CUI 1154717
CORD SA
CORD SA este o firmă din Buzău, județul Buzău, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 2434 - Trefilarea firelor la rece. Firma nu este plătitoare de TVA și este înregistrată în RO e-Factura. Stare: În dizolvare sau insolvență, Inactivă fiscal. În 2014 a raportat o cifră de afaceri de 1.4 mil. lei (+0.3% față de 2013), o pierdere netă de 209.3 mii lei și 7 angajați.
Date de identificare
CUI
1154717
Nr. înregistrare
J10/214/1991
EUID
ROONRC.J10/214/1991
Formă juridică
SA
Județ
Buzău
Localitate
Buzău
Adresă
ALEEA INDUSTRIILOR, NR.1 BIS
Data înregistrării
27-11-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 13.02.1991
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
din 05-10-2018
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
lichidator judiciar
reprezentant al persoanei juridice
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
2434 - Trefilarea firelor la receCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
3821 - Tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2014
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 355 728
Rezultat net
−209 259
Capitaluri proprii
10 348 736
Număr mediu de salariați
7
Sursa: MF bilanț 2014 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 2434 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2434 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2434 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2434 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2434 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2431 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||
| Active imobilizate |
85 550 975
|
85 597 884
|
85 651 015
|
103 925 148
|
92 026 221
|
40 250 255
|
| Active circulante |
4 722 507
|
4 722 784
|
5 645 176
|
8 737 965
|
26 950 056
|
25 916 307
|
| Stocuri |
126 076
|
122 448
|
154 948
|
4 095 007
|
4 153 632
|
9 364 622
|
| Creanțe |
4 454 066
|
4 457 717
|
4 760 312
|
4 414 147
|
21 953 899
|
16 019 425
|
| Casa și conturi la bănci |
142 365
|
142 619
|
729 916
|
228 811
|
842 525
|
532 260
|
| Cheltuieli în avans |
375 081
|
375 081
|
434 764
|
391 564
|
375 000
|
5 189
|
| Datorii |
80 299 827
|
80 137 754
|
80 662 769
|
85 397 552
|
83 404 768
|
46 685 239
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
72 272
|
| Capitaluri proprii |
10 348 736
|
10 557 995
|
11 068 186
|
27 657 125
|
35 946 509
|
19 414 240
|
| Capital subscris vărsat |
52 379 213
|
52 379 213
|
52 379 213
|
52 379 213
|
39 322 968
|
39 322 968
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2013
1 355 728
|
1 351 586
|
1 375 990
|
7 273 022
|
86 005 580
|
77 404 914
|
| Venituri totale |
1 356 414
|
1 353 985
|
10 006 361
|
7 997 340
|
87 472 149
|
79 224 195
|
| Cheltuieli totale |
1 565 673
|
1 864 177
|
11 838 469
|
29 341 231
|
86 127 127
|
78 467 737
|
| Rezultat brut |
−209 259
|
−510 192
|
−1 832 108
|
−21 343 891
|
+1 345 022
|
+756 458
|
| Rezultat net |
Față de 2013
−209 259
|
−510 192
|
−1 832 108
|
−21 343 891
|
+1 328 522
|
+749 125
|
| Alte date | ||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2013
|
7
|
21
|
135
|
179
|
165
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2014 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut CORD SA în 2014?
-
Bilanțul pe 2014 arată o cifră de afaceri netă de 1 355 728 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 209 259 lei.
-
Este CORD SA plătitoare de TVA?
-
Nu, CORD SA nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are CORD SA?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 2434 - Trefilarea firelor la rece.
-
Când a fost înființată CORD SA?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 februarie 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2014 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către CORD SA în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește CORD SA?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.