CUI 14449752
ZAGVAS SRL
ZAGVAS SRL este o firmă din Câmpulung Moldovenesc, județul Suceava, înființată în 2002. Activitatea principală: CAEN 4941 - Transporturi rutiere de mărfuri. Firma este plătitoare de TVA din 2023. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.7 mii lei (−17.1% față de 2024) și o pierdere netă de 37.9 mii lei.
Date de identificare
CUI
14449752
Nr. înregistrare
J33/67/2002
EUID
ROONRC.J33/67/2002
Formă juridică
SRL
Județ
Suceava
Localitate
Câmpulung Moldovenesc
Adresă
STR. CĂPRIOAREI, NR.6 B
Data înregistrării
15-02-2002
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 14.02.2002
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 14-12-2023
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4941 - Transporturi rutiere de mărfuriSursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 672
Rezultat net
−37 898
Capitaluri proprii
−152 441
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||
| Active imobilizate |
74 328
|
111 492
|
148 656
|
187 552
|
187 552
|
187 552
|
295 555
|
295 555
|
295 557
|
| Active circulante |
5 672
|
8 730
|
7 216
|
21 933
|
21 933
|
17 932
|
10 134
|
10 134
|
10 146
|
| Stocuri |
1 122
|
829
|
829
|
3 057
|
3 057
|
3 057
|
3 057
|
3 057
|
3 057
|
| Creanțe |
1 441
|
6 792
|
5 711
|
14 114
|
14 114
|
10 114
|
7 026
|
7 026
|
7 026
|
| Casa și conturi la bănci |
3 109
|
1 109
|
676
|
4 762
|
4 762
|
4 761
|
51
|
51
|
63
|
| Datorii |
232 441
|
234 765
|
227 556
|
463 037
|
463 037
|
463 036
|
463 037
|
463 037
|
461 387
|
| Capitaluri proprii |
−152 441
|
−114 543
|
−71 684
|
−253 552
|
−253 552
|
−257 552
|
−157 348
|
−157 348
|
−155 684
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
1 672
|
2 017
|
768
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Venituri totale |
1 672
|
2 017
|
768
|
0
|
4 000
|
7 800
|
0
|
—
|
4 201
|
| Cheltuieli totale |
39 570
|
44 876
|
72 594
|
0
|
0
|
108 004
|
—
|
14
|
102 370
|
| Rezultat brut |
−37 898
|
−42 859
|
−71 826
|
0
|
+4 000
|
−100 204
|
0
|
−14
|
−98 169
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−37 898
|
−42 859
|
−71 826
|
0
|
+4 000
|
−100 204
|
0
|
−1 664
|
−99 636
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut ZAGVAS SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 1 672 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 37 898 lei.
-
Este ZAGVAS SRL plătitoare de TVA?
-
Da, ZAGVAS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 14 decembrie 2023.
-
Ce cod CAEN principal are ZAGVAS SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4941 - Transporturi rutiere de mărfuri.
-
Când a fost înființată ZAGVAS SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 februarie 2002.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ZAGVAS SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ZAGVAS SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.