CUI 12518406
SHINE SRL
SHINE SRL este o firmă din Tărlungeni, județul Brașov, înființată în 1999. Activitatea principală: CAEN 1725 - Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a.. Firma este plătitoare de TVA din 2001 și aplică TVA la încasare. Stare: În dizolvare sau insolvență. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 6.7 mii lei (−15.4% față de 2024) și o pierdere netă de 17 mii lei.
Date de identificare
CUI
12518406
Nr. înregistrare
J1999001084083
EUID
ROONRC.J1999001084083
Formă juridică
SRL
Județ
Brașov
Localitate
Tărlungeni
Adresă
INTR. CARPINIS, NR.872A
Data înregistrării
22-12-1999
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 22.12.1999
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-2001
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
1725 - Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a.Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
6 738
Rezultat net
−17 000
Capitaluri proprii
−15 623
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1725 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1729 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1729 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1729 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1729 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1729 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1729 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1729 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1729 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1729 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1729 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1729 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1729 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1729 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1729 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1729 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1729 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
62 330
|
72 043
|
81 757
|
91 471
|
101 271
|
111 072
|
120 872
|
130 673
|
140 473
|
28 884
|
31 521
|
33 152
|
34 916
|
41 894
|
44 550
|
42 161
|
62 107
|
| Active circulante |
48 247
|
54 432
|
59 345
|
118 020
|
100 640
|
95 955
|
83 434
|
79 670
|
72 469
|
82 920
|
60 201
|
9 122
|
19 892
|
13 512
|
23 934
|
20 745
|
17 541
|
| Stocuri |
32 269
|
35 372
|
41 887
|
51 029
|
76 317
|
57 099
|
56 164
|
60 249
|
55 874
|
47 268
|
49 303
|
8 810
|
10 634
|
13 200
|
14 742
|
14 779
|
15 830
|
| Creanțe |
15 717
|
15 402
|
15 326
|
18 768
|
20 494
|
19 667
|
17 766
|
17 554
|
14 423
|
27 055
|
10 397
|
269
|
9 044
|
−1 386
|
8 586
|
4 689
|
449
|
| Casa și conturi la bănci |
261
|
3 658
|
2 132
|
48 223
|
3 829
|
19 189
|
9 504
|
1 867
|
2 172
|
8 597
|
501
|
43
|
214
|
1 698
|
606
|
1 277
|
1 262
|
| Datorii |
126 200
|
125 098
|
125 099
|
177 699
|
163 120
|
144 808
|
141 774
|
143 641
|
120 673
|
132 428
|
145 790
|
79 044
|
83 196
|
78 400
|
92 307
|
84 866
|
84 930
|
| Capitaluri proprii |
−15 623
|
1 377
|
16 003
|
31 792
|
38 791
|
62 219
|
62 532
|
66 702
|
92 269
|
−20 624
|
−54 068
|
−36 770
|
−28 388
|
−22 994
|
−23 823
|
−21 960
|
−5 282
|
| Capital subscris vărsat |
—
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
6 738
|
7 968
|
7 211
|
136 681
|
132 723
|
115 027
|
85 344
|
51 970
|
109 121
|
172 253
|
15 024
|
8 328
|
43 259
|
55 845
|
63 561
|
53 678
|
50 756
|
| Venituri totale |
6 738
|
7 968
|
7 211
|
136 681
|
132 723
|
115 027
|
85 344
|
51 970
|
109 121
|
171 690
|
14 918
|
6 684
|
44 760
|
56 412
|
63 561
|
53 707
|
50 764
|
| Cheltuieli totale |
23 738
|
22 594
|
23 000
|
139 661
|
153 689
|
112 024
|
86 953
|
75 260
|
114 897
|
133 079
|
31 765
|
14 816
|
44 752
|
55 426
|
65 669
|
68 735
|
81 813
|
| Rezultat brut |
−17 000
|
−14 626
|
−15 789
|
−2 980
|
−20 966
|
+3 003
|
−1 609
|
−23 290
|
−5 776
|
+38 611
|
−16 847
|
−8 132
|
+8
|
+986
|
−2 108
|
−15 028
|
−31 049
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−17 000
|
−14 626
|
−15 789
|
−6 999
|
−23 429
|
−313
|
−4 170
|
−25 567
|
−9 049
|
+33 443
|
−17 298
|
−8 382
|
−1 166
|
+828
|
−2 108
|
−16 678
|
−32 516
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
—
|
1
|
—
|
—
|
1
|
1
|
1
|
1
|
—
|
—
|
—
|
2
|
2
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut SHINE SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 6 738 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 17 000 lei.
-
Este SHINE SRL plătitoare de TVA?
-
Da, SHINE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 2001.
-
Ce cod CAEN principal are SHINE SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 1725 - Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a..
-
Când a fost înființată SHINE SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 decembrie 1999.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către SHINE SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește SHINE SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.