CUI 12479285
AMA CONTEXT S.R.L.
AMA CONTEXT S.R.L. este o firmă din Sector 3, București, înființată în 1999. Activitatea principală: CAEN 7311 - Activităţi ale agenţiilor de publicitate. Firma este plătitoare de TVA din 1999 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.8 mil. lei (+30.8% față de 2024), un profit net de 55.7 mii lei și 9 angajați.
Date de identificare
CUI
12479285
Nr. înregistrare
J40/10828/1999
EUID
ROONRC.J40/10828/1999
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 3
Adresă
STR. ION VOINESCU, NR.13
Data înregistrării
09-12-1999
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 06.12.1999
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 09-12-1999
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
7311 - Activităţi ale agenţiilor de publicitateCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
2511 - Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 811 942
Rezultat net
+55 738
Capitaluri proprii
78 520
Număr mediu de salariați
9
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7311 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7311 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7311 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7311 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7311 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7311 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7311 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
124 298
|
39 852
|
50 811
|
13 487
|
20 181
|
27 063
|
34 502
|
41 996
|
52 462
|
67 087
|
27 904
|
39 023
|
20 051
|
16 659
|
14 224
|
18 371
|
18 528
|
| Active circulante |
246 820
|
261 030
|
352 606
|
240 524
|
292 206
|
262 160
|
277 718
|
544 995
|
478 227
|
495 753
|
817 544
|
327 449
|
272 376
|
355 505
|
330 347
|
443 419
|
326 930
|
| Stocuri |
—
|
14 051
|
46 386
|
—
|
3 131
|
3 387
|
2 896
|
2 915
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
275 991
|
293 943
|
344 273
|
236 486
|
278 584
|
265 435
|
286 391
|
327 863
|
302 614
|
329 718
|
732 022
|
306 607
|
293 572
|
307 188
|
306 724
|
425 430
|
269 011
|
| Casa și conturi la bănci |
−29 171
|
−46 964
|
−38 053
|
4 038
|
10 491
|
−6 662
|
−11 569
|
214 217
|
175 613
|
166 035
|
85 522
|
20 842
|
−21 196
|
48 317
|
23 623
|
17 989
|
57 919
|
| Cheltuieli în avans |
3 920
|
3 830
|
3 481
|
3 444
|
3 464
|
7 309
|
3 345
|
2 928
|
2 920
|
2 529
|
2 016
|
1 788
|
1 790
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
296 518
|
251 631
|
243 746
|
177 958
|
196 776
|
229 761
|
168 146
|
220 686
|
179 598
|
169 336
|
510 489
|
203 178
|
220 153
|
278 096
|
257 136
|
368 427
|
301 442
|
| Capitaluri proprii |
78 520
|
53 081
|
163 152
|
79 497
|
119 075
|
66 771
|
147 419
|
369 233
|
354 011
|
396 033
|
336 975
|
165 082
|
74 064
|
94 068
|
87 435
|
93 363
|
44 016
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
1 811 942
|
1 385 286
|
1 315 104
|
1 047 773
|
944 182
|
689 535
|
896 224
|
834 471
|
745 148
|
1 043 638
|
636 772
|
475 857
|
325 255
|
448 032
|
393 726
|
544 918
|
347 370
|
| Venituri totale |
1 811 942
|
1 393 875
|
1 315 164
|
1 047 847
|
944 182
|
689 535
|
896 268
|
834 498
|
745 244
|
1 043 638
|
638 546
|
475 857
|
325 314
|
448 061
|
393 743
|
544 931
|
349 041
|
| Cheltuieli totale |
1 742 047
|
1 379 144
|
1 205 895
|
1 025 166
|
882 437
|
678 288
|
789 569
|
811 604
|
780 040
|
851 201
|
433 222
|
367 535
|
342 625
|
440 068
|
397 318
|
481 795
|
340 456
|
| Rezultat brut |
+69 895
|
+14 731
|
+109 269
|
+22 681
|
+61 745
|
+11 247
|
+106 699
|
+22 894
|
−34 796
|
+192 437
|
+205 324
|
+108 322
|
−17 311
|
+7 993
|
−3 575
|
+63 136
|
+8 585
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+55 738
|
+9 414
|
+96 381
|
+12 726
|
+52 304
|
+4 352
|
+97 737
|
+15 223
|
−42 023
|
+159 058
|
+171 893
|
+91 018
|
−20 004
|
+6 633
|
−5 928
|
+49 347
|
+1 546
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
8
|
9
|
7
|
8
|
7
|
8
|
9
|
10
|
9
|
5
|
5
|
6
|
6
|
5
|
4
|
4
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut AMA CONTEXT S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 1 811 942 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 55 738 lei.
-
Este AMA CONTEXT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, AMA CONTEXT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 9 decembrie 1999.
-
Ce cod CAEN principal are AMA CONTEXT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 7311 - Activităţi ale agenţiilor de publicitate.
-
Când a fost înființată AMA CONTEXT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 decembrie 1999.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către AMA CONTEXT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește AMA CONTEXT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.