CUI 13395018
ROXSILV COMSERV SRL
ROXSILV COMSERV SRL este o firmă din Bacău, județul Bacău, înființată în 2000. Activitatea principală: CAEN 3299 - Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.. Firma este plătitoare de TVA din 2005 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1 mil. lei (−8.9% față de 2024), un profit net de 106.1 mii lei și 4 angajați.
Date de identificare
CUI
13395018
Nr. înregistrare
J2000000494047
EUID
ROONRC.J2000000494047
Formă juridică
SRL
Județ
Bacău
Localitate
Bacău
Adresă
CAL. ROMANULUI, NR.93 BIS
Data înregistrării
27-09-2000
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 27.09.2000
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-08-2005
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
3299 - Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
1729 - Fabricarea altor articole din hârtie şi carton n.c.a.
-
4649 - Comerţ cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4789 - Comerţ cu amănuntul prin standuri, chioşcuri şi pieţe al altor produse
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 003 894
Rezultat net
+106 127
Capitaluri proprii
105 626
Număr mediu de salariați
4
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 3299 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 3299 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 3299 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 3299 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 3299 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 3299 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 3299 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 3299 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 3299 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 3299 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 3299 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3299 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3299 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3299 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3299 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3299 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3299 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
3 630
|
7 083
|
14 158
|
26 953
|
41 031
|
55 540
|
41 204
|
32 277
|
41 503
|
16 679
|
19 260
|
—
|
—
|
—
|
403
|
44 085
|
57 612
|
| Active circulante |
388 730
|
355 768
|
294 084
|
388 212
|
364 239
|
374 431
|
400 743
|
400 411
|
272 967
|
271 012
|
322 804
|
195 393
|
163 728
|
198 154
|
250 465
|
206 789
|
160 671
|
| Stocuri |
79 543
|
86 823
|
62 655
|
184 670
|
188 448
|
114 279
|
139 808
|
123 272
|
12 424
|
43 534
|
113 133
|
85 220
|
31 555
|
105 141
|
119 811
|
93 558
|
82 676
|
| Creanțe |
197 029
|
219 737
|
187 315
|
163 242
|
158 405
|
120 994
|
144 674
|
148 289
|
144 682
|
177 564
|
153 499
|
99 645
|
72 496
|
86 767
|
87 481
|
102 877
|
77 853
|
| Casa și conturi la bănci |
112 158
|
49 208
|
44 114
|
40 300
|
17 386
|
139 158
|
116 261
|
128 850
|
115 861
|
49 914
|
56 172
|
10 528
|
59 677
|
6 246
|
43 173
|
10 354
|
142
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
2 372
|
—
|
| Datorii |
286 734
|
106 499
|
103 002
|
125 103
|
157 558
|
109 602
|
126 856
|
159 299
|
106 012
|
157 622
|
198 750
|
126 560
|
121 089
|
152 846
|
123 109
|
158 115
|
134 075
|
| Capitaluri proprii |
105 626
|
256 352
|
205 240
|
290 062
|
247 712
|
320 369
|
315 091
|
273 389
|
208 458
|
130 069
|
143 314
|
68 833
|
42 639
|
45 308
|
127 759
|
95 131
|
84 208
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
75 200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
1 003 894
|
1 102 099
|
1 338 802
|
1 460 855
|
1 342 889
|
1 028 574
|
1 507 498
|
1 539 084
|
1 669 208
|
1 847 440
|
1 475 338
|
904 623
|
814 022
|
659 123
|
847 293
|
1 251 596
|
854 238
|
| Venituri totale |
1 004 918
|
1 102 226
|
1 339 169
|
1 466 050
|
1 346 949
|
1 062 005
|
1 519 449
|
1 540 075
|
1 671 950
|
1 860 553
|
1 481 671
|
906 670
|
814 091
|
660 691
|
866 377
|
1 424 407
|
854 524
|
| Cheltuieli totale |
869 251
|
910 017
|
1 177 174
|
1 409 347
|
1 274 555
|
1 020 766
|
1 441 554
|
1 438 752
|
1 556 427
|
1 711 300
|
1 390 171
|
873 675
|
807 803
|
664 465
|
908 339
|
1 402 806
|
763 203
|
| Rezultat brut |
+135 667
|
+192 209
|
+161 995
|
+56 703
|
+72 394
|
+41 239
|
+77 895
|
+101 323
|
+115 523
|
+149 253
|
+91 500
|
+32 995
|
+6 288
|
−3 774
|
−41 962
|
+21 601
|
+91 321
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+106 127
|
+159 806
|
+148 874
|
+42 350
|
+58 925
|
+31 594
|
+62 702
|
+85 931
|
+99 390
|
+124 335
|
+77 529
|
+26 286
|
+5 617
|
−3 774
|
−42 373
|
+15 151
|
+75 991
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
4
|
3
|
4
|
6
|
7
|
9
|
8
|
7
|
9
|
6
|
4
|
2
|
3
|
4
|
8
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut ROXSILV COMSERV SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 1 003 894 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 106 127 lei.
-
Este ROXSILV COMSERV SRL plătitoare de TVA?
-
Da, ROXSILV COMSERV SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2005.
-
Ce cod CAEN principal are ROXSILV COMSERV SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 3299 - Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a..
-
Când a fost înființată ROXSILV COMSERV SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 septembrie 2000.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ROXSILV COMSERV SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ROXSILV COMSERV SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.