CUI 12603072
ZERO SRL
ZERO SRL este o firmă din Sector 2, București, înființată în 2000. Activitatea principală: CAEN 7111 - Activităţi de arhitectură. Firma este plătitoare de TVA din 2000 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 842.7 mii lei (+100.2% față de 2024), un profit net de 525.8 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
12603072
Nr. înregistrare
J2000000413408
EUID
ROONRC.J2000000413408
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 2
Adresă
SOS. MIHAI BRAVU, NR.108, BL.D1, SC.1, AP.15
Data înregistrării
27-01-2000
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 20.08.2002
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 27-01-2000
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
7111 - Activităţi de arhitecturăSursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
842 696
Rezultat net
+525 786
Capitaluri proprii
503 546
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
32 885
|
27 675
|
39 017
|
63 470
|
47 452
|
63 445
|
79 007
|
98 556
|
32 552
|
48 228
|
61 231
|
66 874
|
84 406
|
22 934
|
33 788
|
19 826
|
15 380
|
| Active circulante |
986 105
|
162 032
|
104 367
|
197 241
|
188 457
|
203 348
|
358 115
|
227 387
|
133 206
|
135 063
|
74 323
|
77 301
|
77 636
|
144 903
|
197 662
|
186 788
|
87 082
|
| Stocuri |
9 417
|
9 417
|
9 417
|
9 417
|
11 465
|
11 833
|
9 417
|
9 417
|
9 417
|
9 417
|
9 417
|
9 417
|
9 417
|
9 417
|
9 417
|
11 215
|
—
|
| Creanțe |
475 734
|
38 398
|
42 408
|
74 403
|
95 387
|
46 743
|
82 013
|
122 459
|
64 400
|
37 731
|
37 467
|
51 466
|
57 401
|
63 484
|
56 690
|
133 750
|
62 043
|
| Casa și conturi la bănci |
500 954
|
114 217
|
52 542
|
113 421
|
81 605
|
144 772
|
266 685
|
95 511
|
59 389
|
87 915
|
27 439
|
16 418
|
10 818
|
72 002
|
131 555
|
41 823
|
25 039
|
| Cheltuieli în avans |
2 105
|
1 861
|
1 941
|
9 157
|
25 130
|
1 521
|
1 441
|
1 501
|
3 580
|
18 044
|
9 860
|
9 998
|
9 837
|
6 900
|
9 793
|
313
|
597
|
| Datorii |
517 549
|
142 608
|
286 686
|
266 423
|
108 952
|
73 542
|
26 059
|
76 212
|
28 945
|
35 960
|
172 835
|
342 338
|
361 011
|
361 600
|
341 726
|
241 941
|
230 570
|
| Venituri în avans |
—
|
71 200
|
54 093
|
23 893
|
80 364
|
80 364
|
98 481
|
95 591
|
10 500
|
51 927
|
19 427
|
19 427
|
23 226
|
78 667
|
111 861
|
97 915
|
28 434
|
| Capitaluri proprii |
503 546
|
−22 240
|
−195 454
|
−20 448
|
71 723
|
114 408
|
314 023
|
155 641
|
129 893
|
113 448
|
−46 848
|
−207 592
|
−212 358
|
−265 530
|
−212 344
|
−132 929
|
−155 945
|
| Capital subscris vărsat |
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
842 696
|
420 986
|
210 447
|
305 780
|
384 770
|
410 904
|
638 153
|
382 298
|
338 753
|
439 674
|
413 975
|
388 266
|
291 507
|
375 201
|
811 144
|
426 299
|
390 443
|
| Venituri totale |
851 389
|
431 905
|
210 521
|
305 781
|
384 770
|
410 904
|
639 426
|
400 185
|
338 850
|
439 679
|
458 979
|
440 270
|
291 669
|
375 276
|
814 747
|
462 458
|
393 399
|
| Cheltuieli totale |
303 366
|
250 338
|
383 422
|
328 006
|
314 111
|
297 687
|
324 300
|
245 388
|
210 439
|
258 044
|
298 235
|
435 504
|
238 497
|
428 461
|
973 663
|
434 567
|
446 981
|
| Rezultat brut |
+548 023
|
+181 567
|
−172 901
|
−22 225
|
+70 659
|
+113 217
|
+315 126
|
+154 797
|
+128 411
|
+181 635
|
+160 744
|
+4 766
|
+53 172
|
−53 185
|
−158 916
|
+27 891
|
−53 582
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+525 786
|
+173 214
|
−175 006
|
−25 283
|
+66 888
|
+109 573
|
+309 188
|
+150 806
|
+125 058
|
+160 296
|
+160 744
|
+4 766
|
+53 172
|
−53 185
|
−158 916
|
+23 016
|
−57 915
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
2
|
2
|
4
|
4
|
4
|
5
|
5
|
5
|
6
|
6
|
6
|
6
|
7
|
8
|
6
|
7
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut ZERO SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 842 696 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 525 786 lei.
-
Este ZERO SRL plătitoare de TVA?
-
Da, ZERO SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 27 ianuarie 2000.
-
Ce cod CAEN principal are ZERO SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 7111 - Activităţi de arhitectură.
-
Când a fost înființată ZERO SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 ianuarie 2000.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ZERO SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ZERO SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.