CUI 12795776
MINGDA COM SRL
MINGDA COM SRL este o firmă din Sector 2, București, înființată în 1999. Activitatea principală: CAEN 4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare. Firma este plătitoare de TVA din 2000. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 951 mii lei (−2.5% față de 2024), un profit net de 25.8 mii lei și 5 angajați.
Date de identificare
CUI
12795776
Nr. înregistrare
J1999006064402
EUID
ROONRC.J1999006064402
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 2
Adresă
STR MELODIEI, NR.10, CAMERA 1
Data înregistrării
20-03-2000
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 02.07.1999
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 20-03-2000
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentareCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4639 - Comerţ cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi şi tutun
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
-
4727 - Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
-
4751 - Comerț cu amănuntul al textilelor
-
4753 - Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și al altor acoperitoare de podea
-
4754 - Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
-
4755 - Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
-
4762 - Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
-
4764 - Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
-
4771 - Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții
-
4772 - Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
-
4791 - Intermedieri în comerţul cu amănuntul nespecializat
-
5210 - Depozitări
-
5224 - Manipulări
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
951 003
Rezultat net
+25 805
Capitaluri proprii
648 944
Număr mediu de salariați
5
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4642 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4642 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4642 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4642 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4642 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4642 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4642 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4642 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4642 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4642 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4642 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4642 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4642 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4642 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4642 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||
| Active imobilizate |
91 252
|
92 005
|
96 390
|
311 668
|
364 789
|
215 126
|
249 647
|
267 230
|
297 660
|
328 090
|
358 819
|
384 225
|
320 030
|
247 384
|
184 494
|
| Active circulante |
1 764 601
|
1 619 397
|
1 357 794
|
835 869
|
814 356
|
336 645
|
327 838
|
350 669
|
350 410
|
385 732
|
329 286
|
326 296
|
308 054
|
336 014
|
358 724
|
| Stocuri |
1 445 590
|
1 263 363
|
1 175 450
|
683 610
|
721 274
|
268 800
|
297 180
|
325 758
|
341 480
|
361 312
|
312 779
|
307 856
|
294 082
|
324 753
|
338 442
|
| Creanțe |
74 820
|
72 747
|
19 695
|
79 304
|
88 949
|
62 074
|
24 758
|
23 430
|
6 509
|
21 716
|
12 652
|
17 344
|
12 725
|
9 083
|
15 807
|
| Casa și conturi la bănci |
244 191
|
283 287
|
162 649
|
72 955
|
4 133
|
5 771
|
5 900
|
1 481
|
2 421
|
2 704
|
3 855
|
1 096
|
1 247
|
2 178
|
4 475
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
11 925
|
9 550
|
12 504
|
15 587
|
50 676
|
11 812
|
15 282
|
517
|
—
|
—
|
—
|
6 674
|
| Datorii |
1 206 909
|
1 088 262
|
850 538
|
1 075 539
|
897 128
|
319 740
|
294 797
|
261 744
|
208 553
|
286 022
|
219 463
|
213 803
|
81 937
|
43 551
|
41 853
|
| Capitaluri proprii |
648 944
|
623 140
|
603 646
|
83 923
|
291 567
|
244 535
|
298 275
|
406 831
|
451 329
|
443 082
|
469 159
|
496 718
|
546 147
|
539 847
|
508 039
|
| Capital subscris vărsat |
381 600
|
381 600
|
381 600
|
381 600
|
381 600
|
381 600
|
381 600
|
381 600
|
381 600
|
381 600
|
381 600
|
381 600
|
381 600
|
381 600
|
381 600
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
951 003
|
975 531
|
804 755
|
645 700
|
738 770
|
18 832
|
322 143
|
23 989
|
87 860
|
76 507
|
60 316
|
65 865
|
266 391
|
491 206
|
494 091
|
| Venituri totale |
951 003
|
975 531
|
1 004 755
|
645 700
|
738 849
|
18 832
|
322 848
|
23 989
|
87 860
|
76 507
|
60 316
|
65 866
|
266 391
|
491 206
|
494 091
|
| Cheltuieli totale |
896 660
|
926 769
|
860 387
|
846 886
|
683 987
|
72 147
|
428 176
|
66 216
|
76 977
|
100 289
|
86 168
|
115 295
|
258 319
|
451 864
|
457 629
|
| Rezultat brut |
+54 343
|
+48 762
|
+144 368
|
−201 186
|
+54 862
|
−53 315
|
−105 328
|
−42 227
|
+10 883
|
−23 782
|
−25 852
|
−49 429
|
+8 072
|
+39 342
|
+36 462
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+25 805
|
+19 494
|
+134 320
|
−207 644
|
+47 466
|
−53 880
|
−108 556
|
−42 947
|
+8 247
|
−26 077
|
−27 559
|
−49 429
|
+6 300
|
+31 808
|
+30 628
|
| Alte date | |||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
6
|
6
|
5
|
5
|
1
|
3
|
1
|
1
|
1
|
2
|
2
|
2
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut MINGDA COM SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 951 003 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 25 805 lei.
-
Este MINGDA COM SRL plătitoare de TVA?
-
Da, MINGDA COM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 20 martie 2000.
-
Ce cod CAEN principal are MINGDA COM SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare.
-
Când a fost înființată MINGDA COM SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 iulie 1999.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către MINGDA COM SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește MINGDA COM SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.