CUI 13636256
JANLEN SRL
JANLEN SRL este o firmă din Brăila, județul Brăila, înființată în 2001. Activitatea principală: CAEN 4648 - Comerţ cu ridicata al ceasurilor şi bijuteriilor. Firma este plătitoare de TVA din 2001. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.1 mil. lei (−1.3% față de 2024), un profit net de 389.3 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
13636256
Nr. înregistrare
J2001000004090
EUID
ROONRC.J2001000004090
Formă juridică
SRL
Județ
Brăila
Localitate
Brăila
Adresă
STR. CONSTANTIN DOBROGEANU GHEREA, NR.44, CAMERA 1, ET.PARTER
Data înregistrării
12-01-2001
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 12.01.2001
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-04-2001
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4648 - Comerţ cu ridicata al ceasurilor şi bijuteriilorCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4645 - Comerţ cu ridicata al produselor cosmetice şi de parfumerie
-
4791 - Intermedieri în comerţul cu amănuntul nespecializat
CAEN Rev.2 (2008)
-
4221 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru fluide
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
2 078 394
Rezultat net
+389 329
Capitaluri proprii
392 579
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4645 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4645 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4645 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4777 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4777 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4777 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4777 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4777 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4777 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4777 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4777 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4777 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4777 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4777 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4777 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4777 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4777 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
126 471
|
182 791
|
8 306
|
7 480
|
1 696
|
2 277
|
4 028
|
110 731
|
119 791
|
132 291
|
144 791
|
203 646
|
209 896
|
435 439
|
441 680
|
449 197
|
468 689
|
| Active circulante |
793 110
|
985 152
|
1 057 056
|
989 363
|
875 520
|
598 648
|
487 134
|
263 498
|
168 348
|
114 608
|
87 710
|
79 130
|
123 738
|
86 689
|
152 763
|
172 807
|
170 213
|
| Stocuri |
376 067
|
217 630
|
223 903
|
284 551
|
217 104
|
170 231
|
113 122
|
102 468
|
82 223
|
64 889
|
14 943
|
22 029
|
67 326
|
26 991
|
97 171
|
115 124
|
116 635
|
| Creanțe |
328 773
|
219 668
|
247 434
|
535 046
|
88 293
|
109 883
|
16 788
|
27 461
|
3 419
|
1 830
|
28 415
|
56 900
|
55 934
|
57 191
|
55 442
|
56 995
|
53 076
|
| Casa și conturi la bănci |
88 270
|
547 854
|
585 719
|
169 766
|
570 123
|
318 534
|
357 224
|
133 569
|
82 706
|
47 889
|
44 352
|
201
|
478
|
2 507
|
150
|
688
|
502
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
151 997
|
119 403
|
66 174
|
46 173
|
| Datorii |
527 002
|
682 466
|
424 713
|
458 952
|
20 604
|
8 911
|
109 331
|
8 124
|
30 295
|
201 902
|
204 802
|
341 909
|
502 738
|
607 293
|
808 905
|
834 580
|
859 414
|
| Capitaluri proprii |
392 579
|
485 477
|
640 649
|
537 891
|
856 612
|
592 014
|
381 831
|
366 105
|
257 844
|
44 997
|
27 699
|
−59 133
|
−169 104
|
66 832
|
−95 059
|
−146 402
|
−174 339
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
2 078 394
|
2 104 764
|
2 207 853
|
1 912 330
|
1 603 866
|
1 031 513
|
1 187 082
|
788 595
|
607 014
|
401 330
|
614 475
|
552 757
|
419 483
|
436 697
|
271 477
|
213 627
|
252 415
|
| Venituri totale |
2 095 816
|
2 136 028
|
2 220 375
|
1 940 413
|
1 607 049
|
1 043 925
|
1 344 042
|
791 159
|
607 693
|
408 585
|
615 038
|
554 448
|
419 483
|
436 718
|
271 477
|
214 621
|
292 082
|
| Cheltuieli totale |
1 633 341
|
1 550 446
|
1 563 340
|
1 387 470
|
1 090 368
|
758 844
|
950 265
|
575 526
|
344 051
|
355 654
|
475 973
|
444 477
|
655 420
|
273 978
|
222 754
|
191 202
|
537 019
|
| Rezultat brut |
+462 475
|
+585 582
|
+657 035
|
+552 943
|
+516 681
|
+285 081
|
+393 777
|
+215 633
|
+263 642
|
+52 931
|
+139 065
|
+109 971
|
−235 937
|
+162 740
|
+48 723
|
+23 419
|
−244 937
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+389 329
|
+485 236
|
+640 408
|
+537 651
|
+505 124
|
+277 291
|
+381 084
|
+208 261
|
+257 572
|
+44 757
|
+133 187
|
+109 971
|
−235 937
|
+161 891
|
+48 723
|
+18 544
|
−250 670
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
2
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
6
|
8
|
5
|
3
|
2
|
3
|
6
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut JANLEN SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 2 078 394 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 389 329 lei.
-
Este JANLEN SRL plătitoare de TVA?
-
Da, JANLEN SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 2001.
-
Ce cod CAEN principal are JANLEN SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4648 - Comerţ cu ridicata al ceasurilor şi bijuteriilor.
-
Când a fost înființată JANLEN SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 ianuarie 2001.
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către JANLEN SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește JANLEN SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.