CUI 1301427

APROMAT SA

APROMAT SA este o firmă din Tătărani, județul Prahova, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 4649 - Comerţ cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc. Firma este plătitoare de TVA din 1993. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 8.5 mil. lei (−22.5% față de 2024), un profit net de 819.6 mii lei și 20 de angajați.

Activă

Date de identificare

CUI

1301427

Nr. înregistrare

J1991000141291

EUID

ROONRC.J1991000141291

Formă juridică

SA

Județ

Prahova

Localitate

Tătărani

Data înregistrării

29-11-1992

Stare înregistrare

INREGISTRAT din data 29.11.1992

Stare la Registrul Comerțului

mandat cenzori expirat
funcțiune

Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].

Situația fiscală

Plătitor de TVA

Da

din 01-07-1993

TVA la încasare

Nu

Înregistrat în RO e-Factura

Nu

Contribuabil inactiv

Nu

Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026

Reprezentanți legali

Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.

Date protejate (GDPR)
Date protejate (GDPR)

Administrator

Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026

Activități autorizate (CAEN)

Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.

Coduri CAEN autorizate

Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.

CAEN Rev.2 (2008)

  • 4621 - Comerţ cu ridicata al cerealelor, seminţelor, furajelor şi tutunului neprelucrat

  • 4675 - Comerţ cu ridicata al produselor chimice

  • 4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat

  • 4778 - Comerţ cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate

  • 5210 - Depozitări

  • 5510 - Hoteluri şi alte facilităţi de cazare similare

  • 5610 - Restaurante

  • 5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor

Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026

Indicatori 2025

Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.

Cifra de afaceri netă

−22.5%

8 549 495

Rezultat net

−40.6%

+819 565

Capitaluri proprii

+2.6%

29 335 060

Număr mediu de salariați

0.0%

20

Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Date financiare

Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.

Cifra de afaceri și rezultatul net

— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.

Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Întrebări frecvente

Ce cifră de afaceri a avut APROMAT SA în 2025?

Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 8 549 495 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 819 565 lei.

Este APROMAT SA plătitoare de TVA?

Da, APROMAT SA este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.

Ce cod CAEN principal are APROMAT SA?

Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4649 - Comerţ cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc.

Când a fost înființată APROMAT SA?

Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 martie 1991.

Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Emite facturi către APROMAT SA în 2 minute

Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.

Creează cont gratuit

Vrei să vezi cum plătește APROMAT SA?

În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.

Încearcă gratuit