CUI 11596295
IRRIS SRL
IRRIS SRL este o firmă din Hunedoara, județul Hunedoara, înființată în 1999. Activitatea principală: CAEN 4782 - Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule. Firma este plătitoare de TVA din 1999. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.9 mil. lei (+13.1% față de 2024), un profit net de 101.2 mii lei și 12 angajați.
Date de identificare
CUI
11596295
Nr. înregistrare
J1999000189202
EUID
ROONRC.J1999000189202
Formă juridică
SRL
Județ
Hunedoara
Localitate
Hunedoara
Adresă
Bld. Corvin, Nr. 1, C.P.
Data înregistrării
25-03-1999
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 25.03.1999
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 25-03-1999
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4672 - Comerţ cu ridicata al pieselor şi accesoriilor pentru autovehicule
-
4781 - Comerţ cu amănuntul al autovehiculelor
-
4783 - Comerţ cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor şi accesoriilor pentru motociclete
-
5210 - Depozitări
-
5224 - Manipulări
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
3 914 126
Rezultat net
+101 170
Capitaluri proprii
2 762 024
Număr mediu de salariați
12
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4782 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
2 145 748
|
2 078 284
|
1 979 073
|
1 951 708
|
1 835 361
|
1 735 079
|
1 433 709
|
1 428 739
|
1 488 582
|
1 358 632
|
1 502 946
|
1 498 823
|
1 396 809
|
1 360 261
|
750 655
|
627 904
|
653 726
|
| Active circulante |
1 187 863
|
1 070 344
|
1 568 296
|
2 527 796
|
2 070 490
|
1 968 725
|
2 059 370
|
2 245 433
|
2 003 719
|
2 020 851
|
1 555 241
|
1 510 294
|
1 636 832
|
1 521 308
|
1 797 309
|
1 439 889
|
1 222 320
|
| Stocuri |
729 248
|
847 544
|
723 229
|
1 087 067
|
1 048 430
|
912 072
|
870 167
|
928 766
|
853 534
|
808 533
|
399 714
|
358 257
|
359 755
|
256 249
|
184 112
|
219 320
|
96 386
|
| Creanțe |
425 759
|
427 946
|
797 472
|
899 483
|
875 530
|
926 416
|
939 110
|
1 073 010
|
914 651
|
853 973
|
871 614
|
893 505
|
864 570
|
857 807
|
928 975
|
791 566
|
763 097
|
| Casa și conturi la bănci |
32 856
|
−205 146
|
47 595
|
541 246
|
146 530
|
130 237
|
250 093
|
143 657
|
135 534
|
258 345
|
183 914
|
158 533
|
212 507
|
407 252
|
184 222
|
279 003
|
362 837
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
16 465
|
563
|
563
|
563
|
139
|
| Datorii |
571 587
|
700 175
|
1 129 873
|
1 311 751
|
755 052
|
730 388
|
683 265
|
989 321
|
823 735
|
734 246
|
503 364
|
461 493
|
473 215
|
412 901
|
394 012
|
271 309
|
314 630
|
| Capitaluri proprii |
2 762 024
|
2 448 453
|
2 417 496
|
3 167 753
|
3 150 799
|
2 973 416
|
2 809 814
|
2 684 851
|
2 668 566
|
2 645 237
|
2 554 823
|
2 547 624
|
2 576 891
|
2 469 231
|
2 154 515
|
1 797 047
|
1 561 555
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
—
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
3 914 126
|
3 459 406
|
3 118 587
|
2 779 302
|
2 460 479
|
2 199 432
|
2 235 656
|
1 904 250
|
1 659 893
|
1 804 702
|
1 531 738
|
1 523 077
|
1 521 869
|
2 078 583
|
2 329 958
|
2 123 475
|
2 495 023
|
| Venituri totale |
3 926 791
|
3 468 339
|
3 140 791
|
2 886 024
|
2 484 204
|
2 219 154
|
2 246 622
|
1 904 411
|
1 696 590
|
1 898 989
|
1 550 370
|
1 539 920
|
1 532 214
|
2 117 920
|
2 370 748
|
2 135 678
|
2 523 776
|
| Cheltuieli totale |
3 805 362
|
3 407 778
|
3 102 348
|
2 826 137
|
2 281 980
|
2 028 807
|
1 950 889
|
1 869 083
|
1 654 153
|
1 742 935
|
1 540 718
|
1 567 918
|
1 301 366
|
1 743 096
|
1 945 349
|
1 717 177
|
1 924 166
|
| Rezultat brut |
+121 429
|
+60 561
|
+38 443
|
+59 887
|
+202 224
|
+190 347
|
+295 733
|
+35 328
|
+42 437
|
+156 054
|
+9 652
|
−27 998
|
+230 848
|
+374 824
|
+425 399
|
+418 501
|
+599 610
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+101 170
|
+42 453
|
+7 815
|
+31 124
|
+177 382
|
+168 178
|
+273 291
|
+16 285
|
+23 329
|
+130 102
|
+7 200
|
−29 267
|
+193 540
|
+314 716
|
+357 468
|
+351 491
|
+502 367
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
12
|
11
|
13
|
11
|
12
|
11
|
11
|
12
|
13
|
12
|
15
|
13
|
13
|
13
|
16
|
13
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut IRRIS SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 3 914 126 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 101 170 lei.
-
Este IRRIS SRL plătitoare de TVA?
-
Da, IRRIS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 25 martie 1999.
-
Ce cod CAEN principal are IRRIS SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4782 - Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule.
-
Când a fost înființată IRRIS SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 martie 1999.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către IRRIS SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește IRRIS SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.