CUI 14515260
CAVIOR AGRO SRL
CAVIOR AGRO SRL este o firmă din Iaşi, județul Iași, înființată în 2002. Activitatea principală: CAEN 0150 - Activităţi în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creşterea animalelor). Firma este plătitoare de TVA din 2019. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 6.6 mil. lei (+92.5% față de 2024), un profit net de 1.9 mil. lei și 10 angajați.
Date de identificare
CUI
14515260
Nr. înregistrare
J2002000274225
EUID
ROONRC.J2002000274225
Formă juridică
SRL
Județ
Iași
Localitate
Iaşi
Adresă
ŞOS. ARCU, NR.16, TRONSON 2. PARTER, BL.Z17, AP.1
Data înregistrării
14-03-2002
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 14.03.2002
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 07-05-2019
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
0150 - Activităţi în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creşterea animalelor)Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
0111 - Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase şi a plantelor oleaginoase
-
0113 - Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculiferelor
-
0119 - Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
-
0126 - Cultivarea fructelor oleaginoase
-
0129 - Cultivarea altor plante permanente
-
0130 - Cultivarea plantelor pentru înmulţire
-
0141 - Creşterea bovinelor de lapte
-
0142 - Creşterea altor bovine
-
0146 - Creşterea porcinelor
-
0161 - Activități auxiliare pentru producția vegetală
-
0162 - Activități auxiliare pentru creșterea animalelor
-
0163 - Activități după recoltare și pregătirea semințelor
-
1051 - Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor
-
1089 - Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
-
1628 - Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
-
3511 - Producţia de energie electrică din resurse neregenerabile
-
3512 - Producţia de energie electrică din resurse regenerabile
-
4611 - Intermedieri în comerţul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile şi cu semifabricate
-
4617 - Intermedieri în comerţul cu produse alimentare, băuturi şi tutun
-
4621 - Comerţ cu ridicata al cerealelor, seminţelor, furajelor şi tutunului neprelucrat
-
4623 - Comerţ cu ridicata al animalelor vii
-
4633 - Comerţ cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor şi grăsimilor comestibile
-
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
-
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4721 - Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
-
4722 - Comerţ cu amănuntul al cărnii şi al produselor din carne
-
4724 - Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și al produselor zaharoase
-
4727 - Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
-
4791 - Intermedieri în comerţul cu amănuntul nespecializat
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5210 - Depozitări
-
5224 - Manipulări
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
6 577 220
Rezultat net
+1 886 423
Capitaluri proprii
5 655 157
Număr mediu de salariați
10
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 0150 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0150 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0150 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0150 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0150 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0150 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0150 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0150 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0150 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0150 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0150 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0150 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0150 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0150 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0150 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0130 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0150 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
4 215 229
|
2 540 945
|
1 508 798
|
1 670 330
|
28 620
|
82 435
|
62 018
|
263 904
|
2 144 828
|
2 144 828
|
839 192
|
1 090 009
|
1 269 951
|
1 525 854
|
1 786 223
|
1 477 029
|
1 656 936
|
| Active circulante |
4 352 832
|
4 300 138
|
4 139 063
|
3 875 080
|
3 663 696
|
3 480 107
|
2 532 871
|
3 129 101
|
2 540 758
|
1 918 374
|
3 258 096
|
3 699 622
|
3 503 010
|
3 792 754
|
3 749 813
|
3 747 155
|
3 837 390
|
| Stocuri |
1 962 567
|
2 173 879
|
2 291 087
|
1 553 789
|
1 113 771
|
1 056 096
|
637 358
|
1 083 852
|
836 831
|
226 054
|
235 313
|
862 374
|
953 153
|
899 906
|
1 107 370
|
1 234 664
|
1 271 302
|
| Creanțe |
777 967
|
834 452
|
613 800
|
1 353 876
|
1 493 498
|
2 347 014
|
1 725 450
|
1 707 217
|
1 703 927
|
1 692 320
|
3 021 603
|
2 835 712
|
2 546 882
|
2 889 435
|
2 636 606
|
2 511 981
|
2 499 676
|
| Casa și conturi la bănci |
1 612 298
|
1 291 807
|
1 234 176
|
967 415
|
1 056 427
|
76 997
|
170 063
|
338 032
|
—
|
—
|
1 180
|
1 536
|
2 975
|
3 413
|
5 837
|
510
|
66 412
|
| Cheltuieli în avans |
49 907
|
47 818
|
13 429
|
30 803
|
—
|
402 939
|
672 403
|
803 056
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
2 962 811
|
1 897 944
|
1 433 947
|
2 104 466
|
721 343
|
1 499 651
|
2 671 730
|
2 964 715
|
6 205 924
|
5 559 871
|
3 005 066
|
1 761 772
|
1 742 468
|
2 295 911
|
2 928 179
|
2 861 388
|
1 784 647
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
2 146 729
|
2 146 729
|
2 146 729
|
—
|
—
|
—
|
2 147 372
|
2 147 372
|
2 147 372
|
2 147 372
|
1 919 844
|
3 267 578
|
| Capitaluri proprii |
5 655 157
|
4 990 957
|
4 227 343
|
3 471 747
|
2 970 973
|
319 101
|
−1 551 167
|
−915 383
|
−1 520 338
|
−1 496 669
|
1 092 222
|
880 487
|
883 121
|
875 325
|
460 485
|
442 952
|
442 101
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
6 577 220
|
3 416 977
|
3 933 040
|
2 889 442
|
3 197 927
|
2 201 543
|
1 254 124
|
930 190
|
1 276 412
|
912 001
|
906 648
|
496 017
|
408 572
|
1 349 934
|
627 863
|
1 150 599
|
752 763
|
| Venituri totale |
10 977 013
|
7 542 473
|
7 171 491
|
5 473 960
|
5 157 332
|
4 950 680
|
1 717 789
|
2 803 715
|
2 198 562
|
1 303 520
|
1 593 974
|
1 348 471
|
1 168 195
|
1 492 055
|
1 385 829
|
1 360 616
|
1 200 466
|
| Cheltuieli totale |
8 742 315
|
6 845 062
|
6 380 097
|
4 504 012
|
3 383 915
|
3 211 127
|
2 340 554
|
2 055 909
|
2 198 882
|
3 379 525
|
1 335 762
|
1 342 325
|
1 158 913
|
1 002 636
|
1 364 782
|
1 334 727
|
1 170 573
|
| Rezultat brut |
+2 234 698
|
+697 411
|
+791 394
|
+969 948
|
+1 773 417
|
+1 739 553
|
−622 765
|
+747 806
|
−320
|
−2 076 005
|
+258 212
|
+6 146
|
+9 282
|
+489 419
|
+21 047
|
+25 889
|
+29 893
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+1 886 423
|
+600 428
|
+755 596
|
+944 896
|
+1 744 843
|
+1 717 387
|
−635 785
|
+738 086
|
−5 307
|
−2 766 043
|
+216 898
|
+5 163
|
+7 797
|
+414 840
|
+17 533
|
+23 266
|
+22 415
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
10
|
10
|
9
|
8
|
7
|
7
|
6
|
7
|
—
|
—
|
16
|
14
|
16
|
—
|
9
|
8
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut CAVIOR AGRO SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 6 577 220 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 1 886 423 lei.
-
Este CAVIOR AGRO SRL plătitoare de TVA?
-
Da, CAVIOR AGRO SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 7 mai 2019.
-
Ce cod CAEN principal are CAVIOR AGRO SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 0150 - Activităţi în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creşterea animalelor).
-
Când a fost înființată CAVIOR AGRO SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 martie 2002.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către CAVIOR AGRO SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește CAVIOR AGRO SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.