229
|
1 222 034
|
1 260 542
|
1 356 614
|
1 304 856
|
1 240 054
|
1 212 260
|
1 029 630
|
872 367
|
728 261
|
521 018
|
484 917
|
450 216
|
369 313
|
265 345
|
320 026
|
345 677
|
| Creanțe |
78 484
|
46 782
|
97 153
|
95 584
|
101 122
|
70 502
|
60 086
|
61 082
|
54 490
|
51 570
|
52 399
|
47 295
|
93 664
|
75 999
|
154 524
|
129 580
|
243 522
|
| Casa și conturi la bănci |
11 190
|
13 022
|
30 857
|
9 524
|
19 818
|
6 634
|
2 243
|
11 978
|
9 658
|
7 333
|
10 528
|
3 224
|
13 365
|
5 023
|
—
|
5 485
|
6 651
|
| Cheltuieli în avans |
1 396
|
1 491
|
1 912
|
2 324
|
1 341
|
1 121
|
1 297
|
342
|
978
|
1 451
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
140 631
|
185 077
|
263 624
|
290 096
|
309 063
|
262 275
|
374 345
|
389 653
|
385 831
|
363 865
|
251 581
|
242 051
|
297 133
|
516 902
|
513 953
|
521 800
|
639 135
|
| Capitaluri proprii |
1 166 048
|
1 142 853
|
1 150 487
|
1 196 669
|
1 147 945
|
1 093 072
|
911 863
|
723 036
|
564 604
|
439 048
|
341 340
|
313 106
|
293 014
|
−53 775
|
−64 156
|
−27 227
|
15 664
|
| Capital subscris vărsat |
260 200
|
260 200
|
260 200
|
260 200
|
260 200
|
260 200
|
260 200
|
260 200
|
260 200
|
260 200
|
260 200
|
260 200
|
260 200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
1 364 437
|
1 237 124
|
1 308 543
|
1 248 437
|
1 404 309
|
1 737 262
|
1 779 186
|
1 671 357
|
1 445 251
|
1 569 285
|
1 512 873
|
1 400 033
|
1 349 877
|
1 492 661
|
1 352 003
|
935 791
|
1 073 320
|
| Venituri totale |
1 369 787
|
1 239 149
|
1 311 414
|
1 248 441
|
1 411 876
|
1 737 275
|
1 780 280
|
1 672 645
|
1 445 253
|
1 569 286
|
1 513 388
|
1 400 795
|
1 349 897
|
1 492 688
|
1 352 021
|
935 801
|
1 073 399
|
| Cheltuieli totale |
1 341 561
|
1 246 087
|
1 298 759
|
1 191 121
|
1 296 829
|
1 541 684
|
1 574 646
|
1 497 682
|
1 305 457
|
1 393 448
|
1 444 992
|
1 358 832
|
1 261 217
|
1 482 307
|
1 388 950
|
971 155
|
1 058 641
|
| Rezultat brut |
+28 226
|
−6 938
|
+12 655
|
+57 320
|
+115 047
|
+195 591
|
+205 634
|
+174 963
|
+139 796
|
+175 838
|
+68 396
|
+41 963
|
+88 680
|
+10 381
|
−36 929
|
−35 354
|
+14 758
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+23 195
|
−7 635
|
+2 543
|
+48 725
|
+104 873
|
+181 209
|
+188 827
|
+158 432
|
+125 557
|
+153 328
|
+59 143
|
+33 008
|
+86 788
|
+10 381
|
−36 929
|
−42 891
|
+9 025
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
4
|
4
|
4
|
4
|
4
|
6
|
6
|
5
|
7
|
6
|
7
|
6
|
6
|
6
|
7
|
6
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut TEPO CONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 1 364 437 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 23 195 lei.
-
Este TEPO CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, TEPO CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 19 februarie 1999.
-
Ce cod CAEN principal are TEPO CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit.
-
Când a fost înființată TEPO CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 februarie 1999.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către TEPO CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește TEPO CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.