CUI 1356082
RECONSTRUCTIA SRL
CUI
1356082
Nr. înregistrare
J1992000489297
EUID
ROONRC.J1992000489297
Formă juridică
SRL
Județ
PRAHOVA
Localitate
Mun. Ploieşti
Adresă
STR. POPA FARCAŞ, NR.4
Cod CAEN principal
4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Data înregistrării
29-11-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 29.11.1992
Stare la Registrul Comerțului
Plătitor de TVA
din 01-10-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
NIŞULESCU GRUIA-CORNELIU
Administrator
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4212 - Lucrări de construcţii a căilor ferate de suprafaţă şi subterane.
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4221 - Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4291 - Construcţii hidrotehnice
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4342 - Alte lucrări speciale de construcţii pentru clădiri
-
4350 - Lucrări speciale de construcţii pentru proiecte de geniu civil
-
4391 - Activități de zidărie
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
4781 - Comerţ cu amănuntul al autovehiculelor
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7111 - Activităţi de arhitectură
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
7120 - Activităţi de testări şi analize tehnice
-
9130 - Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4100 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
202 215
|
261 423
|
369 316
|
621 783
|
644 993
|
693 048
|
493 327
|
483 966
|
321 147
|
256 579
|
306 776
|
140 115
|
58 099
|
55 555
|
90 167
|
132 407
|
244 920
|
| Active circulante |
1 268 545
|
876 534
|
1 710 191
|
880 092
|
1 303 485
|
600 784
|
743 887
|
586 180
|
872 753
|
487 827
|
1 202 363
|
595 546
|
736 989
|
1 073 689
|
1 168 604
|
1 200 591
|
895 258
|
| Stocuri |
228
|
4 767
|
4 528
|
4 472
|
4 475
|
29 538
|
3 173
|
—
|
378
|
—
|
32
|
263 941
|
145 023
|
168 671
|
115 680
|
69 131
|
108 937
|
| Creanțe |
596 400
|
808 227
|
1 673 774
|
653 855
|
752 501
|
190 925
|
292 424
|
347 127
|
804 704
|
445 539
|
990 778
|
292 104
|
504 200
|
820 383
|
1 037 266
|
1 129 927
|
785 918
|
| Casa și conturi la bănci |
671 917
|
63 540
|
31 889
|
221 765
|
546 509
|
380 321
|
448 290
|
239 053
|
67 671
|
37 288
|
206 553
|
39 501
|
87 766
|
84 635
|
15 658
|
1 533
|
403
|
| Cheltuieli în avans |
3 560
|
1 761
|
3 561
|
2 309
|
2 025
|
—
|
—
|
598
|
—
|
—
|
121
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
626 925
|
751 895
|
1 684 673
|
1 199 590
|
1 118 258
|
815 700
|
765 941
|
436 946
|
814 673
|
452 597
|
872 822
|
182 931
|
250 912
|
388 611
|
518 294
|
704 524
|
513 421
|
| Capitaluri proprii |
847 395
|
387 823
|
398 395
|
304 594
|
832 245
|
478 132
|
471 273
|
633 798
|
379 227
|
291 809
|
636 438
|
552 730
|
544 176
|
740 633
|
740 477
|
628 474
|
626 757
|
| Capital subscris vărsat |
200 000
|
200 000
|
200 000
|
200 000
|
200 000
|
200 000
|
200 000
|
200 000
|
200 000
|
200 000
|
200 000
|
200 000
|
200 000
|
200 000
|
200 000
|
100 000
|
100 000
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
1 837 352
|
3 727 133
|
1 819 726
|
2 268 414
|
3 085 059
|
1 303 682
|
2 016 706
|
2 808 363
|
1 923 238
|
827 382
|
2 377 272
|
855 623
|
850 957
|
598 709
|
669 917
|
724 483
|
1 361 115
|
| Venituri totale |
2 970 158
|
4 430 571
|
2 169 541
|
2 428 290
|
3 260 834
|
1 524 947
|
2 029 386
|
2 820 676
|
1 930 167
|
904 273
|
2 378 090
|
910 407
|
937 589
|
784 414
|
841 594
|
945 420
|
1 362 046
|
| Cheltuieli totale |
2 369 557
|
4 340 870
|
2 048 631
|
2 403 578
|
2 782 850
|
1 512 847
|
1 917 901
|
2 394 054
|
1 832 434
|
884 029
|
2 273 963
|
901 027
|
931 173
|
782 799
|
835 842
|
935 329
|
1 355 300
|
| Rezultat brut |
+600 601
|
+89 701
|
+120 910
|
+24 712
|
+477 984
|
+12 100
|
+111 485
|
+426 622
|
+97 733
|
+20 244
|
+104 127
|
+9 380
|
+6 416
|
+1 615
|
+5 752
|
+10 091
|
+6 746
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+518 370
|
+74 297
|
+99 649
|
+16 421
|
+401 956
|
+6 264
|
+91 580
|
+354 105
|
+83 584
|
+15 017
|
+83 773
|
+5 538
|
+4 978
|
+156
|
+483
|
+1 718
|
+474
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
15
|
13
|
13
|
14
|
12
|
13
|
14
|
11
|
11
|
21
|
4
|
5
|
11
|
6
|
8
|
7
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Surse: ANAF, interogat la 11-10-2026 · Registrul Comerțului (ONRC), setul de date firme-02-09-2026, importat la 12-10-2026 · Ministerul Finanțelor, situații financiare importate la 09-10-2026.
Emite facturi către RECONSTRUCTIA SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește RECONSTRUCTIA SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.