CUI 138969
RO SRL
RO SRL este o firmă din Piteşti, județul Argeș, înființată în 1992. Activitatea principală: CAEN 6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate. Firma este plătitoare de TVA din 1993 și este înregistrată în RO e-Factura. Stare: În dizolvare sau insolvență. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2 mil. lei (+0.4% față de 2024), un profit net de 503.7 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
138969
Nr. înregistrare
J1992001888033
EUID
ROONRC.J1992001888033
Formă juridică
SRL
Județ
Argeș
Localitate
Piteşti
Adresă
STR. DEPOZITELOR, NR.41-43
Data înregistrării
22-02-1993
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 22.02.1993
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
6492 - Alte activităţi de creditare
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
2 049 069
Rezultat net
+503 651
Capitaluri proprii
6 777 192
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
14 465 130
|
8 277 059
|
6 648 831
|
6 694 558
|
8 245 152
|
8 502 144
|
8 153 651
|
9 771 656
|
4 654 982
|
3 579 580
|
3 656 199
|
4 494 135
|
3 856 725
|
3 935 326
|
4 886 794
|
4 832 916
|
1 995 888
|
| Active circulante |
2 029 666
|
270 072
|
816 225
|
4 410 661
|
4 999 543
|
3 066 069
|
3 557 692
|
374 860
|
4 269 171
|
4 663 526
|
3 547 037
|
2 172 212
|
2 105 262
|
2 116 911
|
1 646 859
|
1 876 356
|
222 529
|
| Creanțe |
1 969 750
|
228 475
|
738 068
|
1 948 273
|
223 188
|
1 072 707
|
179 839
|
106 089
|
978 168
|
502 778
|
481 976
|
123 290
|
441 104
|
429 859
|
37 923
|
91 244
|
54 387
|
| Casa și conturi la bănci |
59 916
|
41 597
|
78 157
|
2 462 388
|
4 776 355
|
1 993 362
|
3 377 853
|
268 771
|
3 291 003
|
4 160 748
|
3 065 061
|
2 048 922
|
1 664 158
|
1 687 052
|
1 608 936
|
1 785 112
|
168 142
|
| Cheltuieli în avans |
14 878
|
183 630
|
248
|
—
|
—
|
2 100
|
—
|
529
|
812
|
4 084
|
7 508
|
9 032
|
7 903
|
5 710
|
5 988
|
1 497
|
78
|
| Datorii |
9 728 804
|
2 453 811
|
1 648 226
|
5 394 529
|
80 137
|
86 429
|
91 929
|
94 291
|
110 999
|
156 178
|
147 548
|
138 443
|
151 962
|
1 184 893
|
1 122 460
|
2 279 730
|
1 068 298
|
| Venituri în avans |
3 678
|
3 409
|
—
|
—
|
39 588
|
40 613
|
42 988
|
41 867
|
41 710
|
40 508
|
40 339
|
39 842
|
42 032
|
42 597
|
40 923
|
40 428
|
—
|
| Capitaluri proprii |
6 777 192
|
6 273 541
|
5 817 078
|
5 710 690
|
13 124 970
|
11 443 271
|
11 576 426
|
10 010 887
|
8 772 256
|
8 050 504
|
7 022 857
|
6 497 094
|
5 775 896
|
4 830 457
|
5 376 258
|
4 390 611
|
1 150 197
|
| Capital subscris vărsat |
60 010
|
60 010
|
60 010
|
60 010
|
60 010
|
60 010
|
60 010
|
60 010
|
60 010
|
60 010
|
60 010
|
60 000
|
60 000
|
60 000
|
3 000
|
3 000
|
1 000
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
2 049 069
|
2 041 030
|
1 969 731
|
2 470 917
|
2 081 169
|
2 217 291
|
2 342 582
|
1 865 944
|
1 700 706
|
1 623 646
|
1 584 383
|
1 610 198
|
1 652 210
|
1 748 675
|
1 838 677
|
720 291
|
585 449
|
| Venituri totale |
2 287 980
|
2 047 606
|
2 006 132
|
2 611 322
|
2 634 573
|
3 182 847
|
2 352 019
|
2 440 358
|
2 225 838
|
2 200 868
|
2 340 738
|
1 675 541
|
1 712 354
|
1 895 723
|
2 032 711
|
852 476
|
600 129
|
| Cheltuieli totale |
1 703 520
|
1 196 682
|
693 029
|
738 775
|
807 900
|
1 458 212
|
766 460
|
497 044
|
455 123
|
700 941
|
1 255 689
|
565 962
|
580 775
|
1 525 694
|
833 017
|
684 677
|
959 963
|
| Rezultat brut |
+584 460
|
+850 924
|
+1 313 103
|
+1 872 547
|
+1 826 673
|
+1 724 635
|
+1 585 559
|
+1 943 314
|
+1 770 715
|
+1 499 927
|
+1 085 049
|
+1 109 579
|
+1 131 579
|
+370 029
|
+1 199 694
|
+167 799
|
−359 834
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+503 651
|
+729 526
|
+1 298 656
|
+1 852 183
|
+1 808 286
|
+1 700 711
|
+1 565 539
|
+1 918 910
|
+1 732 027
|
+1 259 230
|
+911 093
|
+930 434
|
+945 439
|
+168 816
|
+1 003 893
|
+144 653
|
−365 567
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
2
|
1
|
3
|
2
|
2
|
4
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut RO SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 2 049 069 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 503 651 lei.
-
Este RO SRL plătitoare de TVA?
-
Da, RO SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are RO SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate.
-
Când a fost înființată RO SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 iunie 1992.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către RO SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește RO SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.