CUI 1154504
INTEGRAL SA
INTEGRAL SA este o firmă din Buzău, județul Buzău, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 1995 și este înregistrată în RO e-Factura. Stare: În dizolvare sau insolvență. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 9.7 mil. lei (−37.0% față de 2024), o pierdere netă de 1.4 mil. lei și 50 de angajați.
Date de identificare
CUI
1154504
Nr. înregistrare
J1991000403102
EUID
ROONRC.J1991000403102
Formă juridică
SA
Județ
Buzău
Localitate
Buzău
Adresă
BLD. INDUSTRIEI, NR.18B
Data înregistrării
27-11-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 27.11.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 10-11-1995
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator judiciar
Administrator special
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
0161 - Activități auxiliare pentru producția vegetală
-
0220 - Exploatarea forestieră
-
0510 - Extracţia cărbunelui superior (PCS=>23865 kJ/kg)
-
0520 - Extracţia cărbunelui inferior (PCS<23865 kJ/kg)
-
0710 - Extracţia minereurilor feroase
-
0729 - Extracţia altor minereuri metalifere neferoase
-
0811 - Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei
-
0812 - Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului
-
0891 - Extracţia mineralelor pentru industria chimică şi a îngrăşămintelor naturale
-
0892 - Extracţia turbei
-
0893 - Extracţia sării
-
0899 - Alte activităţi extractive n.c.a.
-
0990 - Activităţi de servicii anexe pentru extracţia mineralelor
-
1520 - Fabricarea încălțămintei
-
1611 - Tăierea și rindeluirea lemnului
-
1612 - Prelucrarea și finisarea lemnului
-
1621 - Fabricarea de furnire și a panourilor din lemn
-
1622 - Fabricarea parchetului asamblat în panouri
-
1623 - Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
-
1624 - Fabricarea ambalajelor din lemn
-
1625 - Fabricarea de uși și ferestre din lemn
-
1626 - Fabricarea de combustibili solizi din biomasă vegetală
-
1627 - Finisarea articolelor din lemn
-
1628 - Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
-
1820 - Reproducerea înregistrărilor
-
2016 - Fabricarea materialelor plastice în forme primare
-
2223 - Fabricarea de uși și ferestre din material plastic
-
2224 - Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
-
2225 - Prelucrarea și finisarea articolelor din material plastic
-
2331 - Fabricarea plăcilor şi dalelor din ceramică
-
2332 - Fabricarea cărămizilor, țiglelor și altor produse pentru construcții, din argilă arsă
-
2351 - Fabricarea cimentului
-
2352 - Fabricarea varului și ipsosului
-
2361 - Fabricarea produselor din beton pentru construcții
-
2362 - Fabricarea produselor din ipsos pentru construcții
-
2363 - Fabricarea betonului
-
2364 - Fabricarea mortarului
-
2366 - Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
-
2370 - Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
-
2399 - Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a.
-
2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
-
2512 - Fabricarea de uși și ferestre din metal
-
2521 - Producţia de radiatoare şi cazane pentru încălzire central; producția de generatoare de abur și boilere
-
2522 - Producţia de rezervoare, cisterne şi containere metalice
-
2551 - Acoperirea metalelor
-
2552 - Tratamente termice ale metalelor
-
2553 - Operațiuni de mecanică generală
-
2561 - Fabricarea produselor de tăiat
-
2562 - Fabricarea articolelor de feronerie
-
2563 - Fabricarea uneltelor
-
2591 - Fabricarea de recipienți, containere și alte produse similare din oțel
-
2592 - Fabricarea ambalajelor metalice ușoare
-
2593 - Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri
-
2594 - Fabricarea de șuruburi, buloane și alte articole filetate; fabricarea de nituri și șaibe
-
2599 - Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
-
2830 - Fabricarea masinilor şi utilajelor pentru agricultură şi exploatări forestiere
-
2892 - Fabricarea utilajelor pentru extracţie şi construcţii
-
3100 - Fabricarea de mobilă
-
3230 - Fabricarea articolelor pentru sport
-
3250 - Fabricarea de dispozitive, aparate şi instrumente medicale stomatologice
-
3299 - Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
-
3311 - Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
-
3319 - Repararea și întreținerea altor echipamente
-
3320 - Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
-
3511 - Producţia de energie electrică din resurse neregenerabile
-
3512 - Producţia de energie electrică din resurse regenerabile
-
3513 - Transportul energiei electrice
-
3524 - Depozitarea gazelor, ca parte a serviciilor de furnizare
-
3530 - Furnizarea de abur şi aer condiţionat
-
3600 - Captarea, tratarea și distribuția apei
-
3821 - Recuperarea materialelor reciclabile
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4212 - Lucrări de construcţii a căilor ferate de suprafaţă şi subterane.
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4221 - Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4291 - Construcţii hidrotehnice
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4342 - Alte lucrări speciale de construcţii pentru clădiri
-
4350 - Lucrări speciale de construcţii pentru proiecte de geniu civil
-
4391 - Activități de zidărie
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
4611 - Intermedieri în comerţul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile şi cu semifabricate
-
4612 - Intermedieri în comerţul cu combustibili, minereuri, metale şi produse chimice pentru industrie
-
4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii
-
4614 - Intermedieri în comerţul cu maşini, echipamente industriale, nave şi avioane
-
4615 - Intermedieri în comerţul cu mobilă, articole de menaj şi de fierărie
-
4616 - Intermedieri în comerţul cu textile, confecţii din blană, încălţăminte şi articole din piele
-
4617 - Intermedieri în comerţul cu produse alimentare, băuturi şi tutun
-
4618 - Intermedieri în comerţul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4636 - Comerţ cu ridicata al zahărului, ciocolatei şi produselor zaharoase
-
4644 - Comerţ cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, şi produse de întreţinere
-
4647 - Comerţ cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor şi a articolelor de iluminat
-
4649 - Comerţ cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
-
4650 - Comerţ cu ridicata al echipamentului informatic şi de telecomunicaţii
-
4662 - Comerţ cu ridicata al maşinilor-unelte
-
4663 - Comerţ cu ridicata al maşinilor pentru industria minieră şi construcţii
-
4664 - Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente
-
4671 - Comerţ cu ridicata al autovehiculelor
-
4672 - Comerţ cu ridicata al pieselor şi accesoriilor pentru autovehicule
-
4681 - Comerţ cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi şi gazoşi şi al produselor derivate
-
4682 - Comerţ cu ridicata al metalelor şi minereurilor metalice
-
4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4684 - Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire
-
4686 - Comerţ cu ridicata al altor produse intermediare
-
4687 - Comerţ cu ridicata al deşeurilor şi resturilor
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
-
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4730 - Comerţ cu amănuntul al carburanţilor pentru autovehicule
-
4781 - Comerţ cu amănuntul al autovehiculelor
-
4782 - Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
-
4791 - Intermedieri în comerţul cu amănuntul nespecializat
-
4931 - Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic
-
4932 - Transporturi terestre de pasageri, ocazionale
-
4934 - Transporturi de pasageri cu funiculare, teleferice și schilifturi
-
4939 - Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
4942 - Servicii de mutare
-
5210 - Depozitări
-
5221 - Activităţi de servicii anexe pentru transporturi terestre
-
5222 - Activităţi de servicii anexe transporturilor pe apă
-
5224 - Manipulări
-
6290 - Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
-
6310 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
-
6811 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
-
6812 - Dezvoltare (promovare) imobiliară
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
6831 - Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
-
6832 - Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
-
7111 - Activităţi de arhitectură
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
7120 - Activităţi de testări şi analize tehnice
-
7320 - Activităţi de studiere a pieţei şi de sondare a opiniei publice
-
7491 - Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
-
7499 - Alte activităţi profesionale, stiinţifice şi tehnice n.c.a.
-
7711 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autoturisme şi autovehicule rutiere uşoare
-
7712 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autovehicule rutiere grele
-
7732 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente pentru construcţii
-
7733 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente de birou (inclusiv calculatoare)
-
7739 - Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
-
7820 - Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane
-
8009 - Alte activități de protecție n.c.a.
-
8121 - Activități generale de curățenie a clădirilor
-
8122 - Activități specializate de curățenie
-
8123 - Alte activități de curățenie
-
8292 - Activităţi de ambalare
-
8532 - Învăţământ secundar, tehnic sau profesional
-
8551 - Învățământ în domeniul sportiv și recreațional
-
8559 - Alte forme de învățământ n.c.a.
-
9130 - Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural
-
9313 - Activități ale centrelor de fitness
-
9531 - Repararea și întreținerea autovehiculelor
-
9540 - Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor
-
9691 - Activități de servicii personale la domiciliu
-
9699 - Alte servicii personale n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
9 696 440
Rezultat net
−1 378 931
Capitaluri proprii
13 848 639
Număr mediu de salariați
50
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4100 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4299 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4299 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
17 735 247
|
18 600 584
|
17 257 483
|
15 298 583
|
19 685 524
|
19 922 856
|
19 484 356
|
19 346 164
|
20 897 383
|
21 871 754
|
24 899 030
|
26 392 314
|
26 678 934
|
26 931 964
|
27 922 553
|
25 055 992
|
28 218 157
|
| Active circulante |
6 516 845
|
8 463 906
|
10 093 630
|
6 394 708
|
6 304 021
|
6 944 166
|
6 266 729
|
6 050 743
|
4 828 203
|
6 884 864
|
11 969 537
|
14 563 049
|
16 356 152
|
15 519 798
|
13 651 620
|
12 300 934
|
14 538 556
|
| Stocuri |
1 002 163
|
4 303 024
|
4 738 563
|
1 845 476
|
2 234 195
|
1 151 826
|
1 178 473
|
894 727
|
1 149 619
|
2 576 592
|
2 764 346
|
2 125 755
|
3 627 009
|
3 590 431
|
1 722 849
|
2 196 427
|
2 052 621
|
| Creanțe |
4 125 340
|
1 925 287
|
2 133 528
|
1 077 511
|
1 351 503
|
2 637 342
|
2 065 512
|
1 356 619
|
1 249 728
|
1 597 137
|
5 667 142
|
7 666 828
|
10 431 278
|
10 105 372
|
10 490 786
|
8 278 302
|
7 721 095
|
| Casa și conturi la bănci |
1 389 342
|
2 235 595
|
3 221 539
|
3 471 721
|
2 718 323
|
3 154 998
|
3 022 744
|
3 799 397
|
2 428 856
|
2 685 499
|
3 512 413
|
4 744 831
|
2 284 805
|
1 823 995
|
1 437 985
|
1 826 205
|
4 764 840
|
| Datorii |
9 942 043
|
11 255 312
|
6 217 611
|
4 392 400
|
11 353 108
|
12 054 943
|
9 194 170
|
9 539 351
|
11 682 882
|
12 642 383
|
17 371 754
|
14 788 843
|
15 139 690
|
15 582 379
|
18 766 985
|
21 250 337
|
27 607 704
|
| Provizioane |
461 410
|
581 577
|
723 189
|
1 729 354
|
568 116
|
1 337 668
|
4 360 313
|
4 695 505
|
3 027 971
|
239 132
|
6 108
|
780 464
|
2 752 590
|
3 022 676
|
1 507 168
|
1 317 380
|
1 146 935
|
| Capitaluri proprii |
13 848 639
|
15 227 601
|
20 410 313
|
15 571 537
|
14 068 321
|
13 474 411
|
12 196 602
|
11 162 051
|
11 014 733
|
15 875 103
|
19 490 705
|
25 386 056
|
25 142 806
|
23 846 707
|
21 300 020
|
14 789 209
|
14 002 074
|
| Capital subscris vărsat |
11 031 300
|
11 031 300
|
11 031 300
|
11 031 300
|
11 031 300
|
11 031 300
|
11 031 300
|
11 031 300
|
11 031 300
|
11 031 300
|
11 031 300
|
11 031 300
|
11 031 300
|
11 031 300
|
11 031 300
|
11 031 300
|
11 031 300
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
9 696 440
|
15 381 136
|
21 159 650
|
18 219 913
|
16 265 861
|
19 542 489
|
21 306 939
|
18 290 520
|
9 898 614
|
12 648 986
|
22 146 184
|
20 826 891
|
34 383 805
|
47 934 188
|
58 258 415
|
44 437 316
|
69 981 918
|
| Venituri totale |
9 055 775
|
16 541 854
|
25 609 823
|
27 403 112
|
21 175 172
|
23 075 294
|
24 542 163
|
22 124 313
|
9 958 861
|
12 453 613
|
25 213 881
|
21 357 048
|
36 987 441
|
54 265 659
|
64 324 647
|
48 694 872
|
75 082 090
|
| Cheltuieli totale |
10 434 706
|
19 806 079
|
20 423 447
|
25 899 896
|
20 581 262
|
21 797 485
|
23 526 222
|
21 419 736
|
14 819 231
|
16 005 401
|
29 215 952
|
21 090 371
|
36 287 272
|
51 125 635
|
62 188 607
|
47 716 578
|
74 339 962
|
| Rezultat brut |
−1 378 931
|
−3 264 225
|
+5 186 376
|
+1 503 216
|
+593 910
|
+1 277 809
|
+1 015 941
|
+704 577
|
−4 860 370
|
−3 551 788
|
−4 002 071
|
+266 677
|
+700 169
|
+3 140 024
|
+2 136 040
|
+978 294
|
+742 128
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−1 378 931
|
−3 264 225
|
+4 838 776
|
+1 503 216
|
+593 910
|
+1 277 809
|
+1 015 941
|
+520 547
|
−4 860 370
|
−3 551 788
|
−4 002 071
|
+266 677
|
+547 793
|
+2 546 587
|
+1 748 697
|
+787 134
|
+620 112
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
80
|
86
|
93
|
114
|
117
|
92
|
75
|
77
|
91
|
142
|
122
|
169
|
154
|
157
|
209
|
223
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut INTEGRAL SA în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 9 696 440 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 1 378 931 lei.
-
Este INTEGRAL SA plătitoare de TVA?
-
Da, INTEGRAL SA este înregistrată în scopuri de TVA din 10 noiembrie 1995.
-
Ce cod CAEN principal are INTEGRAL SA?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată INTEGRAL SA?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 martie 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către INTEGRAL SA în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește INTEGRAL SA?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.