CUI 12247277
POMFRUCT SA
POMFRUCT SA este o firmă din Mun. Baia Mare, județul MARAMUREŞ, înființată în 1999. Activitatea principală: CAEN 7219 - Cercetare-dezvoltare în alte ştiinţe naturale şi inginerie. Firma nu este plătitoare de TVA și este înregistrată în RO e-Factura. În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 0 lei (−100.0% față de 2023), un profit net de 420 mii lei și 1 angajat.
CUI
12247277
Nr. înregistrare
J24/537/1999
EUID
ROONRC.J24/537/1999
Formă juridică
SA
Județ
MARAMUREŞ
Localitate
Mun. Baia Mare
Adresă
STR. VICTORIEI, NR.232
Cod CAEN principal
7219 - Cercetare-dezvoltare în alte ştiinţe naturale şi inginerie
Data înregistrării
13-10-1999
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 13.10.1999
Stare la Registrul Comerțului
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
RUSU LIDIA
Administrator
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7219 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7219 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7219 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7729 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7729 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7219 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0125 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0125 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0125 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0125 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0125 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0125 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0125 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0125 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0125 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||
| Active imobilizate |
374 636
|
515 347
|
657 153
|
947 539
|
1 096 509
|
1 245 478
|
1 394 447
|
1 550 234
|
295 175
|
369 312
|
1 473 623
|
1 615 324
|
1 428 600
|
1 496 816
|
1 550 240
|
| Active circulante |
1 076 915
|
1 035 699
|
1 030 781
|
1 041 408
|
1 041 335
|
1 060 433
|
1 035 634
|
1 057 578
|
1 060 499
|
1 055 381
|
1 154 776
|
1 182 323
|
1 231 185
|
1 270 442
|
1 228 730
|
| Stocuri |
3 129
|
4 415
|
4 415
|
4 364
|
4 406
|
4 406
|
4 715
|
5 275
|
16 088
|
13 488
|
15 277
|
18 802
|
29 097
|
73 633
|
85 915
|
| Creanțe |
1 070 592
|
1 025 381
|
1 024 624
|
1 035 139
|
1 036 257
|
1 055 111
|
1 030 245
|
1 051 624
|
1 043 637
|
1 040 199
|
1 137 860
|
1 146 007
|
1 199 392
|
1 193 403
|
1 115 080
|
| Casa și conturi la bănci |
3 194
|
5 903
|
1 742
|
1 905
|
672
|
916
|
674
|
679
|
774
|
1 694
|
1 639
|
17 514
|
2 696
|
3 406
|
27 735
|
| Datorii |
706 112
|
1 225 644
|
1 209 606
|
1 048 030
|
961 746
|
893 622
|
825 630
|
811 958
|
721 937
|
758 621
|
1 211 096
|
1 224 135
|
1 555 166
|
1 481 508
|
1 387 671
|
| Venituri în avans |
2 251
|
2 251
|
—
|
2 251
|
2 251
|
2 251
|
2 251
|
2 251
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
743 188
|
323 151
|
478 328
|
938 666
|
1 173 847
|
1 410 038
|
1 602 200
|
1 793 603
|
633 737
|
666 072
|
1 417 303
|
1 573 512
|
1 104 619
|
1 285 750
|
1 391 299
|
| Capital subscris vărsat |
2 170 090
|
2 170 090
|
2 170 090
|
2 170 090
|
2 170 090
|
2 170 090
|
2 170 090
|
2 170 090
|
2 170 090
|
2 170 090
|
2 170 090
|
2 170 090
|
2 170 090
|
2 170 090
|
2 170 090
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2023
|
20 432
|
18 486
|
22 343
|
1 622
|
42 452
|
33 305
|
24 833
|
—
|
0
|
423
|
18 342
|
39 125
|
68 273
|
115 906
|
| Venituri totale |
664 456
|
72 193
|
25 704
|
22 343
|
1 622
|
42 452
|
58 595
|
24 833
|
211 205
|
608 532
|
103 588
|
1 287 789
|
81 363
|
110 104
|
796 392
|
| Cheltuieli totale |
244 420
|
227 370
|
246 058
|
257 522
|
237 813
|
234 614
|
249 998
|
143 314
|
243 819
|
1 308 489
|
258 403
|
818 896
|
215 593
|
212 487
|
493 129
|
| Rezultat brut |
+420 036
|
−155 177
|
−220 354
|
−235 179
|
−236 191
|
−192 162
|
−191 403
|
−118 481
|
−32 614
|
−699 957
|
−154 815
|
+468 893
|
−134 230
|
−102 383
|
+303 263
|
| Rezultat net |
Față de 2023
+420 036
|
−155 177
|
−220 354
|
−235 179
|
−236 191
|
−192 162
|
−191 403
|
−118 481
|
−32 335
|
−700 236
|
−157 772
|
+468 893
|
−134 230
|
−105 549
|
+298 930
|
| Alte date | |||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
1
|
—
|
1
|
—
|
2
|
2
|
2
|
3
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
4
|
4
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Surse: ANAF, interogat la 12-10-2026 · Registrul Comerțului (ONRC), setul de date firme-02-09-2026, importat la 12-10-2026 · Ministerul Finanțelor, situații financiare importate la 09-10-2026.
Emite facturi către POMFRUCT SA în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește POMFRUCT SA?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.