CUI 12368163
STEZO SRL
STEZO SRL este o firmă din Com. Independenţa, județul CONSTANŢA, înființată în 1999. Activitatea principală: CAEN 0111 - Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase şi a plantelor oleaginoase. Firma este plătitoare de TVA din 1999. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.2 mil. lei (+47.6% față de 2023), un profit net de 516.6 mii lei și 2 angajați.
CUI
12368163
Nr. înregistrare
J1999001983137
EUID
ROONRC.J1999001983137
Formă juridică
SRL
Județ
CONSTANŢA
Localitate
Com. Independenţa
Adresă
COM. INDEPENDENTA
Cod CAEN principal
0111 - Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase şi a plantelor oleaginoase
Data înregistrării
08-11-1999
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 08.11.1999
Stare la Registrul Comerțului
Plătitor de TVA
din 08-11-1999
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
DIMA MARIA
Administrator
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
0111
-
0113
-
0119
-
0129
-
0150
-
0161
-
0162
-
0163
-
4611 - Intermedieri în comerţul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile şi cu semifabricate
-
4621 - Comerţ cu ridicata al cerealelor, seminţelor, furajelor şi tutunului neprelucrat
-
4641 - Comerţ cu ridicata al produselor textile
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5210 - Depozitări
-
5224 - Manipulări
-
7731 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente agricole
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||||
| Active imobilizate |
4 345 268
|
4 353 766
|
4 358 014
|
4 345 530
|
4 240 296
|
4 250 092
|
3 726 096
|
2 933 465
|
1 076 468
|
863 525
|
414 839
|
82 993
|
91 822
|
2 633
|
2 631
|
2 631
|
| Active circulante |
240 623
|
239 852
|
668 472
|
563 865
|
399 844
|
356 448
|
222 633
|
908 604
|
175 172
|
282 001
|
537 486
|
929 830
|
250 410
|
308 896
|
189 326
|
700 950
|
| Stocuri |
2 979
|
4 482
|
26 113
|
413 109
|
7 773
|
217 035
|
100 000
|
703 000
|
2 371
|
—
|
195 385
|
100 468
|
—
|
55 092
|
54 020
|
329 452
|
| Creanțe |
66 138
|
91 450
|
43 504
|
23 437
|
9 810
|
38 366
|
75 763
|
28 550
|
48 814
|
137 028
|
122 601
|
788 011
|
250 069
|
181 747
|
77 335
|
270 913
|
| Casa și conturi la bănci |
171 506
|
143 920
|
598 855
|
127 319
|
382 261
|
101 047
|
46 870
|
177 054
|
123 987
|
144 973
|
219 500
|
41 351
|
341
|
14 114
|
28
|
42 642
|
| Datorii |
783 153
|
1 902 725
|
2 702 980
|
2 921 027
|
3 716 692
|
3 435 448
|
2 689 491
|
2 546 490
|
754 480
|
993 542
|
831 731
|
1 018 452
|
562 540
|
525 957
|
31 889
|
654 684
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
100 000
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
317 724
|
328 400
|
| Capitaluri proprii |
3 802 738
|
2 690 893
|
2 323 506
|
1 988 368
|
923 448
|
1 171 092
|
1 159 238
|
1 295 579
|
497 160
|
151 984
|
120 594
|
−5 629
|
−220 308
|
−214 428
|
−157 656
|
−279 503
|
| Capital subscris vărsat |
111 000
|
111 000
|
111 000
|
111 000
|
111 000
|
111 000
|
111 000
|
111 000
|
111 000
|
111 000
|
111 000
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2023
1 222 136
|
828 269
|
2 091 907
|
1 442 163
|
325 526
|
1 156 324
|
1 050 287
|
828 241
|
806 605
|
1 338 289
|
1 029 462
|
1 339 752
|
1 182 059
|
750 113
|
266 232
|
592 778
|
| Venituri totale |
1 235 392
|
808 390
|
2 377 309
|
1 838 058
|
325 526
|
1 923 284
|
1 310 751
|
1 538 681
|
917 471
|
1 347 594
|
1 029 793
|
875 690
|
1 351 759
|
752 078
|
266 232
|
297 077
|
| Cheltuieli totale |
709 597
|
783 105
|
959 186
|
762 011
|
573 042
|
1 336 768
|
742 214
|
726 769
|
575 172
|
1 316 204
|
1 029 793
|
887 519
|
1 363 635
|
810 097
|
322 921
|
481 459
|
| Rezultat brut |
+525 795
|
+25 285
|
+1 418 123
|
+1 076 047
|
−247 516
|
+586 516
|
+568 537
|
+811 912
|
+342 299
|
+31 390
|
0
|
−11 829
|
−11 876
|
−58 019
|
−56 689
|
−184 382
|
| Rezultat net |
Față de 2023
+516 587
|
+25 285
|
+1 400 058
|
+1 064 920
|
−247 516
|
+578 513
|
+566 659
|
+806 317
|
+337 277
|
+31 390
|
0
|
−11 829
|
−11 876
|
−58 019
|
−56 689
|
−184 382
|
| Alte date | ||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2023
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
3
|
4
|
5
|
1
|
1
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Surse: ANAF, interogat la 12-10-2026 · Registrul Comerțului (ONRC), setul de date firme-02-09-2026, importat la 12-10-2026 · Ministerul Finanțelor, situații financiare importate la 09-10-2026.
Emite facturi către STEZO SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește STEZO SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.