CUI 14359
INFSERV S.R.L.
INFSERV S.R.L. este o firmă din Sector 2, București, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 6201 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client). Firma este plătitoare de TVA din 1993 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2 mil. lei (−11.4% față de 2024), un profit net de 1 mil. lei și 7 angajați.
Date de identificare
CUI
14359
Nr. înregistrare
J40/9995/1991
EUID
ROONRC.J40/9995/1991
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 2
Adresă
Cal. Moşilor, Nr. 314, C.P. 20904
Data înregistrării
10-12-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 09.09.1991
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4643 - Comerţ cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio şi televizoarelor
-
4652 - Comerţ cu ridicata de componente şi echipamente electronice şi de telecomunicaţii
-
5821 - Activităţi de editare a jocurilor de calculator
-
5829 - Activităţi de editare a altor produse software
-
6202 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
-
6209 - Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
-
6311 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
-
6312 - Activităţi ale portalurilor web
-
7111 - Activităţi de arhitectură
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
7490 - Alte activităţi profesionale, stiinţifice şi tehnice n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 985 930
Rezultat net
+1 004 277
Capitaluri proprii
1 331 217
Număr mediu de salariați
7
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
1 493 982
|
1 526 207
|
1 552 898
|
1 596 867
|
1 614 905
|
1 630 444
|
1 649 587
|
1 650 687
|
1 710 237
|
1 600 879
|
1 640 639
|
1 767 130
|
1 885 101
|
1 706 457
|
1 706 457
|
1 346 333
|
1 238 578
|
| Active circulante |
658 712
|
1 038 326
|
1 652 256
|
860 041
|
703 650
|
805 625
|
674 924
|
651 928
|
498 476
|
564 780
|
620 494
|
656 794
|
833 716
|
1 228 265
|
1 228 265
|
1 481 060
|
886 009
|
| Creanțe |
460 148
|
493 145
|
529 692
|
460 084
|
376 097
|
402 920
|
327 516
|
367 181
|
341 274
|
360 305
|
376 269
|
406 722
|
476 461
|
715 313
|
715 313
|
686 732
|
853 023
|
| Casa și conturi la bănci |
198 564
|
545 181
|
1 122 564
|
399 957
|
327 553
|
402 705
|
347 408
|
284 747
|
157 202
|
204 475
|
244 225
|
250 072
|
357 255
|
512 952
|
512 952
|
794 328
|
32 986
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
2 772
|
2 772
|
2 772
|
2 772
|
2 772
|
2 772
|
2 772
|
2 772
|
2 772
|
2 772
|
| Datorii |
821 477
|
800 437
|
1 072 659
|
727 961
|
719 727
|
764 609
|
477 075
|
453 917
|
317 124
|
355 245
|
379 804
|
420 808
|
576 180
|
321 059
|
321 059
|
229 999
|
513 082
|
| Capitaluri proprii |
1 331 217
|
1 764 096
|
2 132 495
|
1 728 947
|
1 598 828
|
1 671 460
|
1 847 436
|
1 851 470
|
1 894 361
|
1 813 186
|
1 884 101
|
2 005 888
|
2 145 409
|
2 616 435
|
2 616 435
|
2 600 166
|
1 614 277
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
1 985 930
|
2 240 685
|
2 317 651
|
1 946 170
|
1 737 438
|
1 789 082
|
1 941 799
|
1 935 470
|
2 036 884
|
2 046 350
|
2 255 301
|
2 397 203
|
2 600 433
|
3 192 737
|
3 192 737
|
3 359 074
|
2 602 810
|
| Venituri totale |
1 987 320
|
2 241 082
|
2 317 745
|
1 946 173
|
1 737 438
|
1 789 082
|
1 941 799
|
1 935 470
|
2 036 884
|
2 105 902
|
2 255 303
|
2 397 203
|
2 600 699
|
3 193 134
|
3 193 134
|
3 419 685
|
2 617 637
|
| Cheltuieli totale |
793 634
|
738 040
|
658 828
|
694 055
|
617 527
|
597 347
|
571 236
|
560 937
|
594 657
|
537 736
|
601 602
|
600 065
|
634 574
|
669 138
|
669 138
|
571 415
|
885 873
|
| Rezultat brut |
+1 193 686
|
+1 503 042
|
+1 658 917
|
+1 252 118
|
+1 119 911
|
+1 191 735
|
+1 370 563
|
+1 374 533
|
+1 442 227
|
+1 568 166
|
+1 653 701
|
+1 797 138
|
+1 966 125
|
+2 523 996
|
+2 523 996
|
+2 848 270
|
+1 731 764
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+1 004 277
|
+1 437 156
|
+1 636 204
|
+1 232 656
|
+1 102 537
|
+1 175 169
|
+1 351 145
|
+1 355 179
|
+1 398 070
|
+1 316 895
|
+1 387 810
|
+1 509 597
|
+1 649 119
|
+2 120 145
|
+2 120 145
|
+2 392 547
|
+1 406 658
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
8
|
8
|
12
|
12
|
—
|
—
|
—
|
12
|
13
|
12
|
—
|
12
|
13
|
13
|
13
|
13
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut INFSERV S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 1 985 930 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 1 004 277 lei.
-
Este INFSERV S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, INFSERV S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are INFSERV S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6201 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
-
Când a fost înființată INFSERV S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 septembrie 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către INFSERV S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește INFSERV S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.