CUI 12480271
URAREF CONSTRUCT SRL
URAREF CONSTRUCT SRL este o firmă din Loc. Breaza de Jos Orş. Breaza, județul Prahova, înființată în 1999. Activitatea principală: CAEN 5611 - Restaurante. Firma este plătitoare de TVA din 1999. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 597.7 mii lei (+167.6% față de 2024), un profit net de 36.2 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
12480271
Nr. înregistrare
J1999000968296
EUID
ROONRC.J1999000968296
Formă juridică
SRL
Județ
Prahova
Localitate
Loc. Breaza de Jos Orş. Breaza
Adresă
FDT TRANDAFIRILOR, NR.9
Data înregistrării
09-12-1999
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 09.12.1999
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 09-12-1999
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
5611 - RestauranteCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
5520 - Facilităţi de cazare pentru vacanţe şi perioade de scurtă durată
-
5530 - Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
-
5590 - Alte servicii de cazare
-
5621 - Activităţi de alimentaţie (catering) pentru evenimente
-
5622 - Alte servicii de alimentație n.c.a.
-
5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7020 - Activităţi de consultanţă în afaceri și management
-
7499 - Alte activităţi profesionale, stiinţifice şi tehnice n.c.a.
-
7732 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente pentru construcţii
-
9329 - Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
597 706
Rezultat net
+36 167
Capitaluri proprii
2 731 871
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5610 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5610 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5610 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5630 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
2 800 473
|
2 772 708
|
2 772 201
|
2 620 524
|
2 665 877
|
2 586 324
|
2 643 503
|
2 670 366
|
2 713 215
|
2 774 654
|
2 842 832
|
2 914 060
|
3 115 595
|
3 849 169
|
3 232 804
|
3 251 539
|
3 279 297
|
| Active circulante |
707 765
|
843 753
|
292 695
|
308 618
|
333 901
|
364 553
|
269 778
|
245 516
|
314 371
|
325 316
|
839 810
|
951 563
|
1 184 724
|
3 101 861
|
1 528 637
|
653 772
|
1 964 073
|
| Stocuri |
487 841
|
528 392
|
130 636
|
108 575
|
101 954
|
99 436
|
118 636
|
106 904
|
161 196
|
159 434
|
141 683
|
151 437
|
172 370
|
1 137 927
|
437 204
|
343 497
|
428 940
|
| Creanțe |
141 723
|
223 804
|
150 597
|
160 841
|
188 048
|
171 531
|
124 347
|
118 371
|
134 288
|
140 689
|
136 269
|
261 940
|
201 083
|
1 342 408
|
160 259
|
97 650
|
59 206
|
| Casa și conturi la bănci |
78 201
|
91 557
|
11 462
|
39 202
|
43 899
|
93 586
|
26 795
|
20 241
|
18 887
|
25 193
|
561 858
|
538 186
|
811 271
|
621 526
|
931 174
|
212 625
|
1 475 927
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
708
|
708
|
3 896
|
9 343
|
9 510
|
8 984
|
11 379
|
9 092
|
7 821
|
4 630
|
1 966
|
3 135
|
2 741
|
3 312
|
—
|
| Datorii |
776 367
|
920 757
|
368 546
|
271 970
|
242 204
|
212 538
|
134 287
|
162 309
|
73 726
|
20 138
|
21 244
|
32 464
|
51 845
|
2 551 650
|
1 389 019
|
1 048 727
|
2 052 399
|
| Capitaluri proprii |
2 731 871
|
2 695 704
|
2 697 058
|
2 657 880
|
2 761 470
|
2 747 682
|
2 788 504
|
2 762 557
|
2 965 239
|
3 088 924
|
3 669 219
|
3 837 789
|
4 250 440
|
4 402 515
|
3 375 163
|
2 859 896
|
3 190 971
|
| Capital subscris vărsat |
100 000
|
100 000
|
100 000
|
100 000
|
100 000
|
100 000
|
100 000
|
100 000
|
100 000
|
100 000
|
100 000
|
100 000
|
100 000
|
100 000
|
100 000
|
100 000
|
100 000
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
597 706
|
223 352
|
−15 352
|
146 500
|
234 000
|
153 245
|
299 256
|
132 508
|
221 513
|
169 790
|
224 268
|
329 629
|
5 502 996
|
4 394 241
|
5 632 162
|
1 909 583
|
3 106 848
|
| Venituri totale |
525 552
|
603 829
|
116 755
|
147 236
|
235 351
|
176 022
|
311 883
|
135 738
|
221 926
|
171 042
|
263 530
|
461 693
|
6 191 966
|
4 608 506
|
5 681 828
|
2 172 821
|
3 244 668
|
| Cheltuieli totale |
472 648
|
569 765
|
109 984
|
249 383
|
219 209
|
215 085
|
282 817
|
270 414
|
343 392
|
323 127
|
382 100
|
669 345
|
4 969 207
|
3 960 853
|
5 224 098
|
2 380 274
|
3 385 864
|
| Rezultat brut |
+52 904
|
+34 064
|
+6 771
|
−102 147
|
+16 142
|
−39 063
|
+29 066
|
−134 676
|
−121 466
|
−152 085
|
−118 570
|
−207 652
|
+1 222 759
|
+647 653
|
+457 730
|
−207 453
|
−141 196
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+36 167
|
+27 251
|
+6 904
|
−103 590
|
+13 789
|
−40 823
|
+25 947
|
−136 033
|
−123 685
|
−153 795
|
−118 570
|
−207 652
|
+1 005 515
|
+546 308
|
+430 476
|
−215 492
|
−148 529
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
3
|
2
|
3
|
3
|
3
|
5
|
4
|
6
|
5
|
7
|
9
|
8
|
45
|
45
|
42
|
42
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut URAREF CONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 597 706 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 36 167 lei.
-
Este URAREF CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, URAREF CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 9 decembrie 1999.
-
Ce cod CAEN principal are URAREF CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 5611 - Restaurante.
-
Când a fost înființată URAREF CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 decembrie 1999.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către URAREF CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește URAREF CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.