CUI 11997076
DAKO SRL
DAKO SRL este o firmă din Târgu Secuiesc, județul Covasna, înființată în 1999. Activitatea principală: CAEN 4751 - Comerț cu amănuntul al textilelor. Firma este plătitoare de TVA din 1999 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 699.5 mii lei (−7.6% față de 2024), un profit net de 16.3 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
11997076
Nr. înregistrare
J1999000126146
EUID
ROONRC.J1999000126146
Formă juridică
SRL
Județ
Covasna
Localitate
Târgu Secuiesc
Adresă
STR. CURTEA 39, NR.6/A
Data înregistrării
30-07-1999
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 30.07.1999
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-10-1999
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4751 - Comerț cu amănuntul al textilelorCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4771 - Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții
-
4772 - Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
-
4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
699 452
Rezultat net
+16 294
Capitaluri proprii
300 859
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4751 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4751 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4751 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4751 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4751 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4751 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4751 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4751 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4751 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4751 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4751 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4751 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4751 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4751 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4751 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4751 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4751 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
6 873
|
8 372
|
9 871
|
11 371
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
6 101
|
18 303
|
30 504
|
| Active circulante |
469 723
|
435 584
|
453 620
|
455 183
|
354 412
|
455 721
|
325 037
|
306 317
|
308 031
|
287 701
|
269 533
|
250 904
|
278 426
|
232 374
|
179 060
|
136 919
|
113 210
|
| Stocuri |
414 448
|
405 248
|
427 238
|
415 658
|
330 438
|
313 885
|
304 356
|
290 845
|
294 613
|
276 960
|
247 722
|
233 177
|
245 466
|
226 506
|
176 038
|
132 058
|
110 035
|
| Creanțe |
19 965
|
18 291
|
21 600
|
26 582
|
13 034
|
23 741
|
12 639
|
13 127
|
9 791
|
9 743
|
15 922
|
14 551
|
21 094
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
35 310
|
12 045
|
4 782
|
12 943
|
10 940
|
118 095
|
8 042
|
2 345
|
3 627
|
998
|
5 889
|
3 176
|
11 866
|
5 868
|
3 022
|
4 861
|
3 175
|
| Datorii |
175 737
|
119 228
|
156 978
|
196 721
|
119 057
|
250 099
|
124 678
|
120 300
|
141 292
|
122 969
|
124 972
|
114 755
|
148 023
|
153 498
|
127 385
|
117 219
|
91 304
|
| Capitaluri proprii |
300 859
|
324 728
|
306 513
|
269 833
|
235 355
|
205 622
|
200 359
|
186 017
|
166 739
|
164 732
|
144 561
|
136 149
|
130 403
|
78 876
|
57 776
|
38 003
|
52 410
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
699 452
|
756 967
|
716 758
|
673 595
|
688 542
|
549 089
|
690 609
|
708 752
|
783 794
|
804 821
|
721 086
|
646 828
|
702 460
|
657 901
|
598 735
|
557 024
|
528 564
|
| Venituri totale |
700 730
|
757 091
|
716 775
|
673 739
|
689 568
|
555 963
|
690 824
|
708 953
|
783 799
|
807 896
|
721 087
|
646 972
|
702 478
|
658 240
|
598 745
|
557 024
|
528 567
|
| Cheltuieli totale |
679 843
|
694 707
|
657 242
|
603 337
|
629 243
|
520 940
|
646 394
|
660 466
|
710 735
|
706 812
|
649 750
|
599 309
|
640 548
|
611 157
|
567 182
|
534 771
|
504 299
|
| Rezultat brut |
+20 887
|
+62 384
|
+59 533
|
+70 402
|
+60 325
|
+35 023
|
+44 430
|
+48 487
|
+73 064
|
+101 084
|
+71 337
|
+47 663
|
+61 930
|
+47 083
|
+31 563
|
+22 253
|
+24 268
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+16 294
|
+52 999
|
+54 576
|
+65 008
|
+53 913
|
+31 663
|
+37 993
|
+41 398
|
+65 607
|
+85 571
|
+59 712
|
+40 796
|
+51 527
|
+39 100
|
+25 774
|
+12 842
|
+18 513
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
2
|
3
|
3
|
3
|
3
|
3
|
4
|
4
|
4
|
4
|
4
|
4
|
4
|
3
|
3
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut DAKO SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 699 452 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 16 294 lei.
-
Este DAKO SRL plătitoare de TVA?
-
Da, DAKO SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 1999.
-
Ce cod CAEN principal are DAKO SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4751 - Comerț cu amănuntul al textilelor.
-
Când a fost înființată DAKO SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 iulie 1999.
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către DAKO SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește DAKO SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.