CUI 13337807
PROPLANTA SRL
PROPLANTA SRL este o firmă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2000. Activitatea principală: CAEN 7210 - Cercetare-dezvoltare în ştiinţe naturale şi inginerie. Firma este plătitoare de TVA din 2000, aplică TVA la încasare și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 108.3 mii lei (−11.5% față de 2024), o pierdere netă de 45.3 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
13337807
Nr. înregistrare
J2000000969123
EUID
ROONRC.J2000000969123
Formă juridică
SRL
Județ
Cluj
Localitate
Cluj-Napoca
Adresă
STR. TRIFOIULUI, NR.12G
Data înregistrării
07-09-2000
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 07.09.2000
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-10-2000
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
7210 - Cercetare-dezvoltare în ştiinţe naturale şi inginerieCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
1041 - Fabricarea uleiurilor și grăsimilor
-
1089 - Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
-
2042 - Fabricarea parfumurilor şi a produselor cosmetice (de toaletă)
-
2059 - Fabricarea altor produse chimice n.c.a.
-
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
-
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
7120 - Activităţi de testări şi analize tehnice
CAEN Rev.2 (2008)
-
7021 - Activităţi de consultanţă în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării
-
7022 - Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
-
7120 - Activităţi de testări şi analize tehnice
-
7211 - Cercetare-dezvoltare în biotehnologie
-
7219 - Cercetare-dezvoltare în alte ştiinţe naturale şi inginerie
-
8560 - Activităţi de servicii suport pentru învăţământ
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
108 258
Rezultat net
−45 263
Capitaluri proprii
1 756 779
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7211 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7211 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7211 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7211 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7211 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7211 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7211 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7211 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7211 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7211 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7211 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7211 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7211 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7211 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1089 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1089 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1089 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
1 387 088
|
1 556 678
|
1 723 323
|
1 763 695
|
1 846 822
|
2 116 723
|
2 485 925
|
3 057 633
|
3 588 377
|
4 006 140
|
3 492 752
|
3 441 411
|
3 676 967
|
3 720 993
|
1 445 598
|
1 518 115
|
129 910
|
| Active circulante |
786 677
|
761 418
|
1 074 894
|
2 011 282
|
995 035
|
1 085 700
|
1 209 662
|
1 293 856
|
1 748 116
|
2 654 925
|
1 915 084
|
2 694 110
|
2 814 179
|
3 218 830
|
526 154
|
519 186
|
1 100 432
|
| Stocuri |
15 675
|
10 882
|
10 012
|
6 544
|
12 934
|
17 312
|
8 928
|
23 217
|
30 225
|
33 657
|
46 275
|
199 947
|
200 525
|
224 154
|
236 494
|
238 936
|
250 401
|
| Creanțe |
125 269
|
63 309
|
359 923
|
1 355 227
|
410 653
|
406 133
|
409 538
|
410 562
|
1 063 750
|
2 019 731
|
1 172 461
|
2 027 208
|
2 095 854
|
2 909 001
|
243 698
|
208 549
|
165 675
|
| Casa și conturi la bănci |
645 733
|
687 227
|
704 959
|
649 511
|
571 448
|
662 255
|
791 196
|
860 077
|
654 141
|
601 537
|
696 348
|
466 955
|
517 800
|
85 675
|
45 962
|
71 701
|
684 356
|
| Cheltuieli în avans |
484
|
36
|
979
|
1 680
|
86
|
275
|
223
|
504
|
265
|
154
|
273
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
126 103
|
88 465
|
133 302
|
93 399
|
55 801
|
48 729
|
105 685
|
103 510
|
126 267
|
223 490
|
287 508
|
404 568
|
283 662
|
1 245 042
|
1 163 316
|
1 281 735
|
140 004
|
| Venituri în avans |
291 367
|
427 625
|
881 749
|
3 140 557
|
2 259 903
|
2 444 114
|
2 784 948
|
3 297 779
|
4 195 546
|
5 442 124
|
4 074 173
|
4 511 598
|
5 239 343
|
4 788 228
|
37 815
|
37 815
|
—
|
| Capitaluri proprii |
1 756 779
|
1 802 042
|
1 784 145
|
542 701
|
526 239
|
709 855
|
805 177
|
950 704
|
1 014 945
|
995 605
|
1 046 428
|
1 219 355
|
968 141
|
906 553
|
770 621
|
717 751
|
1 090 338
|
| Capital subscris vărsat |
90 000
|
90 000
|
90 000
|
90 000
|
90 000
|
90 000
|
90 000
|
90 000
|
90 000
|
90 000
|
90 000
|
90 000
|
90 000
|
90 000
|
90 000
|
90 000
|
90 000
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
108 258
|
122 290
|
73 085
|
151 867
|
36 824
|
35 706
|
73 179
|
58 907
|
60 378
|
213 629
|
92 101
|
494 420
|
851 060
|
586 702
|
219 128
|
300 447
|
921 975
|
| Venituri totale |
301 863
|
568 250
|
1 403 311
|
447 710
|
284 225
|
387 129
|
638 897
|
690 644
|
1 134 272
|
1 054 124
|
782 082
|
1 191 058
|
1 143 341
|
1 241 217
|
1 252 374
|
735 033
|
935 485
|
| Cheltuieli totale |
345 632
|
549 288
|
1 097 738
|
429 816
|
405 245
|
482 274
|
783 325
|
754 135
|
1 113 199
|
1 102 772
|
925 863
|
934 556
|
1 070 548
|
1 160 374
|
1 367 489
|
629 678
|
416 839
|
| Rezultat brut |
−43 769
|
+18 962
|
+305 573
|
+17 894
|
−121 020
|
−95 145
|
−144 428
|
−63 491
|
+21 073
|
−48 648
|
−143 781
|
+256 502
|
+72 793
|
+80 843
|
−115 115
|
+105 355
|
+518 646
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−45 263
|
+17 897
|
+304 897
|
+16 462
|
−121 020
|
−95 322
|
−145 527
|
−64 241
|
+19 340
|
−50 823
|
−143 781
|
+251 214
|
+57 896
|
+75 558
|
−115 115
|
+97 831
|
+470 378
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
2
|
3
|
1
|
1
|
1
|
2
|
2
|
5
|
4
|
5
|
9
|
9
|
5
|
8
|
7
|
6
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut PROPLANTA SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 108 258 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 45 263 lei.
-
Este PROPLANTA SRL plătitoare de TVA?
-
Da, PROPLANTA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2000.
-
Ce cod CAEN principal are PROPLANTA SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 7210 - Cercetare-dezvoltare în ştiinţe naturale şi inginerie.
-
Când a fost înființată PROPLANTA SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 septembrie 2000.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către PROPLANTA SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește PROPLANTA SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.