CUI 13637707
PROTEVAL S.R.L.
PROTEVAL S.R.L. este o firmă din Mun. Târnăveni, județul MUREŞ, înființată în 2001. Activitatea principală: CAEN 6110 - Activităţi de telecomunicaţii prin reţele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit. Firma este plătitoare de TVA din 2001 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 5.4 mii lei (−86.3% față de 2024) și o pierdere netă de 12.8 mii lei.
CUI
13637707
Nr. înregistrare
J26/26/2001
EUID
ROONRC.J26/26/2001
Formă juridică
SRL
Județ
MUREŞ
Localitate
Mun. Târnăveni
Adresă
STR. REPUBLICII, NR.74A, AP.2
Cod CAEN principal
6110 - Activităţi de telecomunicaţii prin reţele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit
Data înregistrării
15-01-2001
Stare înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 01.06.2011
Stare la Registrul Comerțului
Plătitor de TVA
din 15-01-2001
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
VASILACHE NICOLAIE DORU
Administrator
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
6110 - Activităţi de telecomunicaţii prin reţele cu cablu
-
6130 - Activităţi de telecomunicaţii prin satelit
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
180 999
|
185 868
|
190 737
|
196 689
|
202 170
|
211 268
|
217 272
|
38 967
|
53 458
|
46 103
|
57 424
|
16 300
|
16 300
|
16 000
|
16 000
|
16 000
|
16 000
|
| Active circulante |
83 957
|
97 163
|
78 222
|
79 132
|
106 855
|
139 326
|
124 203
|
293 665
|
281 551
|
249 232
|
229 086
|
77 825
|
37 811
|
18 860
|
24 873
|
218
|
218
|
| Stocuri |
0
|
1 029
|
0
|
0
|
0
|
0
|
2 589
|
17 475
|
22 014
|
21 502
|
−17 597
|
0
|
404
|
55
|
1 575
|
—
|
—
|
| Creanțe |
68 157
|
71 406
|
21 223
|
48 760
|
43 956
|
59 668
|
93 765
|
62 695
|
67 185
|
69 298
|
160 165
|
43 149
|
21 983
|
14 074
|
13 417
|
122
|
122
|
| Casa și conturi la bănci |
15 800
|
24 728
|
56 999
|
30 372
|
62 899
|
79 658
|
27 849
|
213 495
|
192 352
|
158 432
|
86 518
|
34 676
|
15 424
|
4 731
|
9 881
|
96
|
96
|
| Cheltuieli în avans |
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
66 643
|
71 937
|
59 117
|
48 971
|
35 186
|
58 794
|
80 796
|
50 515
|
55 229
|
51 526
|
65 089
|
21 374
|
37 817
|
20 398
|
26 128
|
2 209
|
2 209
|
| Venituri în avans |
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
198 313
|
211 094
|
209 842
|
226 850
|
273 839
|
291 800
|
260 679
|
282 117
|
279 780
|
243 809
|
221 421
|
72 751
|
16 294
|
14 462
|
14 745
|
14 009
|
14 009
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Patrimoniul regiei |
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
5 360
|
39 097
|
34 641
|
70 585
|
140 417
|
203 669
|
195 621
|
207 998
|
227 863
|
196 886
|
570 493
|
137 635
|
82 783
|
31 818
|
20 151
|
—
|
—
|
| Venituri totale |
5 360
|
42 219
|
36 935
|
66 311
|
152 206
|
216 648
|
196 743
|
208 860
|
229 999
|
196 914
|
573 419
|
142 303
|
82 785
|
31 818
|
20 151
|
—
|
—
|
| Cheltuieli totale |
18 141
|
40 590
|
53 943
|
112 671
|
158 358
|
182 872
|
216 236
|
201 427
|
172 178
|
168 830
|
364 414
|
81 576
|
78 430
|
31 288
|
19 225
|
—
|
—
|
| Rezultat brut |
−12 781
|
+1 629
|
−17 008
|
−46 360
|
−6 152
|
+33 776
|
−19 493
|
+7 433
|
+57 821
|
+28 084
|
+209 005
|
+60 727
|
+4 355
|
+530
|
+926
|
—
|
—
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−12 781
|
+1 252
|
−17 008
|
−46 990
|
−7 709
|
+31 741
|
−21 437
|
+5 344
|
+57 025
|
+22 388
|
+172 494
|
+56 458
|
+1 831
|
−283
|
+736
|
—
|
−367
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
1
|
1
|
2
|
3
|
3
|
3
|
3
|
4
|
4
|
—
|
3
|
—
|
2
|
1
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Surse: ANAF, interogat la 12-10-2026 · Registrul Comerțului (ONRC), setul de date firme-02-09-2026, importat la 12-10-2026 · Ministerul Finanțelor, situații financiare importate la 09-10-2026.
Emite facturi către PROTEVAL S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește PROTEVAL S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.