CUI 13098564
ROMETUR SA
ROMETUR SA este o firmă din Baia Mare, județul Maramureș, înființată în 2000. Activitatea principală: CAEN 2453 - Turnarea metalelor neferoase uşoare. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o pierdere netă de 87.9 mii lei.
Date de identificare
CUI
13098564
Nr. înregistrare
J24/375/2000
EUID
ROONRC.J24/375/2000
Formă juridică
SA
Județ
Maramureș
Localitate
Baia Mare
Adresă
STR. VICTORIEI, NR.140
Data înregistrării
12-06-2000
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 12.06.2000
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
2453 - Turnarea metalelor neferoase uşoareSursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Rezultat net
−87 942
Capitaluri proprii
−8 168
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2453 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2453 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2453 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2453 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2445 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2445 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2445 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2445 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2445 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2453 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2453 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2453 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2453 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2453 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2453 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2453 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2453 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
23 317
|
23 317
|
23 317
|
23 317
|
24 419
|
24 419
|
24 419
|
25 419
|
25 419
|
26 128
|
26 128
|
−14 891
|
−15 873
|
−69 571
|
−69 571
|
38 814
|
33 251
|
| Active circulante |
155 312
|
155 308
|
262 388
|
228 766
|
172 212
|
90 768
|
46 813
|
46 813
|
47 111
|
33 160
|
65 185
|
58 875
|
62 345
|
66 624
|
64 784
|
38 984
|
55 768
|
| Stocuri |
—
|
—
|
24 250
|
24 250
|
39 878
|
31 813
|
31 813
|
31 813
|
31 813
|
31 813
|
63 982
|
58 489
|
57 562
|
61 315
|
64 802
|
35 187
|
55 498
|
| Creanțe |
155 308
|
155 308
|
238 138
|
204 516
|
108 793
|
54 843
|
14 842
|
14 842
|
14 740
|
139
|
139
|
63
|
7 273
|
5 783
|
−3 133
|
2 101
|
245
|
| Casa și conturi la bănci |
4
|
—
|
—
|
—
|
23 541
|
4 112
|
158
|
158
|
558
|
1 208
|
1 064
|
323
|
−2 490
|
−474
|
3 115
|
1 696
|
25
|
| Datorii |
186 797
|
98 851
|
171 286
|
205 514
|
244 341
|
237 323
|
231 821
|
217 262
|
207 020
|
165 560
|
141 311
|
70 834
|
238 734
|
158 740
|
122 145
|
178 534
|
171 299
|
| Capitaluri proprii |
−8 168
|
79 774
|
114 419
|
46 569
|
−47 710
|
−122 136
|
−160 589
|
−145 030
|
−134 490
|
−106 272
|
−49 998
|
−26 850
|
−192 262
|
−161 687
|
−126 932
|
−100 736
|
−82 280
|
| Capital subscris vărsat |
149 000
|
149 000
|
149 000
|
149 000
|
149 000
|
149 000
|
149 000
|
149 000
|
149 000
|
149 000
|
149 000
|
149 000
|
149 000
|
149 000
|
149 000
|
149 000
|
149 000
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
—
|
—
|
92 708
|
149 392
|
93 952
|
55 000
|
—
|
—
|
28 456
|
36 799
|
23 554
|
17 509
|
26 991
|
24 359
|
20 634
|
17 146
|
37 149
|
| Venituri totale |
0
|
0
|
92 708
|
149 392
|
93 952
|
55 000
|
0
|
0
|
28 456
|
36 799
|
23 554
|
17 509
|
21 864
|
21 971
|
20 634
|
17 146
|
43 802
|
| Cheltuieli totale |
87 942
|
34 645
|
12 241
|
50 721
|
16 707
|
14 897
|
15 559
|
10 541
|
56 391
|
92 720
|
45 821
|
49 358
|
51 627
|
56 042
|
46 234
|
39 515
|
65 780
|
| Rezultat brut |
−87 942
|
−34 645
|
+80 467
|
+98 671
|
+77 245
|
+40 103
|
−15 559
|
−10 541
|
−27 935
|
−55 921
|
−22 267
|
−31 849
|
−29 763
|
−34 071
|
−25 600
|
−22 369
|
−21 978
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−87 942
|
−34 645
|
+67 850
|
+94 279
|
+74 426
|
+38 453
|
−15 559
|
−10 541
|
−28 218
|
−56 274
|
−23 147
|
−32 375
|
−30 575
|
−34 755
|
−26 196
|
−24 019
|
−23 875
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
2
|
4
|
4
|
3
|
3
|
3
|
3
|
4
|
4
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Este ROMETUR SA plătitoare de TVA?
-
Nu, ROMETUR SA nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are ROMETUR SA?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 2453 - Turnarea metalelor neferoase uşoare.
-
Când a fost înființată ROMETUR SA?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 iunie 2000.
-
Unde are sediul ROMETUR SA?
-
Sediul firmei ROMETUR SA (CUI 13098564) este în STR. VICTORIEI, NR.140, Baia Mare, județul Maramureș.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ROMETUR SA în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ROMETUR SA?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.