CUI 12925264
RIGEIMAR S.R.L.
RIGEIMAR S.R.L. este o firmă din Lacu lui Baban, județul Vrancea, înființată în 2000. Activitatea principală: CAEN 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 213.6 mii lei (+32.0% față de 2024), un profit net de 3.2 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
12925264
Nr. înregistrare
J39/114/2000
EUID
ROONRC.J39/114/2000
Formă juridică
SRL
Județ
Vrancea
Localitate
Lacu lui Baban
Adresă
COM. GURA CALITEI
Data înregistrării
19-04-2000
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 10.04.2000
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutunCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj şi sondaj pentru construcţii
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
4719 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4781 - Comerţ cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor şi produselor din tutun efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe
-
4782 - Comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe
-
4789 - Comerţ cu amănuntul prin standuri, chioşcuri şi pieţe al altor produse
-
4799 - Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
213 552
Rezultat net
+3 220
Capitaluri proprii
−254 547
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
3 992
|
7 000
|
14 994
|
14 994
|
15 686
|
15 686
|
17 763
|
17 763
|
17 763
|
17 763
|
17 763
|
17 763
|
29 816
|
29 816
|
29 816
|
29 816
|
40 198
|
| Active circulante |
54 647
|
44 681
|
45 472
|
39 285
|
37 735
|
45 977
|
47 919
|
36 454
|
26 285
|
33 117
|
17 235
|
16 210
|
11 015
|
17 451
|
15 052
|
12 588
|
11 336
|
| Stocuri |
29 573
|
20 666
|
15 120
|
37 791
|
36 952
|
42 965
|
46 510
|
31 481
|
24 945
|
29 290
|
16 547
|
14 057
|
8 239
|
10 846
|
9 059
|
4 973
|
7 290
|
| Creanțe |
—
|
54
|
5 571
|
53
|
61
|
2 820
|
240
|
53
|
1 162
|
2 046
|
457
|
1 087
|
1 001
|
1 671
|
352
|
388
|
376
|
| Casa și conturi la bănci |
25 074
|
23 961
|
24 781
|
1 441
|
722
|
192
|
1 169
|
4 920
|
178
|
1 781
|
231
|
1 066
|
1 775
|
4 934
|
5 641
|
7 227
|
3 670
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
5 841
|
5 841
|
5 841
|
5 841
|
5 841
|
5 841
|
5 841
|
5 436
|
5 436
|
5 436
|
5 436
|
| Datorii |
313 186
|
309 447
|
300 498
|
296 903
|
274 056
|
264 266
|
269 391
|
241 584
|
218 810
|
205 307
|
178 885
|
167 606
|
148 840
|
145 047
|
132 477
|
128 551
|
123 513
|
| Capitaluri proprii |
−254 547
|
−257 766
|
−240 032
|
−242 624
|
−220 635
|
−202 603
|
−197 868
|
−181 526
|
−168 921
|
−148 586
|
−138 046
|
−127 792
|
−102 168
|
−92 344
|
−82 173
|
−80 711
|
−66 543
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
213 552
|
161 831
|
188 024
|
144 353
|
111 379
|
122 158
|
99 332
|
97 425
|
80 565
|
81 461
|
71 689
|
56 684
|
72 892
|
86 828
|
142 397
|
90 913
|
90 389
|
| Venituri totale |
213 552
|
161 831
|
188 024
|
144 700
|
111 437
|
122 158
|
99 332
|
97 446
|
80 565
|
81 461
|
71 689
|
56 684
|
72 913
|
86 828
|
142 434
|
90 942
|
90 694
|
| Cheltuieli totale |
208 196
|
177 948
|
182 131
|
149 556
|
128 084
|
119 892
|
114 681
|
108 764
|
99 822
|
90 372
|
79 792
|
68 554
|
80 703
|
96 999
|
144 697
|
101 884
|
110 301
|
| Rezultat brut |
+5 356
|
−16 117
|
+5 893
|
−4 856
|
−16 647
|
+2 266
|
−15 349
|
−11 318
|
−19 257
|
−8 911
|
−8 103
|
−11 870
|
−7 790
|
−10 171
|
−2 263
|
−10 942
|
−19 607
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+3 220
|
−17 735
|
+4 013
|
−6 303
|
−17 761
|
+1 106
|
−16 342
|
−12 292
|
−20 063
|
−10 540
|
−10 254
|
−13 571
|
−9 823
|
−10 171
|
−2 263
|
−14 167
|
−22 474
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
2
|
2
|
3
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut RIGEIMAR S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 213 552 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 3 220 lei.
-
Este RIGEIMAR S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, RIGEIMAR S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are RIGEIMAR S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
-
Când a fost înființată RIGEIMAR S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 aprilie 2000.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către RIGEIMAR S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește RIGEIMAR S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.