CUI 12359734

RIDCOM S.R.L.

RIDCOM S.R.L. este o firmă din Tunari, județul Ilfov, înființată în 2024. Activitatea principală: CAEN 4941 - Transporturi rutiere de mărfuri. Firma este plătitoare de TVA din 2014 și este înregistrată în RO e-Factura. Stare: În dizolvare sau insolvență. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 12.9 mil. lei (−15.4% față de 2024), o pierdere netă de 2.8 mil. lei și 32 de angajați.

În dizolvare sau insolvență

Date de identificare

CUI

12359734

Nr. înregistrare

J2024001539235

EUID

ROONRC.J2024001539235

Formă juridică

SRL

Județ

Ilfov

Localitate

Tunari

Adresă

STR. 1 DECEMBRIE, NR.154-156, BL.7, ET.1, AP.16

Data înregistrării

04-11-1999

Stare înregistrare

TRANSFER(SOSIRE) din data 27.02.2024

Stare la Registrul Comerțului

este sub incidența Legii nr. 85/2014
insolvență

Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].

Situația fiscală

Plătitor de TVA

Da

din 16-12-2014

TVA la încasare

Nu

Înregistrat în RO e-Factura

Da

Contribuabil inactiv

Nu

Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026

Reprezentanți legali

Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.

Date protejate (GDPR)
Date protejate (GDPR)

Administrator judiciar

Date protejate (GDPR)
Date protejate (GDPR)

Administrator

Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026

Activități autorizate (CAEN)

Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.

Coduri CAEN autorizate

Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.

CAEN Rev.3 (2025)

  • 4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii

  • 4618 - Intermedieri în comerţul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

  • 4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse

  • 4671 - Comerţ cu ridicata al autovehiculelor

  • 4672 - Comerţ cu ridicata al pieselor şi accesoriilor pentru autovehicule

  • 4681 - Comerţ cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi şi gazoşi şi al produselor derivate

  • 4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare

  • 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

  • 4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

  • 4781 - Comerţ cu amănuntul al autovehiculelor

  • 4782 - Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

  • 4791 - Intermedieri în comerţul cu amănuntul nespecializat

  • 4931 - Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic

  • 4932 - Transporturi terestre de pasageri, ocazionale

  • 4934 - Transporturi de pasageri cu funiculare, teleferice și schilifturi

  • 4939 - Alte transporturi terestre de călători n.c.a.

  • 4942 - Servicii de mutare

  • 5224 - Manipulări

  • 5225 - Activități de servicii logistice pentru transporturi

  • 5226 - Alte activităţi anexe transporturilor

  • 5231 - Activităţi de intermediere pentru transportul de marfă

CAEN Rev.2 (2008)

  • 1051 - Fabricarea produselor lactate şi a brânzeturilor

  • 1052 - Fabricarea îngheţatei

  • 1622 - Fabricarea parchetului asamblat în panouri

  • 1623 - Fabricarea altor elemente de dulgherie şi tâmplărie, pentru construcţii

  • 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

  • 4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor

  • 4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.

  • 4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor

  • 4312 - Lucrări de pregătire a terenului

  • 4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie

  • 4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor

  • 4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii

  • 4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.

  • 4511 - Comerţ cu autoturisme şi autovehicule uşoare (sub 3,5 tone)

  • 4519 - Comerţ cu alte autovehicule

  • 4531 - Comerţ cu ridicata de piese şi accesorii pentru autovehicule

  • 4532 - Comerţ cu amănuntul de piese şi accesorii pentru autovehicule

  • 4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii

  • 4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse

  • 4671 - Comerţ cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi şi gazoşi şi al produselor derivate

  • 4673 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare

  • 4677 - Comerţ cu ridicata al deşeurilor şi resturilor

  • 4719 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

  • 4751 - Comerţ cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate

  • 4771 - Comerţ cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate

  • 4772 - Comerţ cu amănuntul al încălţămintei şi articolelor din piele, în magazine specializate

  • 4779 - Comerţ cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine

  • 4781 - Comerţ cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor şi produselor din tutun efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe

  • 4782 - Comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe

  • 4789 - Comerţ cu amănuntul prin standuri, chioşcuri şi pieţe al altor produse

  • 4791 - Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

  • 4799 - Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor

  • 4939 - Alte transporturi terestre de călători n.c.a.

  • 4942 - Servicii de mutare

  • 5229 - Alte activităţi anexe transporturilor

Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026

Indicatori 2025

Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.

Cifra de afaceri netă

−15.4%

12 879 422

Rezultat net

−58.1%

−2 815 880

Capitaluri proprii

−212.3%

−4 142 017

Număr mediu de salariați

0.0%

32

Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Date financiare

Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.

Cifra de afaceri și rezultatul net

— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.

Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Întrebări frecvente

Ce cifră de afaceri a avut RIDCOM S.R.L. în 2025?

Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 12 879 422 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 2 815 880 lei.

Este RIDCOM S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, RIDCOM S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 16 decembrie 2014.

Ce cod CAEN principal are RIDCOM S.R.L.?

Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4941 - Transporturi rutiere de mărfuri.

Când a fost înființată RIDCOM S.R.L.?

Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 februarie 2024.

Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Emite facturi către RIDCOM S.R.L. în 2 minute

Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.

Creează cont gratuit

Vrei să vezi cum plătește RIDCOM S.R.L.?

În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.

Încearcă gratuit