CUI 12376930
SIMPLE SYSTEMS SRL
SIMPLE SYSTEMS SRL este o firmă din Sector 3, București, înființată în 1999. Activitatea principală: CAEN 7810 - Activităţi ale agenţiilor de plasare a forţei de muncă. Firma este plătitoare de TVA din 1999 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 60 mii lei (−55.4% față de 2024), o pierdere netă de 13.1 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
12376930
Nr. înregistrare
J40/9293/1999
EUID
ROONRC.J40/9293/1999
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 3
Adresă
B-DUL RÂMNICU SĂRAT, NR.6, BL.21B, SC.A, ET.5, AP.33
Data înregistrării
10-11-1999
Stare înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 27.03.2024
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 10-11-1999
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
6202 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
-
6312 - Activităţi ale portalurilor web
-
7021 - Activităţi de consultanţă în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării
-
7022 - Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
-
7420 - Activităţi fotografice
-
7820 - Activităţi de contractare, pe baze temporare,a personalului
-
7830 - Servicii de furnizare şi management a forţei de muncă
-
8559 - Alte forme de învăţământ n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
59 993
Rezultat net
−13 124
Capitaluri proprii
−114 545
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7810 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7810 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7810 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7810 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
878
|
2 196
|
9 663
|
21 137
|
35 131
|
56 856
|
23 289
|
24 728
|
5 884
|
3 660
|
3 065
|
4 910
|
5 588
|
9 672
|
10 281
|
13 248
|
9 690
|
| Active circulante |
74 946
|
96 707
|
131 735
|
554 799
|
363 148
|
60 565
|
217 025
|
223 664
|
398 518
|
220 565
|
309 308
|
73 406
|
30 577
|
10 290
|
2 922
|
3 840
|
1 855
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
3 307
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
397
|
| Creanțe |
72 362
|
49 271
|
23 844
|
259 030
|
36 238
|
41 497
|
37 521
|
58 037
|
164 823
|
128 386
|
86 291
|
49 046
|
5 125
|
10 116
|
2 835
|
850
|
1 324
|
| Casa și conturi la bănci |
2 584
|
47 436
|
107 891
|
295 769
|
326 910
|
15 761
|
179 504
|
165 627
|
233 695
|
92 179
|
223 017
|
24 360
|
25 452
|
174
|
87
|
2 990
|
134
|
| Cheltuieli în avans |
2 495
|
2 422
|
3 217
|
10 707
|
2 135
|
7 142
|
20 247
|
28 564
|
10 378
|
11 232
|
21 372
|
8 578
|
1 593
|
2 464
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
192 864
|
202 745
|
236 654
|
348 858
|
63 155
|
31 456
|
32 373
|
28 737
|
53 723
|
68 900
|
93 281
|
16 317
|
58 909
|
66 749
|
37 701
|
16 535
|
10 800
|
| Capitaluri proprii |
−114 545
|
−101 420
|
−92 039
|
237 785
|
337 259
|
93 107
|
228 188
|
248 219
|
361 057
|
166 557
|
240 464
|
70 577
|
−21 151
|
−44 323
|
−24 498
|
553
|
745
|
| Capital subscris vărsat |
1 600
|
1 600
|
1 600
|
1 600
|
1 600
|
1 600
|
1 600
|
400
|
400
|
400
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
59 993
|
134 634
|
418 999
|
982 664
|
682 630
|
427 308
|
421 321
|
544 534
|
724 194
|
503 756
|
474 313
|
259 489
|
208 932
|
91 088
|
0
|
3 437
|
—
|
| Venituri totale |
60 068
|
134 634
|
419 411
|
982 723
|
683 407
|
427 500
|
422 222
|
544 567
|
724 512
|
503 771
|
474 389
|
259 738
|
208 937
|
91 092
|
2
|
3 439
|
—
|
| Cheltuieli totale |
72 592
|
142 670
|
545 045
|
737 031
|
426 072
|
460 890
|
439 231
|
388 800
|
357 276
|
308 463
|
272 142
|
160 226
|
180 130
|
110 917
|
25 053
|
1 982
|
131
|
| Rezultat brut |
−12 524
|
−8 036
|
−125 634
|
+245 692
|
+257 335
|
−33 390
|
−17 009
|
+155 767
|
+367 236
|
+195 308
|
+202 247
|
+99 512
|
+28 807
|
−19 825
|
−25 051
|
+1 457
|
−131
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−13 124
|
−9 382
|
−129 824
|
+235 865
|
+250 640
|
−37 663
|
−21 231
|
+150 321
|
+360 240
|
+165 780
|
+169 887
|
+91 727
|
+23 172
|
−19 825
|
−25 051
|
−193
|
−1 598
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
2
|
4
|
7
|
5
|
5
|
5
|
4
|
5
|
5
|
—
|
2
|
2
|
1
|
1
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut SIMPLE SYSTEMS SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 59 993 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 13 124 lei.
-
Este SIMPLE SYSTEMS SRL plătitoare de TVA?
-
Da, SIMPLE SYSTEMS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 10 noiembrie 1999.
-
Ce cod CAEN principal are SIMPLE SYSTEMS SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 7810 - Activităţi ale agenţiilor de plasare a forţei de muncă.
-
Când a fost înființată SIMPLE SYSTEMS SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 octombrie 1999.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către SIMPLE SYSTEMS SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește SIMPLE SYSTEMS SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.