CUI 136291
FAR SRL
FAR SRL este o firmă din Piteşti, județul Argeș, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 7020 - Activităţi de consultanţă în afaceri și management. Firma este plătitoare de TVA din 1993 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.7 mil. lei (+0.2% față de 2024), o pierdere netă de 111.2 mii lei și 6 angajați.
Date de identificare
CUI
136291
Nr. înregistrare
J1991000769039
EUID
ROONRC.J03/769/1991
Formă juridică
SRL
Județ
Argeș
Localitate
Piteşti
Adresă
STR. C. BRINCOVEANU, BL.D1, SC.D, AP.11
Data înregistrării
30-11-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 30.11.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
7020 - Activităţi de consultanţă în afaceri și managementSursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
2 710 622
Rezultat net
−111 168
Capitaluri proprii
451 133
Număr mediu de salariați
6
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
275 118
|
288 019
|
311 459
|
330 667
|
391 132
|
430 424
|
402 084
|
437 900
|
467 192
|
477 781
|
614 883
|
639 840
|
701 520
|
410 210
|
524 449
|
579 553
|
589 741
|
| Active circulante |
891 726
|
1 020 194
|
882 786
|
1 038 015
|
853 181
|
930 786
|
1 116 860
|
882 897
|
718 198
|
726 373
|
574 352
|
655 975
|
803 021
|
961 534
|
1 229 231
|
1 121 144
|
966 376
|
| Stocuri |
530 712
|
549 497
|
474 393
|
465 515
|
379 346
|
462 835
|
421 076
|
345 038
|
364 940
|
366 288
|
319 502
|
337 093
|
326 877
|
341 173
|
401 482
|
347 823
|
437 424
|
| Creanțe |
188 096
|
233 252
|
327 301
|
372 653
|
270 113
|
265 956
|
255 081
|
315 430
|
244 697
|
88 235
|
173 171
|
275 952
|
287 362
|
590 719
|
606 281
|
686 209
|
487 338
|
| Casa și conturi la bănci |
172 918
|
237 445
|
81 092
|
199 847
|
203 722
|
201 995
|
440 703
|
222 429
|
108 561
|
271 850
|
81 679
|
42 930
|
188 782
|
29 642
|
221 468
|
87 112
|
41 614
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
1 005
|
2 865
|
3 276
|
7 865
|
15 938
|
12 692
|
11 382
|
11 916
|
27 507
|
41 471
|
6 266
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
715 711
|
745 911
|
551 481
|
721 911
|
576 415
|
666 969
|
866 940
|
642 683
|
605 276
|
666 830
|
548 502
|
520 937
|
765 560
|
960 149
|
1 218 471
|
1 194 413
|
1 134 637
|
| Capitaluri proprii |
451 133
|
562 302
|
643 769
|
649 636
|
671 174
|
702 106
|
667 942
|
690 806
|
591 496
|
549 240
|
668 240
|
816 349
|
745 247
|
411 595
|
535 209
|
506 284
|
421 480
|
| Capital subscris vărsat |
45 300
|
45 300
|
45 300
|
45 300
|
45 300
|
45 300
|
45 300
|
45 300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
2 710 622
|
2 705 452
|
2 628 006
|
2 597 803
|
2 322 877
|
2 571 590
|
2 557 002
|
2 497 450
|
2 435 540
|
2 386 447
|
2 304 959
|
2 383 285
|
2 319 138
|
2 562 344
|
2 601 165
|
2 683 736
|
3 266 592
|
| Venituri totale |
2 716 657
|
2 710 598
|
2 630 317
|
2 629 924
|
2 322 919
|
2 597 876
|
2 565 284
|
2 497 486
|
2 462 674
|
2 386 491
|
2 325 071
|
2 383 345
|
2 321 428
|
2 586 461
|
2 628 109
|
2 834 971
|
3 314 764
|
| Cheltuieli totale |
2 827 825
|
2 724 321
|
2 549 975
|
2 541 854
|
2 305 413
|
2 556 517
|
2 552 387
|
2 396 640
|
2 389 913
|
2 346 438
|
2 309 210
|
2 290 612
|
2 282 414
|
2 545 537
|
2 526 950
|
2 663 117
|
3 162 675
|
| Rezultat brut |
−111 168
|
−13 723
|
+80 342
|
+88 070
|
+17 506
|
+41 359
|
+12 897
|
+100 846
|
+72 761
|
+40 053
|
+15 861
|
+92 733
|
+39 014
|
+40 924
|
+101 159
|
+171 854
|
+152 089
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−111 168
|
−13 723
|
+67 744
|
+73 611
|
+14 539
|
+34 164
|
+7 010
|
+78 310
|
+52 783
|
+27 215
|
+3 358
|
+71 102
|
+26 288
|
+31 487
|
+84 536
|
+144 804
|
+127 491
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
6
|
6
|
5
|
6
|
6
|
6
|
8
|
10
|
11
|
12
|
11
|
9
|
9
|
9
|
8
|
7
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut FAR SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 2 710 622 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 111 168 lei.
-
Este FAR SRL plătitoare de TVA?
-
Da, FAR SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are FAR SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 7020 - Activităţi de consultanţă în afaceri și management.
-
Când a fost înființată FAR SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 iunie 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către FAR SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește FAR SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.