CUI 12477373
AUTOVIT SA
AUTOVIT SA este o firmă din Sector 4, București, înființată în 1999. Activitatea principală: CAEN 6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate. Firma este plătitoare de TVA din 1999. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 12.5 mil. lei (+4.3% față de 2024), un profit net de 2.5 mil. lei și 46 de angajați.
Date de identificare
CUI
12477373
Nr. înregistrare
J1999010883406
EUID
ROONRC.J1999010883406
Formă juridică
SA
Județ
București
Localitate
Sector 4
Adresă
SPLAIUL UNIRII-COMP.COM.VITAN BARZESTI, NR.450
Data înregistrării
09-12-1999
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 08.12.1999
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 09-12-1999
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
reprezentant al persoanei juridice
Administrator
reprezentant al persoanei juridice
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
3512 - Producţia de energie electrică din resurse regenerabile
-
3513 - Transportul energiei electrice
-
3514 - Distribuţia energiei electrice
-
3515 - Comercializarea energiei electrice
-
3600 - Captarea, tratarea și distribuția apei
-
3700 - Colectarea şi epurarea apelor uzate
-
3811 - Colectarea deşeurilor nepericuloase
-
4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
5221 - Activităţi de servicii anexe pentru transporturi terestre
-
7020 - Activităţi de consultanţă în afaceri și management
-
7311 - Activităţi ale agenţiilor de publicitate
-
7312 - Servicii de reprezentare media
-
7739 - Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
12 524 003
Rezultat net
+2 525 858
Capitaluri proprii
85 058 820
Număr mediu de salariați
46
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
81 965 714
|
83 631 662
|
83 824 344
|
84 997 626
|
82 680 754
|
83 284 115
|
83 957 332
|
85 746 414
|
86 431 385
|
86 809 260
|
87 031 221
|
83 760 327
|
109 075 490
|
107 547 255
|
105 338 250
|
103 371 971
|
87 304 951
|
| Active circulante |
6 956 901
|
6 647 271
|
6 914 724
|
4 455 183
|
4 091 995
|
3 586 547
|
5 158 735
|
5 243 446
|
4 924 695
|
6 097 810
|
6 447 857
|
6 345 415
|
4 237 517
|
4 400 436
|
4 786 989
|
5 807 124
|
7 837 720
|
| Stocuri |
61 728
|
55 875
|
56 765
|
31 377
|
17 940
|
34 261
|
17 310
|
47 292
|
62 078
|
104 034
|
110 154
|
17 808
|
25 709
|
28 572
|
39 228
|
70 941
|
78 595
|
| Creanțe |
3 991 757
|
3 827 584
|
3 552 139
|
2 247 310
|
1 052 339
|
884 244
|
1 084 664
|
811 709
|
849 790
|
821 973
|
963 232
|
1 440 785
|
1 367 945
|
1 268 871
|
743 853
|
2 228 759
|
334 286
|
| Casa și conturi la bănci |
2 903 416
|
2 763 812
|
3 305 820
|
2 176 496
|
3 021 716
|
2 668 042
|
4 056 761
|
4 384 445
|
4 012 827
|
5 171 803
|
5 374 471
|
4 886 822
|
2 843 863
|
3 102 993
|
4 003 908
|
3 507 424
|
7 424 839
|
| Cheltuieli în avans |
42 994
|
32 527
|
34 411
|
31 097
|
32 689
|
29 993
|
29 748
|
27 016
|
31 354
|
33 274
|
37 008
|
35 849
|
352 505
|
359 105
|
335 175
|
419 661
|
230 069
|
| Datorii |
3 112 003
|
2 876 812
|
2 864 671
|
2 089 019
|
2 009 634
|
1 843 906
|
1 922 912
|
3 487 088
|
3 394 653
|
1 839 949
|
3 162 185
|
1 702 996
|
3 981 628
|
4 827 556
|
7 110 342
|
10 962 734
|
2 032 904
|
| Venituri în avans |
794 786
|
711 104
|
676 886
|
667 995
|
715 179
|
637 897
|
719 863
|
701 354
|
706 634
|
666 950
|
702 814
|
709 049
|
735 709
|
415 081
|
489 207
|
417 925
|
208 632
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
1 979 955
|
1 966 979
|
1 352 188
|
1 352 188
|
1 464 966
|
1 443 118
|
105 000
|
105 000
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
85 058 820
|
86 723 544
|
87 231 922
|
86 726 892
|
84 080 625
|
84 418 852
|
86 503 040
|
84 848 479
|
85 319 168
|
89 081 257
|
88 298 899
|
86 264 580
|
107 505 057
|
106 959 159
|
102 755 865
|
98 218 097
|
93 131 204
|
| Capital subscris vărsat |
3 279 642
|
3 279 642
|
3 279 642
|
3 279 642
|
3 279 642
|
3 279 642
|
3 279 642
|
3 279 642
|
3 279 642
|
3 279 642
|
3 279 642
|
848 361
|
1 696 721
|
1 696 721
|
1 696 721
|
1 696 721
|
1 696 721
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
12 524 003
|
12 002 116
|
10 966 741
|
10 322 723
|
7 678 800
|
8 173 882
|
12 003 281
|
11 475 638
|
11 911 425
|
11 406 627
|
11 582 970
|
11 827 164
|
12 302 235
|
14 042 194
|
14 335 758
|
13 740 908
|
14 795 861
|
| Venituri totale |
12 968 368
|
12 574 226
|
14 355 639
|
10 761 785
|
8 573 109
|
8 882 839
|
12 525 526
|
11 801 936
|
12 151 052
|
11 756 644
|
11 846 811
|
12 381 456
|
12 736 229
|
14 519 272
|
15 275 521
|
14 521 929
|
15 734 982
|
| Cheltuieli totale |
9 836 472
|
9 567 841
|
10 456 669
|
7 887 794
|
6 476 123
|
6 429 924
|
7 792 203
|
7 892 430
|
7 576 142
|
7 028 798
|
7 097 870
|
8 095 815
|
9 759 833
|
9 059 963
|
9 724 295
|
8 869 773
|
8 534 465
|
| Rezultat brut |
+3 131 896
|
+3 006 385
|
+3 898 970
|
+2 873 991
|
+2 096 986
|
+2 452 915
|
+4 733 323
|
+3 909 506
|
+4 574 910
|
+4 727 846
|
+4 748 941
|
+4 285 641
|
+2 976 396
|
+5 459 309
|
+5 551 226
|
+5 652 156
|
+7 200 517
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+2 525 858
|
+2 379 215
|
+2 887 593
|
+2 382 563
|
+1 702 651
|
+2 040 878
|
+4 125 066
|
+3 198 097
|
+3 681 203
|
+3 947 151
|
+3 969 980
|
+3 509 177
|
+2 205 761
|
+4 523 294
|
+4 537 767
|
+4 667 726
|
+6 019 673
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
46
|
48
|
49
|
48
|
51
|
54
|
57
|
59
|
62
|
66
|
73
|
85
|
99
|
96
|
104
|
105
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut AUTOVIT SA în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 12 524 003 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 2 525 858 lei.
-
Este AUTOVIT SA plătitoare de TVA?
-
Da, AUTOVIT SA este înregistrată în scopuri de TVA din 9 decembrie 1999.
-
Ce cod CAEN principal are AUTOVIT SA?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate.
-
Când a fost înființată AUTOVIT SA?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 decembrie 1999.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către AUTOVIT SA în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește AUTOVIT SA?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.