CUI 13624995
REZISTENT SRL
REZISTENT SRL este o firmă din Călăraşi, județul Călărași, înființată în 2000. Activitatea principală: CAEN 6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate. Firma este plătitoare de TVA din 2001. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 42.3 mii lei (−40.7% față de 2024), o pierdere netă de 23 mii lei și 0 angajați.
Date de identificare
CUI
13624995
Nr. înregistrare
J2000000285517
EUID
ROONRC.J2000000285517
Formă juridică
SRL
Județ
Călărași
Localitate
Călăraşi
Adresă
STR. GRIVIŢA, NR.69
Data înregistrării
05-01-2001
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 05.01.2001
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-01-2001
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
7732 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente pentru construcţii
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
42 310
Rezultat net
−22 957
Capitaluri proprii
413 986
Număr mediu de salariați
0
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||
| Active imobilizate |
251 408
|
265 285
|
540 732
|
595 473
|
790 854
|
826 912
|
827 714
|
873 190
|
551 868
|
580 626
|
673 697
|
786 532
|
407 134
|
435 330
|
473 277
|
| Active circulante |
192 891
|
187 052
|
233 696
|
424 336
|
673 642
|
769 564
|
878 113
|
1 049 403
|
996 182
|
1 227 959
|
1 201 927
|
1 188 490
|
1 259 649
|
916 046
|
920 433
|
| Stocuri |
103 544
|
103 544
|
103 544
|
237 844
|
309 178
|
518 467
|
530 043
|
659 132
|
521 349
|
865 079
|
855 526
|
907 382
|
959 635
|
666 636
|
733 126
|
| Creanțe |
77 998
|
73 502
|
115 813
|
81 846
|
156 857
|
166 851
|
300 232
|
335 230
|
413 162
|
290 917
|
313 771
|
240 310
|
228 932
|
183 706
|
154 609
|
| Casa și conturi la bănci |
11 349
|
10 006
|
14 339
|
104 646
|
207 607
|
84 246
|
47 838
|
55 041
|
61 671
|
71 963
|
32 630
|
40 798
|
71 082
|
65 704
|
32 698
|
| Cheltuieli în avans |
0
|
—
|
—
|
—
|
1 530
|
—
|
18 662
|
19 538
|
19 353
|
18 654
|
17 716
|
22 070
|
7 793
|
6 960
|
—
|
| Datorii |
30 313
|
16 661
|
16 755
|
133 553
|
310 231
|
445 156
|
469 383
|
825 578
|
459 506
|
706 337
|
556 048
|
756 362
|
466 768
|
255 034
|
261 861
|
| Venituri în avans |
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
20 401
|
20 401
|
679 738
|
595 998
|
318 026
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
413 986
|
435 676
|
757 673
|
886 256
|
1 155 795
|
1 151 320
|
1 234 705
|
1 096 152
|
428 159
|
524 904
|
1 019 266
|
1 240 730
|
1 207 808
|
1 103 302
|
1 131 849
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Patrimoniul regiei |
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
42 310
|
71 343
|
80 684
|
1 563 609
|
2 490 752
|
2 789 823
|
3 531 894
|
3 649 896
|
3 799 367
|
3 997 505
|
4 751 839
|
5 222 018
|
4 308 596
|
4 069 129
|
4 492 455
|
| Venituri totale |
42 348
|
92 300
|
118 092
|
1 637 204
|
2 493 904
|
2 809 668
|
3 538 224
|
4 454 815
|
3 810 298
|
4 012 035
|
4 790 819
|
5 358 382
|
4 430 001
|
4 132 030
|
4 591 216
|
| Cheltuieli totale |
65 305
|
60 922
|
68 609
|
1 721 849
|
2 446 565
|
2 771 813
|
3 368 782
|
3 510 952
|
3 716 652
|
3 978 465
|
4 587 711
|
4 908 508
|
4 194 763
|
3 936 820
|
4 391 944
|
| Rezultat brut |
−22 957
|
+31 378
|
+49 483
|
−84 645
|
+47 339
|
+37 855
|
+169 442
|
+943 863
|
+93 646
|
+33 570
|
+203 108
|
+449 874
|
+235 238
|
+195 210
|
+199 272
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−22 957
|
+24 572
|
+39 362
|
−101 004
|
+22 401
|
+9 788
|
+140 783
|
+784 457
|
+73 932
|
+18 769
|
+159 490
|
+375 664
|
+195 343
|
+161 320
|
+160 881
|
| Alte date | |||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
0
|
—
|
—
|
5
|
7
|
10
|
13
|
14
|
15
|
16
|
15
|
15
|
15
|
15
|
15
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut REZISTENT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 42 310 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 22 957 lei.
-
Este REZISTENT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, REZISTENT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2001.
-
Ce cod CAEN principal are REZISTENT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate.
-
Când a fost înființată REZISTENT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 decembrie 2000.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către REZISTENT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește REZISTENT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.