CUI 12143349

SCOPUS SRL

SCOPUS SRL este o firmă din Târgu Mureş, județul Mureș, înființată în 1999. Activitatea principală: CAEN 4771 - Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții. Firma este plătitoare de TVA din 1999, aplică TVA la încasare și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 339.3 mii lei (+36.3% față de 2024), un profit net de 20.9 mii lei și 1 angajat.

Activă

Date de identificare

CUI

12143349

Nr. înregistrare

J1999000581264

EUID

ROONRC.J1999000581264

Formă juridică

SRL

Județ

Mureș

Localitate

Târgu Mureş

Adresă

ALEEA CARPAŢI, NR.45, AP.1

Data înregistrării

21-09-1999

Stare înregistrare

INREGISTRAT din data 21.09.1999

Stare la Registrul Comerțului

funcțiune

Sursa: ANAF · actualizat 20-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].

Situația fiscală

Plătitor de TVA

Da

din 21-09-1999

TVA la încasare

Da

Înregistrat în RO e-Factura

Da

Contribuabil inactiv

Nu

Sursa: ANAF · actualizat 20-10-2026

Reprezentanți legali

Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.

Date protejate (GDPR)
Date protejate (GDPR)

Administrator

Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026

Activități autorizate (CAEN)

Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.

Coduri CAEN autorizate

Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.

CAEN Rev.3 (2025)

  • 4763 - Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive

  • 4772 - Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele

  • 4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

  • 6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

  • 8230 - Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

Sursa: ANAF · actualizat 20-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026

Indicatori 2025

Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.

Cifra de afaceri netă

+36.3%

339 345

Rezultat net

+341.3%

+20 905

Capitaluri proprii

+24.4%

−64 897

Număr mediu de salariați

1

Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Date financiare

Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.

Cifra de afaceri și rezultatul net

— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.

Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Întrebări frecvente

Ce cifră de afaceri a avut SCOPUS SRL în 2025?

Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 339 345 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 20 905 lei.

Este SCOPUS SRL plătitoare de TVA?

Da, SCOPUS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 21 septembrie 1999.

Ce cod CAEN principal are SCOPUS SRL?

Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4771 - Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții.

Când a fost înființată SCOPUS SRL?

Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 septembrie 1999.

Sursa: ANAF · actualizat 20-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Emite facturi către SCOPUS SRL în 2 minute

Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.

Creează cont gratuit

Vrei să vezi cum plătește SCOPUS SRL?

În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.

Încearcă gratuit