CUI 13605900
EL CONSTRUCT SRL
EL CONSTRUCT SRL este o firmă din Orş. Şimleu Silvaniei, județul Sălaj, înființată în 2000. Activitatea principală: CAEN 4321 - Lucrări de instalații electrice. Firma este plătitoare de TVA din 2001. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 6.3 mil. lei (−26.1% față de 2024), un profit net de 558.8 mii lei și 18 angajați.
Date de identificare
CUI
13605900
Nr. înregistrare
J2000000216319
EUID
ROONRC.J2000000216319
Formă juridică
SRL
Județ
Sălaj
Localitate
Orş. Şimleu Silvaniei
Adresă
STR. CORNELIU COPOSU, NR.16
Data înregistrării
19-12-2000
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 19.12.2000
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-01-2001
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4321 - Lucrări de instalații electriceCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
1623 - Fabricarea altor elemente de dulgherie şi tâmplărie, pentru construcţii
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
4643 - Comerţ cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio şi televizoarelor
-
4647 - Comerţ cu ridicata al mobilei, covoarelor şi a articolelor de iluminat
-
4669 - Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4754 - Comerţ cu amănuntul al articolelor şi aparatelor electrocasnice, în magazine specializate
-
4759 - Comerţ cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat şi al articole de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
-
4778 - Comerţ cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
4942 - Servicii de mutare
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
6832 - Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
-
7111 - Activităţi de arhitectură
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
7711 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autoturisme şi autovehicule rutiere uşoare
-
7712 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autovehicule rutiere grele
-
7721 - Activităţi de închiriere şi leasing cu bunuri recreaţionale şi echipament sportiv
-
7722 - Închirierea de casete video şi discuri (CD-uri, DVD-uri)
-
7729 - Activităţi de închiriere şi leasing cu alte bunuri personale şi gospodăreşti n.c.a.
-
7732 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente pentru construcţii
-
7733 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente de birou (inclusiv calculatoare)
-
7739 - Activităţi de închirierea şi leasing cu alte maşini, echipamente şi bunuri tangibile n.c.a.
-
8110 - Activităţi de servicii suport combinate
-
9609 - Alte activităţi de servicii n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
6 349 219
Rezultat net
+558 826
Capitaluri proprii
8 080 702
Număr mediu de salariați
18
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
5 343 407
|
5 183 832
|
4 613 540
|
4 320 622
|
2 151 169
|
2 249 785
|
2 024 544
|
1 817 478
|
901 415
|
700 166
|
693 452
|
724 183
|
793 823
|
738 091
|
762 421
|
565 070
|
526 090
|
| Active circulante |
7 033 311
|
7 661 140
|
6 200 471
|
3 880 502
|
4 590 355
|
3 804 064
|
4 384 893
|
3 420 041
|
2 717 512
|
2 239 279
|
2 379 591
|
2 435 492
|
2 325 213
|
1 965 936
|
2 092 184
|
1 504 419
|
1 102 596
|
| Stocuri |
506 896
|
379 798
|
735 246
|
946 580
|
734 620
|
289 098
|
246 723
|
167 773
|
261 490
|
92 412
|
193 335
|
476 067
|
830 688
|
530 868
|
248 990
|
139 313
|
135 574
|
| Creanțe |
2 522 784
|
4 012 787
|
3 087 462
|
1 540 982
|
1 433 501
|
513 167
|
1 720 975
|
994 277
|
941 082
|
774 349
|
621 455
|
632 071
|
872 838
|
492 050
|
775 406
|
722 822
|
264 513
|
| Casa și conturi la bănci |
4 003 631
|
3 268 555
|
2 377 763
|
1 392 940
|
2 422 234
|
3 001 799
|
2 417 195
|
2 257 991
|
1 514 940
|
1 372 518
|
1 564 801
|
1 327 354
|
621 687
|
943 018
|
1 067 788
|
642 284
|
702 509
|
| Cheltuieli în avans |
0
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
4 296 016
|
2 796 691
|
2 776 462
|
1 680 192
|
1 245 263
|
941 971
|
1 471 636
|
1 172 158
|
1 234 425
|
796 782
|
990 706
|
1 098 202
|
1 103 657
|
700 018
|
962 511
|
511 516
|
279 619
|
| Venituri în avans |
0
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
0
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
8 080 702
|
10 048 281
|
8 037 549
|
6 520 932
|
5 496 261
|
5 111 878
|
4 937 801
|
4 065 361
|
2 384 502
|
2 142 663
|
2 082 337
|
2 061 473
|
2 015 379
|
2 004 009
|
1 892 094
|
1 557 973
|
1 349 067
|
| Capital subscris vărsat |
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Patrimoniul regiei |
0
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
6 349 219
|
8 589 337
|
8 206 005
|
5 366 894
|
3 762 501
|
2 501 652
|
3 877 403
|
3 983 949
|
2 568 073
|
2 371 568
|
1 604 020
|
1 929 094
|
1 580 541
|
1 731 388
|
2 186 767
|
1 728 797
|
1 180 559
|
| Venituri totale |
6 396 894
|
8 709 587
|
8 228 703
|
5 407 167
|
3 790 840
|
2 552 936
|
3 917 488
|
4 011 836
|
2 584 198
|
2 413 885
|
1 647 539
|
1 984 640
|
1 600 560
|
1 807 918
|
2 417 926
|
1 857 524
|
1 245 072
|
| Cheltuieli totale |
5 742 840
|
6 366 348
|
6 460 674
|
4 247 630
|
3 382 101
|
2 355 015
|
2 999 574
|
2 289 606
|
2 295 900
|
1 816 480
|
1 623 708
|
1 937 816
|
1 587 024
|
1 674 686
|
2 026 663
|
1 628 608
|
1 031 973
|
| Rezultat brut |
+654 054
|
+2 343 239
|
+1 768 029
|
+1 159 537
|
+408 739
|
+197 921
|
+917 914
|
+1 722 230
|
+288 298
|
+597 405
|
+23 831
|
+46 824
|
+13 536
|
+133 232
|
+391 263
|
+228 916
|
+213 099
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+558 826
|
+1 995 035
|
+1 512 825
|
+1 053 456
|
+370 831
|
+175 082
|
+882 034
|
+1 683 059
|
+251 271
|
+501 820
|
+20 018
|
+39 332
|
+11 370
|
+111 915
|
+334 121
|
+194 324
|
+181 977
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
18
|
15
|
13
|
13
|
14
|
15
|
17
|
18
|
16
|
16
|
15
|
16
|
16
|
13
|
12
|
13
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut EL CONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 6 349 219 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 558 826 lei.
-
Este EL CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, EL CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2001.
-
Ce cod CAEN principal are EL CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4321 - Lucrări de instalații electrice.
-
Când a fost înființată EL CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 decembrie 2000.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către EL CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește EL CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.