CUI 1290735
ERMETIC CONSTRUCT SRL
ERMETIC CONSTRUCT SRL este o firmă din Giurgiu, județul Giurgiu, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma nu este plătitoare de TVA și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 201.5 mii lei (+30.2% față de 2024), un profit net de 88.6 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
1290735
Nr. înregistrare
J1991000141527
EUID
ROONRC.J1991000141527
Formă juridică
SRL
Județ
Giurgiu
Localitate
Giurgiu
Adresă
Bld. C.F.R., Nr. 4, C.P.
Data înregistrării
29-11-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 29.11.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
2223 - Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcţii
-
2511 - Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice
-
2512 - Fabricarea de uşi şi ferestre din metal
-
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4221 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru fluide
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4291 - Construcţii hidrotehnice
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
7111 - Activităţi de arhitectură
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
201 526
Rezultat net
+88 564
Capitaluri proprii
107 310
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4100 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1052 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1052 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1052 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1052 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1052 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1052 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1052 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1052 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
264 709
|
277 293
|
289 876
|
13 710
|
5 302
|
5 302
|
5 302
|
5 302
|
5 302
|
5 302
|
5 302
|
5 302
|
5 302
|
7 352
|
31 370
|
85 873
|
133 789
|
| Active circulante |
399 986
|
330 308
|
278 412
|
271 113
|
291 066
|
271 823
|
274 327
|
164 442
|
184 426
|
181 524
|
262 270
|
193 996
|
197 367
|
207 686
|
148 581
|
195 693
|
326 347
|
| Stocuri |
131 766
|
132 293
|
162 244
|
159 702
|
157 321
|
149 111
|
97 573
|
77 206
|
46 426
|
45 777
|
46 732
|
59 070
|
59 070
|
59 070
|
22 281
|
2 500
|
191 979
|
| Creanțe |
190 801
|
111 306
|
96 126
|
93 806
|
107 831
|
106 337
|
129 985
|
78 735
|
78 121
|
135 721
|
166 095
|
131 266
|
133 877
|
146 118
|
125 246
|
101 752
|
132 450
|
| Casa și conturi la bănci |
77 419
|
86 709
|
20 042
|
17 605
|
25 914
|
16 375
|
46 769
|
8 501
|
59 879
|
26
|
49 443
|
3 660
|
4 420
|
2 498
|
1 054
|
91 441
|
1 918
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1 192
|
6 152
|
11 707
|
| Datorii |
557 385
|
547 341
|
586 638
|
248 617
|
257 997
|
242 866
|
238 226
|
160 501
|
338 097
|
330 301
|
419 732
|
386 629
|
404 439
|
426 323
|
417 745
|
466 832
|
532 168
|
| Capitaluri proprii |
107 310
|
60 260
|
−18 350
|
36 206
|
38 371
|
34 259
|
41 403
|
9 243
|
−148 369
|
−143 475
|
−152 160
|
−187 331
|
−201 770
|
−211 285
|
−236 602
|
−179 114
|
−60 325
|
| Capital subscris vărsat |
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
201 526
|
154 770
|
26 295
|
13 956
|
201 262
|
177 594
|
219 192
|
239 438
|
—
|
20 592
|
87 583
|
20 400
|
30 000
|
76 736
|
28 967
|
221 543
|
69 897
|
| Venituri totale |
201 528
|
169 089
|
26 339
|
13 959
|
201 265
|
177 599
|
224 608
|
239 438
|
0
|
20 592
|
87 983
|
20 803
|
30 002
|
78 050
|
29 015
|
222 550
|
96 597
|
| Cheltuieli totale |
111 251
|
88 820
|
80 633
|
15 705
|
191 701
|
179 676
|
185 873
|
79 430
|
4 894
|
11 290
|
50 172
|
5 740
|
20 485
|
52 733
|
86 503
|
338 114
|
139 040
|
| Rezultat brut |
+90 277
|
+80 269
|
−54 294
|
−1 746
|
+9 564
|
−2 077
|
+38 735
|
+160 008
|
−4 894
|
+9 302
|
+37 811
|
+15 063
|
+9 517
|
+25 317
|
−57 488
|
−115 564
|
−42 443
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+88 564
|
+78 611
|
−54 557
|
−2 165
|
+4 112
|
−7 144
|
+32 159
|
+157 613
|
−4 894
|
+8 684
|
+35 171
|
+14 439
|
+9 515
|
+25 317
|
−57 488
|
−118 789
|
−46 776
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
—
|
—
|
1
|
2
|
1
|
1
|
—
|
—
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut ERMETIC CONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 201 526 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 88 564 lei.
-
Este ERMETIC CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, ERMETIC CONSTRUCT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are ERMETIC CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată ERMETIC CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 aprilie 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ERMETIC CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ERMETIC CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.