CUI 1236574
PRODCOM ANDRA SRL
PRODCOM ANDRA SRL este o firmă din Reghin, județul Mureș, înființată în 1992. Activitatea principală: CAEN 4771 - Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 6.7 mii lei (−17.4% față de 2024) și un profit net de 1.9 mii lei.
Date de identificare
CUI
1236574
Nr. înregistrare
J1992001427267
EUID
ROONRC.J1992001427267
Formă juridică
SRL
Județ
Mureș
Localitate
Reghin
Adresă
STR. PALTINIS, NR.4
Data înregistrării
29-11-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 29.11.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4771 - Comerț cu amănuntul al îmbrăcămințiiCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4772 - Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
6 740
Rezultat net
+1 912
Capitaluri proprii
−99 361
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
500
|
500
|
1 696
|
1 696
|
2 177
|
2 177
|
—
|
302
|
1 819
|
| Active circulante |
17 177
|
15 155
|
12 558
|
11 147
|
10 350
|
10 227
|
14 901
|
11 148
|
15 479
|
18 072
|
20 526
|
8 538
|
1 741
|
1 612
|
6 271
|
13 761
|
15 637
|
| Stocuri |
13 612
|
11 747
|
11 100
|
8 808
|
8 736
|
9 682
|
8 871
|
10 218
|
12 184
|
18 011
|
17 384
|
6 108
|
1 420
|
824
|
4 580
|
12 763
|
12 374
|
| Creanțe |
—
|
—
|
—
|
—
|
6
|
6
|
3
|
3
|
3
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
717
|
843
|
2 900
|
| Casa și conturi la bănci |
3 565
|
3 408
|
1 458
|
2 339
|
1 608
|
539
|
6 027
|
927
|
3 292
|
61
|
3 142
|
2 430
|
321
|
788
|
974
|
155
|
363
|
| Datorii |
116 538
|
116 428
|
116 332
|
116 332
|
116 332
|
116 473
|
125 600
|
125 548
|
133 550
|
137 252
|
142 053
|
131 088
|
121 711
|
108 949
|
105 506
|
96 068
|
74 480
|
| Capitaluri proprii |
−99 361
|
−101 273
|
−103 774
|
−105 185
|
−105 982
|
−106 246
|
−110 699
|
−114 400
|
−117 571
|
−118 680
|
−119 831
|
−120 854
|
−117 793
|
−105 160
|
−99 235
|
−82 005
|
−57 024
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
6 740
|
8 161
|
4 355
|
3 580
|
1 410
|
2 030
|
14 465
|
11 885
|
17 425
|
24 329
|
44 443
|
30 325
|
53 309
|
68 131
|
188 601
|
188 038
|
265 657
|
| Venituri totale |
6 740
|
8 161
|
4 355
|
3 580
|
1 410
|
6 930
|
14 465
|
11 885
|
17 425
|
24 329
|
44 443
|
30 325
|
55 325
|
72 662
|
196 650
|
196 586
|
270 378
|
| Cheltuieli totale |
4 732
|
5 660
|
2 944
|
2 783
|
1 146
|
2 310
|
10 330
|
8 358
|
15 794
|
22 448
|
42 086
|
32 478
|
66 527
|
78 587
|
213 880
|
217 144
|
284 990
|
| Rezultat brut |
+2 008
|
+2 501
|
+1 411
|
+797
|
+264
|
+4 620
|
+4 135
|
+3 527
|
+1 631
|
+1 881
|
+2 357
|
−2 153
|
−11 202
|
−5 925
|
−17 230
|
−20 558
|
−14 612
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+1 912
|
+2 501
|
+1 411
|
+797
|
+264
|
+4 454
|
+3 701
|
+3 171
|
+1 109
|
+1 151
|
+1 024
|
−3 061
|
−12 633
|
−5 925
|
−17 230
|
−25 433
|
−18 945
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1
|
—
|
1
|
2
|
2
|
3
|
3
|
3
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut PRODCOM ANDRA SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 6 740 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 1 912 lei.
-
Este PRODCOM ANDRA SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, PRODCOM ANDRA SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are PRODCOM ANDRA SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4771 - Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții.
-
Când a fost înființată PRODCOM ANDRA SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 mai 1992.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către PRODCOM ANDRA SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește PRODCOM ANDRA SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.