CUI 12757195

CORECT-EXPERT SRL

CORECT-EXPERT SRL este o firmă din Slatina, județul Olt, înființată în 2000. Activitatea principală: CAEN 6920 - Activităţi de contabilitate şi audit financiar; consultanţă în domeniul fiscal. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 393.9 mii lei (+42.7% față de 2024), un profit net de 200.7 mii lei și 1 angajat.

Activă

Date de identificare

CUI

12757195

Nr. înregistrare

J2000000037286

EUID

ROONRC.J2000000037286

Formă juridică

SRL

Județ

Olt

Localitate

Slatina

Adresă

STR. POPA ŞAPCĂ, NR.10D, ET.PARTER

Data înregistrării

10-03-2000

Stare înregistrare

INREGISTRAT din data 10.03.2000

Stare la Registrul Comerțului

funcțiune

Sursa: ANAF · actualizat 20-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].

Situația fiscală

Plătitor de TVA

Nu

TVA la încasare

Nu

Înregistrat în RO e-Factura

Nu

Contribuabil inactiv

Nu

Sursa: ANAF · actualizat 20-10-2026

Reprezentanți legali

Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.

Date protejate (GDPR)
Date protejate (GDPR)

Administrator

Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026

Activități autorizate (CAEN)

Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.

Coduri CAEN autorizate

Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.

CAEN Rev.3 (2025)

  • 7020 - Activităţi de consultanţă în afaceri și management

  • 7820 - Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane

Sursa: ANAF · actualizat 20-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026

Indicatori 2025

Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.

Cifra de afaceri netă

+42.7%

393 850

Rezultat net

+89.0%

+200 726

Capitaluri proprii

+87.4%

204 290

Număr mediu de salariați

0.0%

1

Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Date financiare

Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.

Cifra de afaceri și rezultatul net

— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.

Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Întrebări frecvente

Ce cifră de afaceri a avut CORECT-EXPERT SRL în 2025?

Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 393 850 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 200 726 lei.

Este CORECT-EXPERT SRL plătitoare de TVA?

Nu, CORECT-EXPERT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Ce cod CAEN principal are CORECT-EXPERT SRL?

Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6920 - Activităţi de contabilitate şi audit financiar; consultanţă în domeniul fiscal.

Când a fost înființată CORECT-EXPERT SRL?

Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 februarie 2000.

Sursa: ANAF · actualizat 20-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Emite facturi către CORECT-EXPERT SRL în 2 minute

Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.

Creează cont gratuit

Vrei să vezi cum plătește CORECT-EXPERT SRL?

În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.

Încearcă gratuit