CUI 1315333
SINTER REF SA
SINTER REF SA este o firmă din Orş. Azuga, județul Prahova, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 2320 - Fabricarea de produse refractare. Firma este plătitoare de TVA din 1993. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 112.9 mii lei (0.0% față de 2024), un profit net de 944 lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
1315333
Nr. înregistrare
J1991000090294
EUID
ROONRC.J1991000090294
Formă juridică
SA
Județ
Prahova
Localitate
Orş. Azuga
Adresă
STR. INDEPENDENTEI, NR.59
Data înregistrării
29-11-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 29.11.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
2320 - Fabricarea de produse refractareSursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
112 852
Rezultat net
+944
Capitaluri proprii
30 531 787
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2320 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2320 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2320 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2320 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2320 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2320 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2320 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2320 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2320 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2320 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2320 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2320 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2320 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2320 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2320 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2320 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2320 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
30 557 596
|
30 557 596
|
30 557 596
|
30 557 596
|
31 237 645
|
31 486 356
|
31 561 382
|
31 636 413
|
31 636 413
|
31 636 413
|
31 638 691
|
31 643 357
|
31 817 174
|
31 845 266
|
32 322 158
|
33 654 312
|
33 815 723
|
| Active circulante |
91 356
|
67 941
|
54 473
|
1 297 419
|
1 303 363
|
1 288 956
|
1 293 905
|
1 331 382
|
1 588 608
|
1 755 720
|
1 951 887
|
2 130 186
|
2 210 686
|
3 169 512
|
1 435 471
|
1 502 734
|
1 817 990
|
| Stocuri |
126
|
126
|
126
|
—
|
—
|
—
|
2 201
|
33 288
|
236 273
|
188 176
|
323 702
|
396 978
|
360 099
|
723 420
|
547 258
|
644 815
|
962 566
|
| Creanțe |
80 384
|
67 777
|
52 317
|
1 292 712
|
1 299 831
|
1 283 965
|
1 276 887
|
1 293 508
|
1 348 009
|
1 565 459
|
1 624 738
|
1 731 191
|
1 675 740
|
997 965
|
887 832
|
855 125
|
855 347
|
| Casa și conturi la bănci |
10 846
|
38
|
2 030
|
4 707
|
3 532
|
4 991
|
14 817
|
4 586
|
4 326
|
2 085
|
3 447
|
2 017
|
174 847
|
1 448 127
|
381
|
2 794
|
77
|
| Datorii |
117 165
|
94 694
|
85 289
|
1 145 947
|
90 192
|
67 476
|
86 924
|
81 367
|
90 688
|
93 438
|
196 563
|
279 065
|
248 477
|
264 992
|
872 928
|
835 870
|
935 237
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1 976 018
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
177 666
|
177 666
|
177 666
|
177 666
|
177 666
|
177 666
|
177 666
|
177 666
|
177 666
|
177 666
|
177 666
|
177 666
|
177 666
|
177 666
|
| Capitaluri proprii |
30 531 787
|
30 530 843
|
30 526 780
|
30 531 402
|
32 273 150
|
32 530 170
|
32 590 697
|
32 708 762
|
32 956 667
|
33 121 029
|
33 216 349
|
33 316 812
|
33 601 717
|
32 596 102
|
32 707 035
|
34 143 510
|
34 520 810
|
| Capital subscris vărsat |
10 185 715
|
10 185 715
|
10 185 715
|
10 185 715
|
10 185 715
|
10 185 715
|
10 185 715
|
10 185 715
|
10 185 715
|
10 185 715
|
10 185 715
|
10 185 715
|
10 185 715
|
10 185 715
|
10 185 715
|
10 185 715
|
10 185 715
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
112 852
|
112 802
|
112 956
|
112 429
|
112 396
|
106 900
|
165 339
|
225 624
|
247 464
|
262 835
|
375 590
|
371 778
|
455 455
|
1 534 050
|
1 211 440
|
1 621 847
|
1 541 949
|
| Venituri totale |
112 852
|
112 802
|
112 956
|
112 429
|
113 630
|
106 900
|
165 391
|
225 656
|
247 866
|
262 861
|
378 414
|
379 724
|
2 464 200
|
1 534 054
|
1 198 597
|
1 493 486
|
2 382 657
|
| Cheltuieli totale |
110 802
|
107 635
|
132 859
|
1 853 075
|
369 547
|
166 358
|
281 803
|
471 305
|
409 754
|
355 555
|
478 878
|
489 159
|
1 358 780
|
1 634 220
|
1 600 212
|
1 862 186
|
2 364 517
|
| Rezultat brut |
+2 050
|
+5 167
|
−19 903
|
−1 740 646
|
−255 917
|
−59 458
|
−116 412
|
−245 649
|
−161 888
|
−92 694
|
−100 464
|
−109 435
|
+1 105 420
|
−100 166
|
−401 615
|
−368 700
|
+18 140
|
| Rezultat net |
Față de 2024
|
+4 062
|
−21 009
|
−1 741 748
|
−257 019
|
−60 527
|
−118 065
|
−247 905
|
−164 362
|
−95 320
|
−100 464
|
−109 435
|
+1 005 617
|
−110 934
|
−401 615
|
−377 300
|
+10 807
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
4
|
6
|
6
|
6
|
6
|
7
|
17
|
21
|
33
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut SINTER REF SA în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 112 852 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 944 lei.
-
Este SINTER REF SA plătitoare de TVA?
-
Da, SINTER REF SA este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are SINTER REF SA?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 2320 - Fabricarea de produse refractare.
-
Când a fost înființată SINTER REF SA?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 februarie 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către SINTER REF SA în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește SINTER REF SA?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.