CUI 12152975
RAM SRL
RAM SRL este o firmă din Dorohoi, județul Botoșani, înființată în 1999. Activitatea principală: CAEN 1051 - Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor. Firma este plătitoare de TVA din 2006 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 31.9 mil. lei (+17.2% față de 2024), un profit net de 3.8 mil. lei și 29 de angajați.
Date de identificare
CUI
12152975
Nr. înregistrare
J1999000224077
EUID
ROONRC.J1999000224077
Formă juridică
SRL
Județ
Botoșani
Localitate
Dorohoi
Adresă
Aleea CRIVA, Nr. 1, C.P. 715200
Data înregistrării
23-09-1999
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 23.09.1999
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-01-2006
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
1051 - Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilorCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
3511 - Producţia de energie electrică din resurse neregenerabile
-
3512 - Producţia de energie electrică din resurse regenerabile
-
3513 - Transportul energiei electrice
-
3514 - Distribuţia energiei electrice
-
3515 - Comercializarea energiei electrice
-
3516 - Depozitarea energiei electrice
-
4633 - Comerţ cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor şi grăsimilor comestibile
-
4727 - Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
31 855 030
Rezultat net
+3 790 353
Capitaluri proprii
18 087 614
Număr mediu de salariați
29
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 1051 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1051 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1051 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1051 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1051 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1051 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1051 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1051 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1051 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1051 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1051 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1051 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1051 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1051 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1051 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1051 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1051 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
11 676 591
|
12 883 278
|
12 974 216
|
11 108 683
|
11 216 990
|
10 659 707
|
9 712 950
|
5 791 919
|
3 528 720
|
3 657 580
|
3 977 659
|
4 213 136
|
4 493 598
|
4 809 524
|
4 434 415
|
4 365 841
|
4 416 053
|
| Active circulante |
13 535 920
|
14 211 732
|
14 009 851
|
8 468 943
|
5 304 241
|
4 833 587
|
5 050 350
|
6 103 567
|
4 391 244
|
3 241 888
|
1 768 542
|
1 170 416
|
1 837 646
|
526 558
|
829 772
|
475 017
|
793 296
|
| Stocuri |
3 944 266
|
3 363 722
|
2 051 387
|
2 704 892
|
718 627
|
1 289 720
|
613 178
|
608 142
|
663 789
|
465 220
|
610 827
|
189 893
|
1 288 834
|
64 181
|
169 305
|
94 359
|
348 717
|
| Creanțe |
3 260 710
|
1 866 239
|
4 186 739
|
2 932 266
|
2 497 430
|
156 144
|
1 368 255
|
1 914 432
|
464 142
|
1 318 051
|
517 177
|
316 669
|
344 333
|
197 142
|
360 024
|
150 468
|
249 931
|
| Casa și conturi la bănci |
6 330 944
|
8 981 771
|
7 771 725
|
2 831 785
|
2 088 184
|
3 387 723
|
3 068 917
|
3 580 993
|
3 263 313
|
1 458 617
|
640 538
|
663 854
|
204 479
|
265 235
|
300 443
|
230 190
|
194 648
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
30 805
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
5 350 272
|
5 972 717
|
3 479 908
|
1 885 735
|
1 208 855
|
1 866 653
|
1 980 356
|
1 818 874
|
1 718 065
|
854 424
|
1 181 160
|
1 996 506
|
2 729 492
|
1 623 901
|
2 058 465
|
1 665 119
|
2 090 972
|
| Venituri în avans |
1 774 625
|
2 379 032
|
2 807 482
|
1 179 106
|
1 459 906
|
1 777 388
|
2 022 134
|
2 345 186
|
754 405
|
1 077 457
|
1 400 509
|
1 723 561
|
1 979 320
|
2 140 852
|
2 140 852
|
2 140 852
|
2 140 852
|
| Capitaluri proprii |
18 087 614
|
18 743 261
|
20 727 482
|
16 512 785
|
13 852 470
|
11 849 253
|
10 760 810
|
7 731 426
|
5 447 494
|
4 967 587
|
3 164 532
|
1 663 485
|
1 622 432
|
1 571 329
|
1 064 870
|
1 034 887
|
977 525
|
| Capital subscris vărsat |
300 500
|
300 500
|
300 500
|
300 500
|
300 500
|
300 500
|
300 200
|
300 200
|
300 200
|
300 200
|
300 200
|
100 200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
31 855 030
|
27 183 685
|
26 963 257
|
22 454 557
|
16 857 328
|
14 489 281
|
13 643 219
|
12 659 998
|
10 670 298
|
11 014 789
|
9 075 854
|
7 445 435
|
5 046 558
|
4 844 622
|
2 747 575
|
1 634 334
|
2 014 250
|
| Venituri totale |
33 790 128
|
29 920 477
|
27 460 632
|
22 686 066
|
16 167 139
|
13 687 304
|
14 653 383
|
12 514 244
|
11 288 611
|
11 195 642
|
9 950 199
|
6 533 900
|
6 404 483
|
4 784 027
|
2 735 819
|
1 381 372
|
1 424 737
|
| Cheltuieli totale |
29 266 525
|
26 990 152
|
22 351 924
|
19 625 205
|
14 036 386
|
12 455 518
|
12 588 158
|
9 824 625
|
9 529 883
|
9 442 404
|
8 715 632
|
6 480 298
|
6 340 494
|
4 743 327
|
2 700 277
|
1 347 560
|
1 414 405
|
| Rezultat brut |
+4 523 603
|
+2 930 325
|
+5 108 708
|
+3 060 861
|
+2 130 753
|
+1 231 786
|
+2 065 225
|
+2 689 619
|
+1 758 728
|
+1 753 238
|
+1 234 567
|
+53 602
|
+63 989
|
+40 700
|
+35 542
|
+33 812
|
+10 332
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+3 790 353
|
+2 517 934
|
+4 743 654
|
+2 675 850
|
+2 003 217
|
+1 088 144
|
+1 956 548
|
+2 283 941
|
+1 533 509
|
+1 525 886
|
+1 039 593
|
+41 053
|
+51 103
|
+28 913
|
+29 983
|
+27 362
|
+4 599
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
29
|
30
|
33
|
30
|
30
|
31
|
28
|
27
|
25
|
27
|
23
|
20
|
—
|
15
|
10
|
12
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut RAM SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 31 855 030 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 3 790 353 lei.
-
Este RAM SRL plătitoare de TVA?
-
Da, RAM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2006.
-
Ce cod CAEN principal are RAM SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 1051 - Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor.
-
Când a fost înființată RAM SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 septembrie 1999.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către RAM SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește RAM SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.