CUI 1384767
COMALEX SA
COMALEX SA este o firmă din Alexandria, județul Teleorman, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate. Firma este plătitoare de TVA din 1993 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 698.7 mii lei (+2.3% față de 2024), un profit net de 46.1 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
1384767
Nr. înregistrare
J1991000017349
EUID
ROONRC.J1991000017349
Formă juridică
SA
Județ
Teleorman
Localitate
Alexandria
Adresă
STR. LIBERTĂŢII, NR.211, BL.L8-L9
Data înregistrării
29-11-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 29.11.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
administrator provizoriu
Administrator
director general unic
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
5610 - Restaurante
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
698 692
Rezultat net
+46 104
Capitaluri proprii
1 076 834
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5610 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
663 496
|
697 056
|
740 015
|
766 662
|
856 398
|
918 085
|
1 020 985
|
1 124 123
|
1 218 473
|
1 315 013
|
1 423 593
|
1 508 665
|
1 606 344
|
1 445 855
|
1 540 975
|
1 670 436
|
2 052 715
|
| Active circulante |
752 167
|
694 620
|
829 079
|
775 728
|
369 647
|
423 110
|
588 322
|
4 964 783
|
4 877 834
|
4 870 110
|
4 834 610
|
4 867 940
|
94 814
|
66 612
|
109 914
|
191 128
|
864 477
|
| Stocuri |
2 834
|
2 834
|
3 770
|
2 704
|
2 209
|
1 785
|
1 467
|
—
|
—
|
0
|
69
|
4 389
|
1 026
|
2 962
|
2 283
|
5 377
|
13 314
|
| Creanțe |
428 704
|
432 750
|
420 873
|
414 935
|
359 894
|
400 177
|
436 292
|
4 914 575
|
4 838 402
|
4 831 769
|
4 818 082
|
4 841 774
|
75 115
|
52 765
|
95 209
|
171 776
|
138 515
|
| Casa și conturi la bănci |
320 629
|
259 036
|
404 436
|
358 089
|
7 544
|
21 148
|
150 563
|
50 208
|
39 432
|
38 341
|
16 459
|
21 777
|
18 673
|
10 885
|
12 422
|
13 975
|
712 648
|
| Cheltuieli în avans |
137 556
|
123 602
|
—
|
0
|
55 584
|
4 000
|
4 000
|
4 000
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
476 385
|
484 548
|
505 261
|
562 148
|
492 193
|
618 935
|
620 564
|
3 190 676
|
2 616 583
|
2 711 999
|
2 819 352
|
117 042
|
145 525
|
187 293
|
190 135
|
262 421
|
330 919
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
5 448
|
—
|
—
|
9 408
|
20 664
|
32 592
|
49 975
|
—
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
0
|
255 545
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
1 076 834
|
1 030 730
|
1 063 833
|
980 242
|
533 891
|
726 260
|
992 743
|
2 902 230
|
3 479 724
|
3 467 676
|
3 438 851
|
6 259 563
|
1 546 225
|
1 304 510
|
1 428 162
|
1 549 168
|
2 586 273
|
| Capital subscris vărsat |
1 424 485
|
1 424 485
|
1 424 485
|
1 424 485
|
1 424 485
|
1 424 485
|
1 424 485
|
1 424 485
|
1 424 485
|
1 424 485
|
1 424 485
|
1 424 485
|
1 424 485
|
1 424 485
|
1 424 485
|
1 424 485
|
1 424 485
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
698 692
|
682 653
|
643 768
|
643 866
|
686 653
|
645 878
|
665 860
|
608 172
|
524 748
|
483 606
|
554 956
|
537 844
|
562 250
|
579 603
|
578 434
|
713 634
|
1 054 257
|
| Venituri totale |
755 941
|
721 915
|
690 237
|
1 045 430
|
760 692
|
1 006 371
|
742 661
|
608 172
|
543 806
|
514 357
|
599 085
|
562 673
|
753 742
|
590 828
|
649 079
|
1 266 547
|
1 133 421
|
| Cheltuieli totale |
699 626
|
690 553
|
676 801
|
779 002
|
659 495
|
978 799
|
598 676
|
590 945
|
522 789
|
462 761
|
1 018 166
|
592 938
|
761 730
|
714 313
|
722 160
|
1 548 503
|
1 041 647
|
| Rezultat brut |
+56 315
|
+31 362
|
+13 436
|
+266 428
|
+101 197
|
+27 572
|
+143 985
|
+17 227
|
+21 017
|
+51 596
|
−419 081
|
−30 265
|
−7 988
|
−123 485
|
−73 081
|
−281 956
|
+91 774
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+46 104
|
+22 534
|
+8 520
|
+221 485
|
+84 555
|
+22 972
|
+121 242
|
+12 945
|
+15 372
|
+34 588
|
−419 081
|
−34 095
|
−7 988
|
−123 485
|
−73 081
|
−288 406
|
+77 090
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
2
|
3
|
3
|
5
|
6
|
—
|
4
|
4
|
4
|
7
|
8
|
8
|
9
|
9
|
11
|
10
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut COMALEX SA în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 698 692 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 46 104 lei.
-
Este COMALEX SA plătitoare de TVA?
-
Da, COMALEX SA este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are COMALEX SA?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate.
-
Când a fost înființată COMALEX SA?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 ianuarie 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către COMALEX SA în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește COMALEX SA?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.